Terminarz
Od?wie?
35
Hit Serie A na Zczuba.tv

Milan w ostatnich tygodniach jest w świetnej formie, dlatego kibice na San Siro spodziewali się łatwego zwycięstwo nad Romą. Łatwo jednak nie było. Przez niemal cały mecz gospodarze mieli problem ze sforsowaniem defensywy rzymian. A w dodatku dali sobie strzelić gola.

Pierwsza połowa to wyrównane widowisko, choć okazji bramkowych obie drużyny nie miały najwięcej. Najlepszą zmarnował Ibrahimović, który nie potrafił poradzić sobie w sytuacji sam na sam z Donim.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Z czasem jednak ataki Romy zaczęły być coraz odważniejsze. Przełożyło się to na bramkę. Gol padł po błędzie obrońcy Ignazio Abate, który próbując wybić piłkę... nastrzelił nadbiegającego Boriello. 28-letni wychowanek Milanu, który w sierpniu został wypożyczony do Romy, zdobył siódmą bramkę w sezonie. Wcześniej w ten sam sposób trafił do siedmiu innych zespołów.

Gospodarze nie zdołali się podnieść. Kolejną wspaniałą okazję zmarnował Ibrahimović, dla którego zdecydowanie nie był to najbardziej udany wieczór. Szansę na zostanie bohaterem miał Ronaldinho, który pojawił się na boisku na 5 minut przed końcem meczu, ale jego strzał przewrotką przeleciał nad bramką gości.

Milan nadal jest liderem Serie A. Jeśli jednak z niedzielę Juventus wygra na wyjeździe z Chievo, zbliży się do rossoneri na odległość 3 punktów. Roma awansowała na piąte miejsce (29 punktów).

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

90. min. +3 Koniec meczu! Roma wygrywa, co chyba można nazwać niespodzianką. Pozycji lidera nie straci, ale Juve będzie miało okazję, aby zmniejszyć straty. Z drugiej strony Roma wraca do walki o Scudetto. Do Milany traci już tylko 7 punktów.

90. min. +3 W polu karnym padł Ronaldinho, ale sędzia nie dyktuje karnego.

90. min. +1 Zlatan wreszcie strzela gola, ale sędzia podnosi chorągiewkę. Żółtą kartka dla Szweda, co oznacza, że nie zagra w następnym meczu.

88. min. Tym razem Abrosini miał swoją szansę. Za lekko. Piłkę ma Doni.

87. min. Ronaldinho kapitalnie próbował z przewrotki! Gdyby to się udało... Nadal Milan przegrywa.

85. min. Schodzi Boateng. Na boisku pojawia się Ronaldinho. Nie za późno?

79. min. Abrosini leży w polu karnym! Nie ma mowy o jedenastce. Poślizgnął się.

71. min. Tak jak w pierwszej połowie nieśmiało pisaliśmy o słabej dyspozycji Zlatana, teraz śmiało możemy napisać, że to zdecydowanie nie jest dzień Szweda. Świetnie podanie ze środka pola, Ibra przyjmuje piłkę na klatkę piersiową, wychodzi sam na sam z bramkarzem, ale strzela wysoko nad bramką. Druga "stuprocentówka', druga klapa.

69. min. GOOOOOOOL dla Romy! Borriello! Wspaniałą pracę wykonał z prawej strony Menez. Dobre dogranie do Borriello, który dość przypadkowo wbija piłkę do bramki Abbiatiego! Niespodzianka?

65. min. Mało widoczny jest Boateng. Robinho tymczasem dostał dobre podanie, ale jest na spalonym. Milan ma problemy w ofensywie.

60. min. Menez zostawia piłkę Simplicio, ale ten źle strzela. Za chwilę szansę ma Boriello, ale Nesta radzi sobie z napastnikiem Romy.

58. min. Kibice na San Siro powoli zaczynają się niecierpliwić. Podobnie czuje się chyba Ronaldinho, który na ławce rezerwowych obficie gestykuluje.

56. min. Seedorf próbował zza pola karnego. Metr obok prawego słupka.

53. min. Na boisku leży Borriello, kopnięty przez Nestę. Służba medyczna Romy opatruje piłkarza.

47. min. Za długie podanie Ibrahimovica do Seedorfa.

46. min. Zaczynamy drugą połowę.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy. Na San Siro mimo wszystko oczekujemy trochę lepszego widowiska. I bramek. Z taki zamiarem wrócimy po przerwie.

42. min. Ibra bardzo chce, ale dziś niewiele mu wychodzi. Kolejny nieudany drybling.

35. min. Jeszcze lepsza szansa Ibrahimovica! Szwed wyszedł sam na sam z Donim, ale przekombinował. Chciał przerzucić piłkę nad bramkarzem, nie udało się.

34. min. Ibrahimović! Szwed znalazł miejsce na oddanie strzału i piekielnie mocno przyłożył w kierunku okienka bramki Romy. Nie trafił.

30. min. Błyskawicznie przenosimy się pod bramkę Abiattiego. Menez był w dobrej sytuacji, zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Niestety dla fanów Romu, Panu Bogu w okno.

30. min. Tym razem próbował Boateng z narożnika pola karnego. Zdecydowanie za lekko.

23. min. Podobną akcję do Robinho przeprowadził właśnie Seedorf. Strzał był tym razem celny, lecz dużo za lekki. PIłkę ma Doni.

22. min. Tempo meczu nieco spadło. Roma próbuje zaatakować, ale na razie na nic się to zdaje. Kontuzja Pirlo jednak okazuje się poważna. Na boisku melduje się Seedorf.

20. min. To musiało boleć. Bardzo nieprzyjemnie faulowany był Pirlo. Obejdzie się jednak bez noszy, pomocnik Milanu sam opuszcza boisko.

15. min. Widać, że Milan jest w znakomitej formie (średnia prawie 3 bramki na jedno spotkanie). Gospodarze grają pewnie, Roma zupełnie odwrotnie, bez pomysłu na mecz. Będzie im bardzo trudno dzisiaj o punkty.

10. min. Gospodarzom zależy na otworzeniu wyniku. Najpierw groźna główka Ibry w polu karnym, później dobra okazja Gatusso po rzucie rożnym. Włoch uderzył jednak wysoko nad bramką.

6. min. Milan ma przewagę już od pierwszych minut. Z rzutu rożnego nic jednak nie wynikło.

5. min. Wspaniała, indywidualna akcja Robinho w polu karnym Romy! Brazylijczyk z prawej strony ładnie przekładał nogi nad piłką, zatrzymał się, zmienił tempo i oddał bardzo groźny strzał w kierunku długiego słupka. Minimalnie nie celnny.

3. min. Pierwsza okazja Romy, ale Borriello zamiast wbiec w pole karne wycofał piłkę.

1. min. Rozpoczęli. Milan przy piłce.

Piłkarze są już na boisku. Trwa przywitanie drużyn. Za chwilę rozpoczynamy relację.

Przed meczem: Prowadzenie Milanu jest niezagrożone. Ibrahimović i spółka mają w tabeli nad drugim Juventusem 6 punktów przewagi. Roma ma ich 10 mniej (26) i jeśli chce nadal liczyć się w walce o mistrzostwo powinna wywieść z San Siro chociaż punkt.