Komentarze
Terminarz
Od?wie?
33
Kibice na Stadio Renato Dall'Ara byli świadkami dobrego meczu, niestety dla gospodarzy zdominowanego przez piłkarzy Milanu. Rossoneri byli tego popołudnia bezlitośni, choć trzeba przyznać, że na tak okazałe zwycięstwo w pełni zasłużyli.

Worek z bramkami otworzył już w 9. minucie Kevin-Prince Boateng, który po podaniu Ibrahimovica 'ciosem karate' pokonał Viviano. Milan mimo prowadzenia nie cofnął się pod własną bramkę, a nadal stwarzał okazje. 10 minut przed końcem pierwszej połowy goście przeprowadzili koronkową akcję, którą na bramkę zamienił Robinho. Brazylijczyk wykorzystał podanie Boatenga i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi.

Po przerwie obraz gry nie zmienił. Goście wciąż łatwo przedostawali się w pole karne, stwarzając sytuacje bramkowe. Jedną z nich wykorzystał w 60. minucie Ibrahimovic, po kapitalnym podaniu Pirlo. Szwed ze spokojem przyjął piłkę, strzelając obok bezradnego Viviano i wiadomo było, że piłkarze Massimiliano Allegriego tego meczu nie przegrają.

Bologna mogła strzelić honorową bramkę, ale rzut karny wykonywany przez Marco di Vaio obronił dobrze tego dnia dysponowany Abbiati.

Milan dolicza do swojego konta punktowego kolejne 3 punkty i ma ich już 36. Drugie w tabeli Lazio gra dziś z Juventusem.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

90. min. +3 Koniec meczu! Milan zdobywa kolejne 3 punkty i ma ich już 36. Po tej kolejce nadal będzie liderem Serie A.

87. min. Bolonga próbuje, ale obrońcy Milanu dobrze grają w linii. Nic już nie powinno się zmienić.

82. min. Gospodarze chyba chcą już by ten mecz się skończył. Przy piłce Milan.

77. min. Rzut karny dla Bologni po faulu Seedorfa. Do piłki podchodzi di Vaio i... przegrywa pojedynek z Abbiatim. Oprócz wielkiej siły w ofensywie, bardzo mocnym punktem Milanu jest dziś bramkarz.

72. min. Na boisku pojawia się Seedorf. Zmienia strzelca pierwszego gola - Boatenga.

70. min. Bardzo dobre zawody rozgrywa dziś Abbiati. Kolejna pewna interwencja po trudnym strzale głową. Rożny dla Bologni.

60. min. GOOOOOOL dla Milanu! Kolejne kapitalne, bardzo dokładne podanie Pirlo. Ibrahimović spokojnie przyjął je na klatkę piersiową, co pozwoliło na wyprzedzenie obrońcy i pewny strzał z bliskiej odległości! 3:0 i wydaje się, że losy meczu na Stadio Renato Dall'Ara są już rozstrzygnięte.

56. min. Dziwne zachowanie Abbiatiego. Uratował zespół przed rzutem rożnym, by potem prawie stracić piłkę na rzecz Ramireza. Napastnik gospodarzy po zderzeniu z bramkarzem leży na murawie.

55. min. Zambrotta pod faulu Casariniego zwija się z bólu. Będzie mógł kontynuować grę.

52. min. Kolejna sytuacja Milanu. Najpierw mocno zza pola karnego kropnął Gatusso, później bliski dojścia do dobrego podania był Boateng. Milan w ofensywie prezentuje się dziś imponująco.

50. min. Przenosimy się na drugą połowę. Di Vaio bardzo groźnie dośrodkował z rzutu wolnego, ale żaden z kolegów nie zdołał przeciąć piłki. Ma ją Abbiati.

48. min. Pirlo jest dziś bardzo aktywny. Tym razem nie podawał, sam próbował strzelać. Tuż obok prawego słupka.

46. min. Zaczynamy relację z drugiej połowy. Przy piłce Milan.

Piłkarze wracają na boisko.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy. Milan zasłużenie prowadzi 2:0, choć bramek mógł strzelić jeszcze więcej. Nic straconego, przed nami jeszcze druga połowa meczu. Zapraszamy po przerwie.

45. min. +1 Ależ kapitalne podanie Pirlo. Włoch jednym dotknięciem piłki uruchomił Robinho, który jednak przegrał pojedynek sam na sam z Viviano. Niezdecydowanie obrońców pozwoliło jednak dojść do piłki Zambroccie, który trafia w poprzeczkę!

45. min. 2 minuty dolicza sędzia.

43. min. Bardzo groźnie wyglądają dośrodkowania Pirlo z rzutów rożnych. Tym razem nie udało się czysto trafić w piłkę.

38. min. Milan nie zamierza poprzestać na dwóch bramkach. Robinho podał do Ibrahimovica, który jednak trafia prosto w bramkarza Bologni. Powinno być 3:0.

35. min. GOOOOOOL dla Milanu! 2:0! Koronkowa akcja Rossonerri! Boateng po ładnej wymianie podań w środku pola uruchomił Robinho, który bezlitośnie wpadł w pole karne, mocno trzymając się na nogach i pokonał wychodzącego z bramki Viviano.

33. min. Nieładne zachowanie Boatenga, który wyprostowaną nogą zaatakował Esposito.

30. min. Pół godziny meczu za nami. Pierwsze minuty zwiastowały większe emocje, ale bez wątpienia Bologna nie złoży broni. Próbował przebijać się Di Vaio, ale na razie linia defensywna Milanu gra bezbłędnie.

22. min. Bologna próbuje, ale wydaje się, że goście kontrolują sytuację.

18. min. Rzut wolny dla Milanu z boku boiska. Ibrahimovic zamiast dośrodkować wycofuje piłkę do Pirlo, który potężnie strzela z 30 metrów. Tuż nad bramką.

17. min. Casarini próbował przedrzeć się pod bramkę, ale obrońcy umiejętnie go blokują.

15. min. Gra po golu Boatenga się uspokoiła. Gospodarze nie mają pomysłu jak przedostać się pod bramkę Abbiatiego.

9. min. GOOOOOOL dla Milanu! No i wywróżyliśmy! Zlatan Ibrahimović wspaniale dośrodkowuje z prawej strony do Boatenga, który 'ciosem karate' kieruje piłkę do siatki nad bezradnym Vivianio!

7. min. Od pierwszej minuty na Stadio Renato Dall'Ara jest bardzo ciekawie. Milan przeważa, ale gospodarze nie pozostają dłużni. Czekamy na bramki!

5. min. Kapitalna interwencja Abiattiego po strzale Ramireza! Bramkarz Milanu wyciągnął się jak struna i tylko rzut rożny dla Bologni.

3. min. Pierwsza groźna akcja Milanu i od razu dwie szanse. Najpierw próbował Robinho, potem z drugiej linii Pirlo.

1. min. Zaczynamy relację z meczu! Bologna dziś w strojach podobnych do tradycyjnych Milanu, na ciemno-czerwono. Goście występują w białych koszulkach i czerwonych spodenkach.