Krzysztof Piątek przełamie się? Milan gra bardzo ważny mecz [RELACJA NA ŻYWO]

2 : 0
Terminarz

• niedziela, 19 maja 2019
  • KONIEC

KONIEC MECZU! Milan wygrywa z Frosinone 2:0. Pierwszego gola dla Rossonerich zdobył Krzysztof Piątek, który trafił pierwszy raz od 564 minut. Wynik ustalił Suso po kapitalnym uderzeniu z rzutu wolnego. Milan awansował na 4. miejsce w tabeli Serie A. Atalanta, która ma punkt straty do drużyny Piątka gra dzisiaj o 20:30 z Juventusem.

Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu.

• 87. min.

Fenomenalna interwencja Donnarummy! Bramkarz Milanu popisał się świetnym refleksem po potężnym strzale z pierwszej piłki Valzanii.

• 84. min.

Z boiska schodzi Ignazio Abate. Kibice zgotowali mu piękne pożegnanie. W jego miejsce wchodzi Conti.

• 81. min.

Z boiska schodzi również Krzysztof Piątek. W jego miejsce na boisku pojawił się Castillejo. Polaka żegnają brawa od kibiców Milanu.

• 77. min.

Dwie zmiany w drużynie Frosinone: Valzania za Beghetto i Ciofani za Ciano.

• 71. min.

Piątek kolejny raz przewracany przez obrońców gości. Polak nie może uwierzyć, że sędzia nie odgwizdał rzutu wolnego.

• GOOOOOOL

66. min.

GOOOL!!! MILAN PROWADZI 2:0!!! CUDOWNE UDERZENIE SUSO Z RZUTU WOLNEGO! PIŁKA OD POPRZECZKI WPADA DO BRAMKI FROSINONE!

• 65. min.

Pierwsza zmiana w ekipie gości. Za Trottę wchodzi Dionisi.

• 63. min.

Dzięki temu trafieniu Krzysztof Piątek awansował na drugie miejsce w tabeli najlepszych strzelców Serie A, które dzieli teraz z Duvanem Zapatą. Polak wyprzedził tym samym Cristiano Ronaldo, a do pierwszego Quagliarelli brakuje mu aż czterech goli.

• 60. min.

Krzysztof Piątek przerywa serię bez gola w lidze włoskiej.

• 59. min.

To był dopiero drugi celny strzał Milanu w tym meczu, ale widać, że gospodarze z mocnym nastawieniem na zwycięstwo wyszli na drugą połowę meczu.

• 57. min.

Fabio Borini uderzył na bramkę Bardiego, przed bramkarzem Frosinone pojawił się Polak i sprytnym strzałem zdobył gola!

• GOOOOOOL

57. min.

GOOOL!!! KRZYSZTOF PIĄTEK DAJE PROWADZENIE MILANOWI!!!

• 52. min.

Znów doskonała okazja dla Milanu. Po dośrodkowaniu z prawej strony strzelał głową z ostrego kąta Borini. Wyszło mu jednak bardziej zgranie do środka, niż strzał, a bramka była praktycznie pusta.

• 51. min.

Ofensywna zmiana w Milanie. Cutrone wchodzi za Bakayoko.

• PILNE

50. min.

DONNARUMMA BRONI RZUT KARNY WYKONYWANY PRZEZ CIANO!

• 48. min.

Niesamowite! Rzut karny dla Frosinone! Ignazio Abate fauluje Paganiniego i dostaje żółtą kartkę!

Powinno być 1:0 dla Milanu! Fabio Borini otrzymał prezent od obrońcy Frosinone, wbiegł w pole karne i oddał strzał. Sam nie może uwierzyć, że piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

Rozpoczynamy drugą połowę.

• PRZERWA

Koniec pierwszej połowy. Schodzących do szatni piłkarzy Milanu żegnają gwizdy. Oby druga połowa przyniosła gole i lepsze widowisko. Krzysztof Piątek mało widoczny i bezradny, tak jak cała drużyna Rossonerich.

• 45. min.

Ostre wejście Piątka w obrońcę gości. Sędzia mógł ukarać Polaka żółtą kartką, ale tego nie zrobił.

• 44. min.

Bramkarz Frosinone ucierpiał przy dośrodkowaniu z rożnego.

• 43. min.

Dosrodkowanie Calhanoglu z rzutu wolnego, piłka odbiła się od głowy obrońcy i będzie rzut rożny dla Milanu.

• 40. min.

Posiadanie piłki zdecydowanie na korzyść Milanu: 61%25 do 39%25, ale kompletnie nic z tego nie wynika.

• 37. min.

Fatalny błąd Kessiego, który stracił piłkę przed własnym polem karnym. Gościom nie udało się jednak wykorzystać tej pomyłki i strzał jednego z piłkarzy Frosinone niecelny. Kessie jest bardzo niepewny w dzisiejszym spotkaniu.

• 36. min.

Pierwszy strzał Krzysztofa Piątka. Polak uderzał z prawej strony pola karnego, ale kilka metrów od bramki gości.

• 34. min.

Bramkarz Frosinone ucierpiał w starciu ze swoim kolegą z obrony. Chwila przerwy na San Siro.

• 30. min.

Milan jest coraz bliżej zdobycia gola. Mocne uderzenie zza pola karnego Bakayoko, ale piłka minimalnie minęła słupek. Chwilę wcześniej Piątek nie sięgnął piłki dośrodkowanej przez Calhanoglu.

• 23. min.

Ależ było blisko gola dla Milanu. Suso dośrodkował z prawej strony dochodzącą do bramki piłkę. Najpierw centymetrów do jej zgarnięcia zabrakło Piątkowi, a za chwilę Borini nie opanował piłki i prawie wpadł w słupek.

• 18. min.

Kolejny bardzo niecelny strzał piłkarzy Frosinone. Milan gra to, do czego nas przyzwyczaił w drugiej połowie sezonu. Nuuuda...

• 13. min.

Strzał Paganiniego kompletnie nieudany. Donnarumma od bramki.

• 10. min.

Borini bliski szczęścia! Piłka spadła pod nogi Włocha na 11. metrze, ale po uderzeniu na bramkę piłka trafiła w nogi obrońcy.

• 5. min.

Krzysztof Piątek ucierpiał w starciu z obrońcą Frosinone. Polak chwilę leżał na murawie, ale sędzia nie zauważył przewinienia.

• 4. min.

Pierwsza szansa dla Rossonerich. Z dystansu uderzał Suso, ale trafił wprost w Bardiego.

• 1. min.

Gramy! Od środka Milan.

• Kibice Milanu podziękowali prawemu obrońcy za zaangażowanie przez ostatnie 10 lat:

• Łzy na twarzy Ignazio Abate, który rozegra dziś ostatni mecz na San Siro w barwach Milanu

• Skład Milanu: Donnarumma - Abate, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez - Kessie, Bakayoko, Calhanoglu - Suso, Piątek, Borini.

• Kluczowe dla Milanu jest to, by wygrać dwa ostatnie mecze i liczyć na wpadkę Atalanty w jednym z dwóch ostatnich spotkań. Pomóc ma w tym Krzysztof Piątek, który nie strzelił gola w lidze od pięciu spotkań (sześciu, jeśli liczyć jeszcze spotkanie Pucharu Włoch z Lazio).

• Milan traci trzy punkty do czwartej Atalanty na dwie kolejki przed końcem. Jednak jeśli Milan pokona u siebie 19. Frosinone (które już spadło), a Atalanta przegra na wyjeździe z Juventusem, to "Rossoneri" wskoczą na czwarte miejsce, premiowane awansem do LM. Wtedy Milan będzie musiał pokonać Spal w ostatniej kolejce, by wrócić do LM.

• Dzień dobry! W ekstraklasie trwa walka o mistrzostwo Polski, a we Włoszech Milan walczy o awans do Ligi Mistrzów. "Rossoneri" muszą wygrać z Frosinone, inaczej niemal na pewno nie zajmą czwartego miejsca.

Milan
Bramki: Piątek (57.), Suso (66.) Kartki: Abate - żółta Skład: Donnarumma - Abate (84. Conti), Musacchio, Romagnoli, Rodriguez - Kessie, Bakayoko (51. Cutrone), Calhanoglu - Suso, Piątek (81. Castillejo), Borini
Frosinone
Skład: Bardi - Goldaniga, Ariaudo, Brighenti - Zampano, Paganini, Sammarco, Maiello, Beghetto (75. Valzania) - Ciano (77. Ciofani), Trotta (65. Dionisi)