Terminarz
Od?wie?
40
Zobacz grę Boruca na Zczuba.tv

Do 92 minuty meczu Boruc nudził się okropnie. Chievo atakowało z rzadka, jeśli już strzelało, to niecelnie bądź tak lekko, że Polak mógłby bronić z rękoma związanymi za plecami. Ale kiedy trzeba było stanąć na posterunku, Boruc nie zawiódł - najpierw wybronił strzał Costanta, który trudny nie był, ale wymagał bycia w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Niebezpieczniej było minutę później, gdy Polaka próbował zaskoczyć Moscardelli - uderzył z trzech metrów głową obok wychodzącego Boruca, ale świetny refleks pozwolił mu w ostatniej chwili zatrzymać piłkę prawą dłonią.

Były to interwencje ważne o tyle, że Fiorentina prowadziła tylko 1:0. Była drużyną lepszą przez cały mecz, sam Mutu powinien strzelić dwie bramki, ale pokonać Sorrentino udało się tylko raz. W 82. minucie rezerwowy Cerci wykazał się "nosem" w polu karnym i wpakował do bramki rywali bezpańsko toczącą się piłkę.

Trzy punkty pozwolą Fiorentinie, przynajmniej na pewien czas, trochę odetchnąć - podopieczni Mihajlovicia oddalili się nieco od strefy spadkowej.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

95. min. Koniec meczu. Fiorentina inkasuje trzy punkty.

93. min. Fantastycznie Boruc! Teraz strzał głową z najbliższej odległości, ale Polak popisuje się świetnym refleksem i ratuje Fiorentinie trzy punkty.

92. min. Strzał napastnika Chievo z trzech metrów wprost w ręce Polaka. Dużo szczęścia!

90. min. Fiorentina mądrze się broni. Potrzebuje tych trzech punktów jak powietrza.

87. min. Za ociągnie się z wprowadzeniem piłki do gry żółtą kartkę obejrzał Boruc.

85. min. Chievo rzuciło się na gospodarzy! Teraz strzał z najbliższej odległości - tuż obok bramki Boruca.

83. min. Próba Chievo, ale Boruc pewnie zatrzymuje rywali. Z relacji z oficjalnej strony Fiorentiny: "Boruc bene".

81. min. GOL dla Fiorentiny! Mutu płasko dośrodkował z lewej strony wprost pod nogi Gilardino, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę. Piłka odbiła się jednak tak niefortunnie dla gości, że wpadła pod nogi wbiegającego Cerciego, który strzałem z najbliższej odległości dał prowadzenie drużynie Boruca!

78. min. Kontra Chievo i... próba strzału, albo podanie do Boruca. W każdym razie Polak spokojnie złapał leniwie toczącą się w jego kierunku piłkę.

73. min. Szansa gospodarzy! Do odbitej piłki po strzale Vargasa dopada Mutu i w dogodnej sytuacji fatalnie pudłuje. To powinien być gol.

70. min. Trener Fiorentiny próbuje coś zmienić w grze podopiecznych, pokrzykując na nich przy linii bocznej.

63. min. A Boruc? Jak to Boruc w tym meczu. Nudzi się.

60. min. Teraz próba Gilardino. Strzał głową jednak niecelny.

54. min. Fiorentina długo rozgrywała piłkę przed polem karnym rywali, nagle Mutu dostał podanie na jedenasty metr, gdzie w ekwilibrystyczny sposób próbował otworzyć wynik spotkania. Bezskutecznie.

50. min. Kolejny rzut rożny dla Chievo, po którym znów nie było zagrożenia dla bramki Boruca.

48. min. Już na początku dobra szansa dla Mutu, ale Rumun znów nieskuteczny.

46. min. Druga połowa rozpoczęta.

Pierwsza połowa:

45. min. Fiorentina musi atakować, bowiem remis jej na pewno nie urządza. Tylko zwycięstwo pozwoli klubowi Boruca wydobyć się z dolnych rejonów tabeli. Obecnie Viola jest tuż nad strefą spadkową.

45. min. Koniec pierwszej połowy. Fiorentina próbuje, ale na razie górą Sorrentino. Boruc natomiast nie ma wiele, żeby nie powiedzieć nic, do roboty.

40. min. Po rzucie rożnym dla Chievo nie było zagrożenia. Boruc nadal sakramencko nudzi się w bramce.

36. min. Znów groźnie pod bramką Chievo! Fiorentina w natarciu.

34. min. Powinno być 1:0! Strzał Mutu z 30 metrów w środek bramki, piłka nabiera jednak dziwnej rotacji, Sorrentino odbija ją przed siebie, dopada do niej Santana, ale zamiast strzelać, zaplątuje się we własne nogi...

33. min. Rzut wolny do gospodarzy.

31. min. Chievo zaprzepaszcza szansę na kontratak niecelnym podaniem w środku pola. Fiorenitna musi jednak uważać.

30. min. Teraz szansa dla Fiorentiny - Mutu wpadł w pole karne, w ostatniej chwili powstrzymali go obrońcy.

27. min. Rzut wolny dla Chievo z 30 metrów - strzał w mur.

22. min. Kolejna groźna akcja Chievo. Obrońcy Fiorentiny radzą sobie, wybijając piłkę na rzut rożny. Po nim nie było zagrożenia.

20. min. Wreszcie strzał na bramkę Boruca. Zbyt jednak lekki - Polak radzi sobie bez problemów.

18. min. Teraz Chievo pograło trochę piłką. Boruc znów zawiedziony - strzału nie było.

14. min. Na razie kontakt Boruca z piłką ogranicza się do jej wykopywania. Nie ma okazji do łapania.

10. min. Mutu na spalonym. Dobry początek Violi, grają aktywnie, atakują, nie dopuszczają rywali do bramki. Nie jesteśmy pewni, czy spragniony gry Boruc jest zadowolony z takiego obrotu spraw.

8. min. Boruc na razie bezrobotny.

6. min. Dokonała szansa gospodarzy! Bramkarz gości broni jednak strzał z dwóch metrów Kroldrupa.

4. min. Pierwsza groźna akcja Fiorenitny, ale dośrodkowanie z lewej strony przeszło nad głowami wszystkich - obrońców i atakujących.

1. min. Rozpoczęli. Boruc w bramce.

Przed meczem:

Kontuzja podstawowego bramkarza ACF Sebastiena Freya okazała się bardzo poważna. Francuz przejdzie operację prawego kolana, która wykluczy go z gry najpewniej na 5 - 6 miesięcy! Do bramki włoskiego klubu wchodzi Artur Boruc, który trafił do Włoch latem tego roku - czytaj więcej.

Dzisiejszy mecz będzie ligowym debiutem Boruca. Wcześniej Polak zagrał z Empoli w spotkaniu pucharowym, po którym zebrał bardzo dobre recenzje - czytaj więcej.