Od?wie?
32
Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +3 Koniec meczu. Fiorentina zainkasowała trzy punkty.

90. min. +1 Babacar zmarnował kolejną doskonała sytuację. Tym razem jego strzał z linii pola karnego obronił Andujar.

89. min. Dwie dobra szanse Fiorentiny na pogrążenie rywali - dwa niecelne strzały.

85. min. Potężne uderzenie na bramkę Boruca z około 25 metrów. Polak pewnie nie sięgnąłby piłki, ale na szczęście przeleciała ona minimalnie nad poprzeczką.

81. min. Catania napiera, ma dużą przewagę, ale brakuje jej ostatniego podania.

80. min. W dogodnej sytuacji Lopez nie trafił w piłkę...

77. min. Catania odzyskała wigor i atakuje bramkę Boruca, Polak wciąż nie ma zbyt wiele do roboty.

74. min. Maxi Lopez wychodził sam na sam z Borucem, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

70. min. Catania podłamana takim obrotem spraw oddaje pola Fiorentinie.

67. min. Zamieszanie w polu karnym Fiorentiny kończy sędzia, odgwizdując faul napastnika gości.

65. min. Bardzo dobra interwencja Boruca - Polak sparował na rzut rożny mocne uderzenie z dystansu. Po rzucie rożnym strzał głową - niecelny.

63. min. Futbol jest brutalny. Catania była bliska wyrównania, a dostała bramkę na 0:3...

60. min. GOL dla Fiorentiny! Piekielnie szybki kontratak, trzy podania, piłka trafia do Montolivo, który w sytuacji sam na sam odgrywa ją do Gilardino - napastnik nie mógł przestrzelić z pięciu metrów. Gol jednak nie powinien być uznany - Montolivo w momencie podania był na spalonym.

58. min. Kapitalna sytuacja dla Catanii! Maxi Lopez minimalnie przestrzelił, Boruc dobrze skracał kąt.

50. min. Donadel za przerwanie kontrataku Catanii ogląda żółtą kartkę. Rzut wolny wykonywał Loli, ale dośrodkowanie minęło się z głowami piłkarzy w polu karnym.

Początek drugiej połowy

Fiorentina kontroluje przebieg spotkania. Zespół Artura Boruca wykorzystał obie sytuacje bramkowe, a dwoma trafieniami popisał się Adrian Mutu. Gol, który otworzył wynik spotkania, padł po akcji z rzutu rożnego - Rumun do siatki trafił z minimalnej odległości. Z kolei jego druga bramka, to intuicyjny strzał z okolic ?szestanstki? po tym, jak nieporadni obrońcy nie byli w stanie trafić w piłkę.

Artur Boruc nie ma praktycznie okazji do wykazania się. Ale w chwili grozy nie należy się obawiać o jego pewność interwencji, co już w tym meczu udowodnił.

45. min. Koniec pierwszej połowy

39. min. Strzał Montolivo z 30 metrów przechodzi nad bramką Catanii.

37. min. Gilardino próbuje wymusić rzut karny i artystycznie upada przy linii końcowej. Sędzią puszcza grę.

30. min. Marchese strzela potężnie na bramkę Polaka. Boruc bezbłędnie łapie piłkę.

27. min. Artur Boruc świetnie wyjaśnia sytuację w polu karnym, pewnie wyłapując kozłującą piłkę spod nóg rywala.

24. min. 2:0 Mutu strzela drugą bramkę. Nieporozumienie, a raczej nieporadność obrońców Catanii sprawia, że piłka trafia pod nogi Rumuna. Ten strzela tuż sprzed pola karnego nie namyślając się ani chwili.

21. min. 1:0 Gol Mutu! Piłkę po rzucie rożnym głową przedłużył Gilardino. A Rumun pewnym strzałem w metra również głową wbił ją do siatki.

18. min. Miękka wrzutka w pole karne Catanii. Mutu nie sięgnął jednak piłki.

11. min. Dwójkowa akcja Santany i Montoliwo, zażegnana jednak przez gości.

8. min. Santana strzela na bramkę Mariano Andujara, strzał jednak zablokowany. Zarówno Argentyńczyk jak i Artur Boruc po drugiej stronie boiska nie mieli jeszcze okazji do wykazania się.

3. min. Pierwsi do bramki rywali doszli piłkarze Fiorentiny. Mutu zatrzymany jednak już na pierwszych metrach pola karnego.

Początek spotkania

Fiorentina zagra w ataku Adrianem Mutu i Alberto Gilardino, tuż za ich plecami będzie Mario Santana.