Komentarze
Terminarz
Od?wie?
35
Inter od początku meczu przeważał, ale zbyt wielu sytuacji nie stworzył. Boruc grał pewnie, kilkukrotnie ratował swoją drużynę przed utratą bramki. Szczęście nie opuszczało go aż do 41. minuty, gdy w polu karnym fatalnie zachował się Natali, a szybki Pazzini łatwo przerzucił piłkę nad polskim bramkarzem.

Po zmianie stron w polu karnym gości doszło do fatalnego nieporozumienia. Pasquale chciał wybić piłkę, ale nabił ją na Nagatomo, który z bliskiej odległości zdobył gola. Boruc zachował się niepewnie, w decydującym momencie zatrzymał się, choć również mógł przejąć piłkę. Winę za stratę bramkę ponosi jednak Pasquale.

Do końca meczu Inter kontrolował sytuację. Boruc kilkukrotnie świetnie radził sobie w trudnych sytuacjach i ratował swoją drużynę przed jeszcze większą porażką. Zwycięstwo nad "Fiołkami" dało mediolańczykom 17. punkt w tym sezonie i pozwoliło przeskoczyć w tabeli drużynę Artura Boruca.

Tak relacjonowaliśmy na żywo ten mecz:

Koniec meczu. Inter pokonuje Fiorentinę 2:0!:

90. min. 3 minuty dolicza arbiter.

86. min. W końcu jakiś groźny strzał na bramkę Julio Cesara. Głową próbował Silva.

85. min. Boruc kolejny raz ratuję swoją drużynę. Pazzini wyszedł sam na sam z Borucem, mógł strzelać, albo podawać do kolegi... Polski bramkarz skrócił kąt i nic z tego nie wyszło.

84. min. Tempo meczu spadło. Fiorentina nie ma pomysłu na sforsowanie obrony gospodarzy.

77. min. Powinno być 3:0! Muntari fatalnie skiksował przed bramką Boruca, do piłki szansę miał jeszcze dojść Pazzini, ale bramki nie ma. Goście mają sporo szczęścia.

73. min. Pewna, spokojna interwencja Boruca po sprytnym strzale po ziemi Nagatomo.

67. min. Atomowe uderzenie Thiago Motty z 30 metrów. Boruc był lekko spóźniony, ale na jego szczęście piłka przeleciała obok prawego słupka.

66. min. Gdyby nie świetne ustawienie Cambiasso Gilardinho znalazłby się sam przed Julio Cesarem. Dobra akcja Argentyńczyka w obronie.

63. min. Dośrodkowanie Faraoniego prosto w ręce Artura Boruca.

61. min. Pazzini w kierunku Diego Milito. Za wysokie dośrodkowanie.

56. min. Gilardinho świetnie przyjął piłkę w polu karnym, ale tuż przed strzałem wybił mu ją obrońca.

55. min. Inter cofnął się do obrony, Fiorentina szuka nowego pomysłu na grę w ataku pozycyjnym.

49. min. Inter prowadzi 2:0! Błąd w komunikacji w drużynie Fiorentiny. Pasquale chciał wybić piłkę, ale nabił ją na Nagatomo, który z bliskiej odległości strzelił gola. Niestety to także błąd Boruca, który wyszedł do podania, ale w ostatnim momencie się zatrzymał.

46. min. Zaczynamy drugą połowę. Przy piłce Fiorentina.

Tak relacjonowaliśmy na żywo pierwszą połowę:

45. min. Koniec pierwszej połowy. Inter przeważał, a Fiorentina się umiejętnie broniła. Aż do 41 minuty, gdy Pazzini wykorzystał gapiostwo obrony. Wracamy po przerwie.

41. min. Gol dla Interu! Coutinho podciął piłkę w kierunku Pazziniego, Natali nie zdołał wybić piłki, a lekko spóźnionemu Borucowi nie pomógł charakterystyczny "pajacyk". Pazzini przerzucił piłkę nad polskim bramkarzem i Inter prowadzi 1:0.

39. min. Gdyby Pazzini przed chwilą trafił w piłkę z powietrza, Boruc mógłby mieć wielkie problemy.

38. min. Żółta kartka dla Maicona za faul Vargasie i rzut wolny z lewej strony boiska dla Fiorentiny.

34. min. Kolejna świetna interwencja Boruca. W polu karnym szalał Nagatomo, ale polski bramkarz w ostatniej chwili wybił mu piłkę spod nóg.

31. min. Piękna indywidualna akcja Coutinho, zakończona strzałem. Boruc jednak świetnie paruje piłkę do boku. Świetna interwencja Polaka.

29. min. Gilardino nie opanował piłki i nie doszedł do sytuacji bramkowej. Wywalczył za to rzut rożny.

28. min. Maicon niedokładnie dośrodkowuje, piłka pada łupem Artura Boruca.

25. min. Na San Siro nie dzieje się zbyt wiele. Gospodarze nadal nie prezentują najwyższej formy, grają wolno, niedokładnie i mało produktywnie.

22. min. Pierwsze nieśmiałe ataki Fiorentiny. Na razie jednak nic z nich nie wynika.

15. min. Inter cały czas w natarciu. Gospodarze mają jednak problem z twardo grającymi obrońcami "Fiołków". Kolejny rzut rożny, z którego nic nie wynikło.

9. min. Pazzini nie sięgnął bardzo groźnego dośrodkowania. Boruc ma słuszne pretensje do obrońców.

5. min. Inter od początku meczu w natarciu. Próbował Milito, jego strzał po rykoszecie minął jednak bramkę Boruca. Rzut rożny.

4. min. Pierwsza groźna akcja Interu. Tuż przed Borucem znalazł się Pazzini, ale strzelił za lekko. Polski bramkarz nie miał problemów.

2. min. "Fiołki" dziś grają w... żółtych strojach. Artur Boruc na różowo.

1. min. Zaczynamy relację ze spotkania.

Mecz rozpocznie się o 20.45

Przed meczme: Fiorentina ma przed meczem 16 punktów i zajmuje 11. miejsce w tabeli. Inter rozegrał jedno spotkanie mniej i z 14 oczkami jest 16.