Terminarz
Od?wie?
31
Zobacz bramkę Vargasa dającą zwycięstwo Fiorentinie na Zczuba tv »

Mecz 29. kolejki Serie A upłynął pod dyktando gości. Jednak piłkarze Fiorentiny na gola dającego im zwycięstwo musieli poczekać do drugiej połowy. Chievo zerwało się do ataku dopiero na kwadrans przed upływem regulaminowego czasu gry.

W pierwszej części spotkania podopieczni Sinisy Mihajlovica konsekwentnie nacierali na bramkę przeciwnika. W 11. minucie Gamberini po błędzie obrońcy, który próbując wybić płaskie dośrodkowanie, nie trafia w piłkę, mocnym uderzeniem próbował pokonać golkipera gospodarzy. Piłka odbija się jednak od nogi jednego z defensorów Chievo i szczęśliwie dla nich opuściła boisko. 10 minut później kibice gospodarzy wpadli w euforię, po tym jak Thereau bez trudu ograł Boruca i umieścił piłkę w pustej bramce. Arbiter boczny jednak nie miał cienia wątpliwości. Napastnik gospodarzy był na spalonym. To była jedyna akcja gospodarzy w pierwszej połowie, która realnie zagroziła Fiorentinie.

Trzy minuty po przerwie Andrea Mantovani zobaczył żółtą kartkę za faul na piłkarzu Fiorentiny. Jego zachowani zaważyło na losach całego spotkania. Po rzucie wolnym jedynego gola w meczu zdobył Vargas. Chievo ruszyło do ataku zbyt późno. Najlepszą sytuację na wyrównanie miał w doliczonym czasie gry bramkarz gospodarzy. Sorrentino udał się w pole karne Fiorentiny na rzut rożny. Golkiper uderzył piłkę główką, jednak świetnie w tej sytuacji zachował się Artur Boruc. Polak wybił futbolówkę, pod nogi jednego z piłkarzy Fiorentiny. Ta ruszyła z kontrą i gdyby nie zimna krew jednego z obrońców Chievo, to po strzale Marchionniego podopieczni Mihajlovica mogli prowadzić 2:0.

Po spotkaniu Fiorentina umocniła się w środku tabeli. Chievo zajmuje 13. pozycję w Serie A

90. min. +5 Koniec spotkania.

90. min. +4 Artur Boruc ratuje skórę Fiorentine!! Piłka po rzucie rożnym trafia w pole karne Polaka. Bramkarz Chievo, który w akcie desperacji opuszcza swoje stanowisko między słupkami gospodarzy, uderza z główki. Boruc jednak broni strzał. Piłka trafia pod nogi jednego z piłkarzy Violi. Podopieczni Sinisy Mihajlovica ruszają z kontratakiem. Sorrentino niczym Usain Bolt biegnie do swojej bramki. Przed utratą gola Chievo ratuje obrońca, który blokuje strzał Marca Marchionniego.

90. min. +2 Rzut wolny z 20 metrów dla Fiorentiny. Piłkarze Violi rozgrywają krótko piłkę. Futbolówka trafia do Babakara, a ten strzela po ziemi, ale obok bramki.

90. min. Sędzia przedłuża drugą połowę spotkania o 5 minut.

89. min. Moscardell strzela wprost w Boruca. Piłka trudna do obrony, bo skozłowała tuż przed bramkarzem. Brawo Artur!

80. min. Starcie piłkarzy obu drużyn. W walce o piłkę Cesar Bostjan pada na murawę. Słoweniec krwawi z nosa. Po interwencji medyków, za boczną linią boiska, powraca do gry.

79. min. Chievo a natarciu. Tym razem bramce Boruca próbował zagrozić Sardo. Piłka po jego strzale mija lewe okienko o włos.

77. min. Pierwsza akcja Uribe, wyprzedza obrońców Fiorentiny, i z 7 metrów strzela. Tym razem świetną paradą popisuje się Boruc. Polak zachowuje czyste konto, a Viola prowadzenie!

72. min. Kibice Chievo gwiżdżą na sędziego. Zdaniem Arbitra wychodzący na pozycję "sam na sam" z Borucem Sorrentino był na spalonym.

71. min. Montolivo faulowany na swojej połowie. Podanie z rzutu wolnego do Mutu, który przyjmuje piłkę pod polem karnym rywala. Fiorentina jednak traci posiadanie. Kontratak Chievo. Obrońcy jednak wracają na swoją połowę. Aut. Z boiska schodzi Lucio, wchodzi Urible

68. min. Jokic wbiega w pole karne, uderza mocno, ale wprost w środek bramki. Dobrze ustawiony Boruc nie ma problemu ze złapaniem piłki.

66. min. Fiorentina rozgrywa piłkę z prawej strony boiska, podanie do środka do dobrze ustawionego Girardino, piłkarz jednak minimalnie na spalonym.

54. min. Chievo próbuje się odgryzać. Manatovani strzela, ale obok bramki ...

48. min. GOOOOOOOL!!!! Juan Manuel Vargas daje prowadzenie Violi po rzucie wolnym !!!!

48. min. Żółta kartka dla Andrea Mantovani. Piłkarz nie zagra w kolejnym meczu. Rzut wolny dla Fiorentiny

45. min. Jeszcze uderzenie Chievo obok bramki i punktualny koniec pierwszej połowy.

41. min. Vargas uderza z rzutu wolnego, do odbitej piłki podbiega Montolivo, trochę kiwa w polu karnym, aż w końcu traci piłkę.

37. min. Vargas uderza z kilkudziesięciu metrów. Piękny strzał, piłka przeleciała tuż obok słupka.

35. min. Świetna akcja Fiorentiny, strzał Mutu lekko odbity od nogi obrońcy, przez co bramkarz miał delikatne kłopoty ze złapaniem piłki.

32. min. Gamberini łatwo puszcza rywala, wrzutka w pole karne na głowę Thereau'a, ale piłka po jego uderzeniu przelatuje nad poprzeczką.

27. min. Mecz się trochę wyrównał, jest prowadzony w niezłym tempie, oba zespoły przeprowadzają całkiem ciekawe akcje.

23. min. A teraz Santana wpada w pole karne, uderza w sytuacji sam na sam, Sorrentino trąca piłkę, dzięki czemu odbija się ona od słupka i nie ma bramki dla gości.

21. min. Thereau wpada w pole karne, bez trudu ogrywa Boruca i pakuje piłkę do pustej siatki. Sędzia odgwizduje jednak pozycję spaloną.

17. min. No i mamy jakiś kontratak Chievo, ale obrońca spokojnie, w porę blokuje strzał.

13. min. I kolejna świetna akcja Fiorentiny, ale Gilardino dostał w polu karnym piłkę lekko za plecy i nie zdołał uderzyć na bramkę.

11. min. Płaska piłka z prawego skrzydła w pole karne, obrońca próbuje wybić, ale nie trafia w piłkę, dopada do niej Gamberini, uderza na bramkę, a piłka tuż przed bramką odbija się od nogi obrońcy i szczęśliwie dla gospodarzy opuszcza boisko.

9. min. Wreszcie pierwsza akcja gospodarzy, zagapili się trochę obrońcy Fiorentiny, ale żadnego bezpośredniego niebezpieczeństwa i tak nie było.

5. min. Początek meczu upłynął na atakach gości, którzy nie mogą jednak przedostać się w pole karne Chievo.

1. min. Początek meczu.