Serie A: W Mediolanie na razie króluje Milan

Terminarz
Od?wie?
50
Derby Mediolanu na Zczuba.tv

Kibice na San Siro byli świadkami meczu pełnego walki i agresji, który ostatecznie padł łupem podopiecznych Allegriego. Jak się okazało, wszystko rozstrzygnęło się w pierwszych pięciu minutach spotkania.

Milan od początku przeważał. W 4. minucie Ibrahimovic z dziecinną łatwością ograł w polu karnym Materazziego, który nie wytrzymał presji i sfaulował napastnika Milanu. Szwed sam postanowił wymierzyć sprawiedliwość. Podszedł do piłki i pewnym strzałem uciszył kibiców Interu.

Rossoneri przeważali przez niemal całą pierwszą połowę. Na nic zdały się wysiłki Sneijdera czy Eto'o. W 60. minucie drugą żółtą kartkę dostał Abate i wydawało się, że jest to kluczowy moment tego meczu. Zdobywcy Ligi Mistrzów nie potrafili jednak przez pół godziny zdobyć bramki, a doskonale broniący się Milan mógł cieszyć się z końcowego triumfu.

Podopieczni Massimiliano Allegriego powrócili tym samym na fotel lidera Serie A, który w niedzielne popołudnie odebrało im Lazio. Inter z 20. punktami na koncie jest piąty.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

90. min. +4 Koniec meczu! Może nie zabrzmi to najlepiej, ale Milan wywozi z trudnego terenu 3 punkty! Do rewanżu na tym samym terenie dojdzie w następnej rundzie. Królami Mediolanu do tej pory są jednak Ibrahimović i spółka!

90. min. Sędzia dolicza 4 minuty. Piłkarze w czarno-granatowych strojach nadal są bardzo niedokładni.

85. min. Inter nie może przebić się przez mur piłkarzy Milanu. Podopieczni Beniteza powoli spuszczają głowy.

80. min. Eto'o nie rezygnuje, haruje za dwóch. Póki co nie jest to jednak jego wieczór na San Siro.

79. min. Eto'o starał się przebić w polu karnym. Upadł, ale sędzia nie dyktuje jedenastki. Tylko rzut rożny.

79. min. Żółta kartka dla Ambrossiniego.

76. min. Inter cały czas ma problem ze sforsowaniem defensywy Milany. Próbuje Sneijder, stara się Coutinho, ale nadal nie przynosi to żadnym rezultatów.

73. min. Boateng wchodzi za Seedorfa.

70. min. Inter stara się wrzucić drugi bieg, ale oblężenia bramki na razie nie ma. Piłkarze Beniteza mają jeszcze 20 minut.

66. min. Żółta kartka dla Ibrahimovica, który faulował Materazzi. Włoch musi zejść z boiska. Biabiany na boisku.

64. min. Sneijder kolejny raz próbował zza pola karnego. Abbiati nie popełnił jednak błędu.

62. min. Może to obudzi Inter?

60. min. Czerwona kartka dla Abate! Piłkarz Milanu został odepchnięty przez Pandeva, po czym natychmiast odpłacił się rywalowi tym samym. Obaj dostali żółte kartki - tyle, że dla Abate ma to dużo większe konsekwencje - mecz będzie musiał podziwiać w szatni.

60. min. Ibra próbował uruchomić Robinho, ale podanie nie doszło do Brazylijczyka.

56. min. Sneijder potężnie z wolnego! Abbiati z trudem paruje piłkę

55. min. Obie drużyny od kilku minut walczą w środku pola.

49. min. Niedokładne podanie Chievo do Eto'o. Kibice na San Siro gwiżdżą. Kameruńczyk pokazuję im, że drużynie potrzebne jest wsparcie.

47. min. 2 połówka rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Próbował Seedrof, nie pilnowany przed polem karnym. Źle trafił w piłkę i kopnął daleko od bramki.

46. min. Zaczynamy relację z drugiej połowy. Przy piłce Inter.

45. min. +2 Nic z tego jednak nie wynikło. Gwizdek arbitra kończący pierwszą połowę. Milan jest dziś drużyną dużo pewniejszą i zasłużenie prowadzi. W ostatnich 15-minutach Inter jednak lekko się przebudził. Czy przełoży się to na wyrównanie w drugi 45 minutach? Zapraszamy za kwadrans.

45. min. +1 Dośrodkowanie Nesty, za głębokie, ale Lucio wolał nie ryzykować. Rzut rożny dla Milanu.

45. min. Arbiter dolicza 2 minuty.

44. min. Z 30 metrów próbował Stanković. Wysoko nad bramką.

42. min. Cordoba, jak za najlepszych czasów Maicon, przebiegł całe boisko i dośrodkował w kierunku Milito. Nesta jednak na posterunku.

39. min. Sneijder minimalnie obok prawego słupka Abbiatiego. Holender kapitalnie wykonuje stałe fragmenty gry. Tak kapitalnie, że już myśleliśmy, że mamy wyrównanie. To jednak tylko boczna siatka.

37. min. I od razu pierwsza szansa Coutinho! Pięknie przed polem karnym piłką wymieniali się Sneijder i Eto'o, a ta w końcu trafiła do młodszego kolegi. Strzał jednak był już bardzo niecelny.

36. min. Źle stanął Joel Obi i musi zejść z boiska. Melduje się na nim młody Brazylijczyk Coutinho

32. min. Przedzierał się Robinho. Zatrzymany.

30. min. 30 minut meczu należało zdecydowanie do gości. Choć to określenie w tym przypadku nie jest do końca trafne, obie drużyny od lata grają wszakże na tym samym stadionie. Dziś gospodarzem jest jednak Inter.

28. min. Pojedynek dwóch boiskowych wojowników - Lucio i Gattuso. Włoch faulował i musi uważać, ma już na koncie żółty kartonik.

25. min. Kapitalnie spisuje się dziś druga linia Milanu. Inter ma problemy z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy. Czekamy na przebudzenie graczy Beniteza.

21. min. Robinho strzela bramkę, ale jest na spalonym. Nie myli się asystent arbitra, na czwartą bramkę w tym sezonie Brazylijczyk musi jeszcze chwilę poczekać.

20. min. Co za wolej Ibrahimovica! Szwed nie zastanawiał się i huknął z całej siły z powietrza, tuż nad bramką Interu. Aż ciężko nie użyć wykrzyknika.

20. min. Stały fragment gry wykonał Sneijder, Nesta wygrywa jednak pojedynek główkowy.

19. min. Gattusso dostaje żółtą kartkę.

16. min. Ibrahimovic! Piłka nie wyszła za linię końcową boiska, co przytomnie próbował wykorzystać Szwed. Tym razem się nie udało.

15. min. Milan gra bardzo pewnie. Do tego łatwo dochodzi do sytuacji podbramkowych. Seederf próbował sprzed pola karnego, ale jest blokowany przez obrońców.

12. min. Bardzo groźna kontra Milanu, ale Castelazzi ostatecznie łapie piłkę. Obrona Interu jest bardzo niepewna.

9. min. Inter próbuje, ale na razie nic z tego nie wychodzi. Może po rzucie rożnym?

6. min. Pierwszy występ Materazziego w tym sezonie (zagrał do tej pory tylko 2 minuty) i od razu takie kłopoty Interu.

5. min. Gooooooool! Do piłki podchodzi sam poszkodowany i pewnie, mocnym strzałem, wymierza sprawiedliwość. Pisaliśmy 'dobry początek Milanu' - poprawiamy się - kapitalny.

4. min. Materazzi fauluje Ibrahimovica! Będzie karny!

3. min. Ładne dośrodkowanie z prawej strony Flaminiego trafia prosto na głowę Seedorfa. Holender jednak fatalnie przestrzelił. Dobry początek Milanu.

2. min. Od razu ładne prostopadłe podanie do Ibrahimovica! Szwed jest jednak na spalonym.

1. min. Czas start. Przy piłce Milan.

Piłkarze są już na boisku. Za chwilę zaczynamy relację.

Przed meczem: W drużynie Milanu prawdopodobnie zabraknie brazylijskiego napastnika Alexandro Pato (6 goli w tym sezonie), który ma kontuzję uda. W tej sytuacji linię ataku będą tworzyć reprezentant Szwecji Zlatan Ibrahimovic (5 goli w lidze) oraz Brazylijczycy - Ronaldinho i Robinho.

"Dżoker" zespołu Filippo Inzaghi nie wyjdzie na murawę być może do końca sezonu z powodu kłopotów z kolanem. Grą Milanu ma pokierować Holender Clarence Seedorf.

Mniej kłopotów ma Inter, bowiem do pierwszego zespołu wracają brazylijski bramkarz Julio Cesar i serbski pomocnik Dejan Stankovic. Trener Interu Rafael Benitez liczy na kameruńskiego snajpera Samuela Eto'o, który prowadzi na liście strzelców Serie A z ośmioma golami. Jego partnerem w ataku będzie Macedończyk Goran Pandev lub Argentyńczyk Diego Milito.

W pierwszym hicie 12. kolejki Juventus zremisował z Romą 1:1. Relacja z meczu.