Serie A. Fiorentina - Roma 2:2. Boruc nie zawinił

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
37
Po niezłym meczu Fiorentina podzieliła się punktami z Romą. To sprawiedliwy wynik, bo w pierwszej połowie lepiej prezentowali się gospodarze, a w drugiej części meczu przewagę mieli rzymianie.

Pierwszego gola strzelił w 21 min. Mutu dzięki słabej reakcji defensywy gości.

Sześć minut później z rzutu karnego wyrównał Totti. Boruc rzucił się w drugą stronę. Trudno orzec czy faul na Riise rzeczywiście miał miejsce.

Już osiem minut później Mutu miał udział przy kolejnej bramce, którą zdobył z podania Rumuna Gamberini.

Wyrównał po raz drugi świetnie dysponowany Totti, tuż po rozpoczęciu drugiej połowy.

Boruc zagrał poprawnie, nie popełnił błędu przy żadnej z bramek, obronił parę strzałów, choć miał kilka niepewnych wyjść przy dośrodkowaniach, które mogły zakończyć się dla Fiorentiny bardzo źle.

90. min. +6 Koniec meczu.

90. min. +4 Boruc broni uderzenie z linii pola karnego.

90. min. +2 Żółta kartka dla Nataliego za faul na Tottim.

90. min. Sędzia dolicza pięć minut.

88. min. Przykra sytuacja, jeden z rywali przypadkowo przeszedł się po nodze De Rossiego, którego za chwilę zastąpi Greco.

83. min. D'Agostino zastąpi Vargasa.

79. min. Kolejny ciekawy atak Romy. Wygląda jednak na to, że remis może się utrzymać.

74. min. Remis wydaje się w tym meczu sprawiedliwym rozwiązaniem. Wciąż jednak kwadrans do końca.

69. min. Znakomita interwencja Doniego, który nie tylko obronił strzał, ale też sparował piłkę w stronę przeciwną, niż ta, z której nabiegał zawodnik na dobitkę, o czym bramkarz dobrze wiedział.

68. min. Teraz przewagę zdecydowanie ma Roma. Totti gra dziś naprawdę dobrze.

63. min. Totti ładnie pogrywa sobie z obroną gospodarzy i uderza tuż nad poprzeczką.

61. min. Bardzo brutalne wejście Comotto i żółta kartka.

58. min. Uderzenie z rzutu wolnego zmierzało do bramki przy słupku, ale Boruc pewnie obronił.

54. min. Zmiana. Rosi za Taddeiego

52. min. GOL! 2:2! Wszyscy zebrali się po jednej stronie pola karnego, a niepilnowany Totti dostał piłkę po drugiej stronie i pokonał Boruca po raz drugi.

50. min. Wrzutka w pole karne minęła prawie wszystkich, ale był jeszcze daleko ustawiony Vargas, który uderzył lewą nogą z woleja, a piłka niemal znokautowała poprzeczkę.

48. min. Montolivo uderza z dystansu, ale niewiele z tego wynika.

46. min. Początek drugiej połowy.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Sędzia dolicza minutę.

42. min. Boruc wychodzi do dośrodkowania na zdecydowanie zbyt dużym luzie, wyciąga tylko jedną rękę i zbija piłkę. Mogło być przez to groźnie.

37. min. Kolejna wrzutka z rzutu rożnego, znowu Mutu głową i poprzeczka!

35. min. GOL! 2:1! Wrzutka w pole karne, Mutu uderza głową, Gamberini dostawia nogę i Fiorentina ponownie na prowadzeniu!

34. min. Beztroska defensywa Fiorentiny pozwoliła rywalom absolutnie na wszystko i Boruc musiał bronić uderzenia Meneza z kilku metrów. Na szczęście nie był to silny strzał.

32. min. Gospodarzom bardziej podobało się, gdy prowadzili i rzucili się do odrabiania strat. Na razie jednak bez skutku.

27. min. GOL! 1:1! Totti bez problemu pokonuje Boruca, który rzuca się w drugą stronę.

26. min. Rzut karny dla Romy! Riise wpadł w pole karne i otoczony przez dwóch obrońców padł na murawę. Trudno powiedzieć czy sędzia podjął słuszną decyzję. Według niego faulował Pasqual, ale jeśli już, to na pewno nie on, lecz drugi defensor mógł być winien upadku rywala.

21. min. GOL! 1:0! Mutu minął dwóch obrońców, Juan kompletnie za nim nie zdążył, wpadł w pole karne i posłał piłkę między nogami Doniego.

20. min. Ciekawa akcja Fiorentiny, Mutu mógł podawać, ale zamiast tego uderzył z ostrego kąta i Doni złapał piłkę.

18. min. Nieporozumienie Boruca z obrońcą, ale niebezpieczeństwo szybko zażegnane.

16. min. Trochę lepiej wygląda teraz Fiorentina, ale nadal nie jest specjalnie ciekawie.

12. min. Na razie na boisku spory chaos.

7. min. Niepewne wyjście Boruca, piłka na szczęście mija jednak jego bramkę.

4. min. Spotkanie zaczęło się dość spokojnie, piłka jest prowadzona głównie w środku pola.

1. min. Początek meczu.

12:30 Piłkarze wychodzą na boisko, za chwilę początek meczu.