Serie A. Fiorentina przegrała z Milanem. Świetny mecz Boruca

Terminarz
Od?wie?
49
[WIDEO] Porażka Fiorentiny z Milanem na Zczuba.tv

Kibice licznie zgromadzeni na Stadio Artemio Franchi we Florencji mogą czuć się zawiedzeni. Ich pupile oprócz stosunkowo przypadkowo zdobytego gola nie pokazali zbyt wiele. Wynik mógł być dużo wyższy gdyby nie kapitalnie spisujący się w bramce Artur Boruc, który kilka razy wychodził zwycięsko z pojedynków sam na sam lub bronił mocne strzały gwiazdorów Milanu.

Boruc piłkę do siatki wpuścił dwa razy. Za pierwszym nie miał nic do powiedzenia przy atomowym uderzeniu Seedorfa z linii pola karnego. Druga bramka dla gości padła po szybkiej kontrze, zakończonej koronkową wymianą podań i łatwym strzałem Pato.

W 79. minucie Vargas dobił dość przypadkowy strzał Montolivo i przedłużył nadzieję Fiorentiny. Gospodarzom nie pomogła nawet czerwoną karta dla Ibrahimovica (za obrażanie sędziego). Do remisu nie udało się doprowadzić.

Fiorentina nadal zajmuje 10. miejsce w tabeli. Pozycję lidera utrzymał także Milan, który ma 3 punkty przewagi nad drugim w tabeli Napoli i 5 nad Interem.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

90. min. +4 Koniec meczu! Fiorentinie nie udało się doprowadzić do wyrównania, Milan zasłużenie wygrywa we Florencji i znowu ma 3 punkty przewagi nad drugim w tabeli Napoli. Dobry występ Boruca.

90. min. ... nic z tego jednak nie wynika. Sędzia dolicza 4 minuty.

88. min. Fiorentina w ataku...

86. min. Czerwona kartka dla Ibrahimovica! Nie bardzo wiemy za co, wydaje się, że Szwed powiedział coś brzydkiego w kierunku asystenta sędziego.

85. min. Montolivo próbuje z dystansu. Fatalnie.

81. min. Ależ blisko wyrównania meczu był Vargas! Piłka przeleciała tuż obok spojenia słupka z poprzeczką. Szykuje się emocjonująca końcówka.

79. min. Gol dla Fiorentiny! Montolivo mocno huknął zza pola karnego, co jeszcze zdołał obronić Abbiati. Piłka trafiła jednak pod nogi Vargi, który daje jeszcze nadzieję Fiołkom.

75. min. Bardzo ostre wejście Santany w nogi Abate. Zasłużona żółta kartka.

72. min. Comoto pada w polu karnym po starciu z Seedorfem. Żółta kartka dla piłkarza Fiorentiny, zamiast rzutu karnego. Kontrowersyjna decyzja sędziego. Gospodarze protestują, zrobiło się nerwowo.

70. min. Mocne uderzenie zza pola karnego, ale pewnie Boruc.

68. min. Gilardino przewrócił się w polu karnym, lekko szarpnięty przez Zambrottę, sędzia jednak nie pokazuje na jedenasty metr.

65. min. Montolivo nad poprzeczką.

64. min. Boruc jest szybszy od Boatenga i z łatwością łapie piłkę na 10. metrze.

62. min. Groźne dośrodkowanie Pato, ale Montolivo zdołał sięgnąć piłkę i zgrał ją głową do Boruca.

58. min. Dośrodkowanie Vargasa nie dotarło do partnerów...

57. min. Faul Van Bommela i żółta kartka dla Holendra. Szansa dla Fiołków z rzutu wolnego.

54. min. Koronkowa akcja Milanu, ponad 20 podań, a na końcu pięknie rozegrana klepka. Znowu Ibra pudłuje w stuprocentowej sytuacji.

52. min. Ibrahimovic sam na sam z Borucem. Tym razem polski bramkarz miał szczęście, szwedzki napastnik nie trafił w bramkę.

51. min. Kolejna szansa Babacara, tym razem szwankuje jednak przyjęcie piłki.

47. min. Gospodarze wychodzili 3 na 2, ale Babacar zdecydował się na strzał z 20 metrów. Daleko obok bramki. Gdyby podawał do Gilardino, ten miałby wolną drogę do bramki Milanu...

46. min. Zaczynamy drugą połowę. Od połowy Fiorentina.

Piłkarze są już na boisku. Tak jak zapowiadaliśmy, od początku drugiej połowy pojawi się na nim Babacar. Zmieni Ljajica.

Tak relacjonowaliśmy na żywo pierwszą połowę:

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy. Fiorentina katastrofalnie gra w obronie, źle w ataku. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy jest na razie Artur Boruc. Intesywnie rozgrzewa się Babacar, może jemu uda się pokonać Abbiatiego. Wracamy po przerwie.

45. min. Dwie minuty dolicza sędzia.

43. min. Główka Gilardino, ale prosto w ręce bramkarza Milanu.

41. min. 2:0 dla Milanu! Piękna trójkowa akcja gości, zakończona strzałem Pato z 5 metrów. Kolejny raz Polak nie miał żadnych szans na interwencję. Oj oberwie się obrońcom w szatni...

38. min. Fiorentina w ataku również nie imponuje. Piłkę ma Abbiati.

35. min. Obrońcy Fiorentiny są dzisiaj bardzo bierni. Kolejny raz pozwolili na strzał Pato. Tym razem Brazylijczyk przegrał pojedynek z Borucem, ale zostawiać go samego na 16 metrze... Polak ma słuszne pretensje.

32. min. Indywidualna akcja Abate, zakończona dość łatwym strzałem, z którym Boruc nie ma problemów. Inną sprawą jest łatwość, z jaką piłkarze Milanu stwarzają sobie sytuacje strzeleckie.

28. min. Boruc broni mocny strzał Zambrotty zza pola karnego, który jeszcze musnął nogę jednego z obrońców. Znowu dobry refleks Polaka.

27. min. Znowu kapitalna akcja Seedorfa, zakończona jednak niedokładnym strzałem. Jeśli Holender trafiłby w bramkę polski bramkarz miałby problemy.

25. min. Kolejne niedokładne dośrodkowanie, Zambrotta dość ryzykownie podawał do swojego bramkarza, ale wszystko skończyło się dobrze.

23. min. Faul na Ljajicu około 25 metrów przed bramką. Rzut wolny jednak został fatalnie wykonany.

19. min. Atomowy strzał Ljajica, Abbiati z wielkimi problemami wybija piłkę na rzut rożny. Fiorentina zaczyna częściej gościć w polu karnym gości.

15. min. Fiorentina próbuje skrzydłami, ale Abbiati na razie pewnie wyłapuje dośrodkowania.

11. min. Boruc wygrywa pojedynek sam na sam z Pato! Polak już drugi raz ratuje gospodarzy przed stratą gola. To była interwencja światowej klasy.

8. min. Gol dla Milanu! Pato podaje piłkę głową do Seedorfa, a Holender nie zwykł marnować takich sytuacji. Boruc nie mógł nic zrobić, fatalny błąd obrony.

6. min. Kolejna akcja Santany, ni to strzał, ni podanie, ale w polu karnym Milanu zapachniało bramką.

5. min. Dobra wrzutka Vargasa do Santany, ten jednak w trudnej pozycji niepotrzebnie zdecydował się na strzał. Piłkę ma Abbiati. Szybkie tempo od początku meczu.

3. min. Boruc już w opałach! Z bardzo bliskiej odległości broni mocny strzał Seedorfa. Świetny refleks Polaka. Obraz trochę psuje późniejszy niepewny chwyt, który niemal nie skończył się bramką dla Milanu. Boruca wyręczyli jednak obrońcy.

1. min. I już pierwszy kontakt z piłką Boruca. Polak pewnie wyłapuje łatwe dośrodkowanie.

1. min. Pierwszy gwizdek arbitra. Milan gra dziś w białych strojach, gospodarze tradycyjnie na fioletowo.

Fiorentina z 42. punktami na koncie zajmuje 10. miejsce w lidze. Milan zgromadził 65 oczek i jest pierwszy.

W pierwszym składzie Fiorentiny nadal wybiega Artur Boruc, mimo iż jego rywal w bramce Sebastian Frey wrócił już do treningów.