Krzysztof Piątek wreszcie się przełamał! Dobry mecz Polaka. Milan wygrał na wyjeździe [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2 : 3
Terminarz

• niedziela, 08 grudnia 2019
  • 90. min. + 5

AC Milan odniósł szóste zwycięstwo w tym sezonie. "Rossoneri" pokonali na wyjeździe drużynę z Bolonii 3:2. Jedną z bramek dla mediolańczyków zdobył Krzysztof Piątek, który pewnym strzalem z rzutu karnego pokonał Łukasza Skorupskiego. 24-latek przełamał się po sześciu meczach ligowych bez gola.

Milan marnuje kolejną okazję na gola! Hernandez znalazł się w sytuacji sam na sam ze Skorupskim, ale Polak zdołał obronić jego strzał.

Groźna kontra Milanu! Piątek zagrał prostopadle do Castillejo, ten opanował piłkę (z problemami) w polu karnym i oddał mocny strzał. Zbyt mocny, bo piłka przeleciała nad bramką Skorupskiego.

Sędzia dolicza aż 5 minut do podstawowego czasu gry. Czekają nas jeszcze emocje.

• 88. min.

Pewna interwencja Donnarummy. Gospodarze atakują coraz częściej, a Milan wygląda chwilami tak, jakby stracił pewność siebie. Dla gości ostatnie minuty mogą być bardzo trudne.

• GOOOOOOL

84. min.

GOOOOL! Sansone pewnie pokonuje Donnarummę i daje gospodarzom nadzieję na wyrównanie.

• 83. min.

Rzut karny dla gospodarzy! Jeden z obrońców Milanu powalił w polu karnym zawodnika z Bolonii. Sędzia początkowo nakazał kontynuowanie gry, ale po konsultacji VAR zdecydował się podyktować jedenastkę.

• 67. min.

Milan w ostatnich minutach oddał inicjatywę gospodarzom, którzy atakują coraz częściej i groźniej.

• 65. min.

Kolejna groźna akcja gospodarzy. Olsen uderzył ze skraju pola karnego, ale dobrze ustawiony Donnarumma pewnie złapał piłkę.

• 63. min.

Groźne uderzenie Sansone. Piłka po jego strzale przeleciała minimalnie nad poprzeczką bramki Milanu.

• 59. min.

Bardzo dobrą sytuację miał teraz Piątek. Polak otrzymał piłkę w polu karnym, dobrze ją przyjął i błyskawicznie uderzył, ale jeden z obrońców gospodarzy zdołał zablokować jego strzał.

• 50. min.

Dobra akcja Andrei Poliego. Były piłkarz Milanu oddał sprytny strzał, ale Gianluigi Donnarumma zdołał odbić piłkę.

• GOOOOOOL

46. min.

Ależ rozpoczął Milan! 3:1! Kessie zagrał do Piątka, który popędził prawym skrzydłem i zagrał w pole karne. Piłkę odbił co prawda jeden z obrońców gospodarzy, ale zrobił to tak niefortunnie, że przejął ją Bonaventura. Pomocnik Milanu przymierzył i precyzyjnym strzałem lewą nogą pokonał Łukasza Skorupskiego.

Rozpoczynamy drugą połowę.

• 45. min.

PRZERWA. Za nami dobra pierwsza połowa spotkania. Dobra nie tylko ze względu na bramkę Krzysztofa Piątka, ale także ze względu na obraz gry. Miejmy nadzieję, że po przerwie nie będzie gorzej.

• GOOOOOOL

40. min.

A jak już zdążyliśmy Milan pochwalić, to ten strzelił sobie samobója. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry zrobił to Theo Hernandez.

• 36. min.

Rzadko to w tym sezonie można napisać, ale dziś Milan ogląda się przyjemnie. Goście przeprowadzają ciekawe akcje, grają odważnie, kontrolują przebieg spotkania.

• GOOOOOOL

32. min.

MILAN PODWYŻSZA PROWADZENIE! Suso posłał kapitalne podanie w pole karne, gdzie najlepiej odnalazł się Theo Hernandez. Obrońca Milanu przyjął piłkę i pewnie pokonał Łukasza Skorupskiego.

• 25. min.

Po pressingu Bolonii z początku spotkania nie zostało już nic. Milan spokojnie rozgrywa piłkę, czekając na błąd gospodarzy.

• 20. min.

Aktywny jest dziś Piątek. Był już faulowany kilka razy w okolicach pola karnego.

• GOOOOOOL

14. min.

GOOOOOOOL! KRZYSZTOF PIĄTEK! 24-latek pewnym strzałem pokonuje Łukasza Skorupskiego!

• 13. min.

RZUT KARNY DLA MILANU! Krzysztof Piątek popędził w pole karne rywala, minął obrońcę i szykował się do strzału, ale jeden z rywali przewrócił go w szesnastce.

• 8. min.

Sansone z łatwością minął Contiego i dośrodkował piłkę w pole karne. Środkowi obrońcy Milanu zdołali jednak wybić piłkę.

• 5. min.

Brzydkie wejście Krzysztofa Piątka. Polski napastnik próbował oddać strzał po podaniu Contiego, ale zamiast w piłkę, trafił w nogi rywala. Sędzia na razie oszczędził gracza Milanu i nie ukarał go kartką.

• 5. min.

Milan dwukrotnie próbował zagrozić rywalom, ale jego ataki na razie dość szybko są rozbijane. A nawet jak nie są, to kończą się niedokładnymi podaniami.

• 2. min.

Bologna zaczyna grę wysokim pressingiem, który przynosi efekty. Gospodarze najpierw przejęli piłkę po złym zagraniu Donnarummy, a potem Hernandeza.

• GRAMY!

• Piłkarze są już w tunelu. Za kilka minut zaczynamy!

• Początek spotkania o godz. 20:45.

• W takim składzie zagrają gospodarze:

• Piątka czeka jednak trudne zadanie, bo w bramce gospodarzy stanie Łukasz Skorupski.

• Niedzielne spotkanie będzie kolejną okazją na przełamanie Krzysztofa Piątka. Polski napastnik, który w ubiegłym sezonie imponował skutecznością, w obecnych rozgrywkach strzelił zaledwie trzy gole i jest coraz mocniej krytykowany.

• Dobry wieczór! Witamy w relacji spotkania 15. kolejki Serie A, w którym Milan zmierzy się na wyjeździe z Bologną.

Bologna
Bramki: Hernandez (40. - sam.), Sansone (84. - karny) Kartki: Bani, Tomiyasu, Palacio, Santander - żółta Skład: Skorupski - Tomiyasu, Bani, Danilo, Denswil - Skov Olsen (78. Orsolini), Dzemaili (64. Santander), Schouten (46. Svanberg), Poli, Sansone - Palacio
Milan
Bramki: Piątek (15. - karny), Hernandez (32.), Bonaventura (46.) Kartki: Bennacer, Romagnoli - żółta Skład: Donnarumma - Conti, Musacchio, Romagnoli, Hernandez - Kessie, Bennacer (70. Biglia), Bonaventura (79. Paqueta) - Suso, Piątek, Calhanoglu (85. Castillejo)