Serie A. Fiorentina z Borucem wygrała z Genuą

Terminarz
Od?wie?
32
Po meczu:

Nudny mecz na stadionie Artemio Franchi. Fiorentina od początku przeważała, ale gola zdobyła dopiero w 41. minucie. Gospodarze świetnie wyprowadzili kontrę wymieniając między sobą piłkę. Ostatnie podanie Pasquala zamknął Lazzari, który strzałem z najbliższej odległości nie dał szans Freyowi.

W drugiej połowie grę prowadzili goście, ale to Fiorentina była bliższa podwyższenia prowadzenia. W 78. minucie w polu karnym Gamberini miał przed sobą pustą bramkę, ale nie zdołał umieścić piłki w siatce. Trafił w poprzeczkę z trzech metrów. W końcówce Genua jeszcze przycisnęła, ale Fiorentina nie dała sobie wydrzeć trzech punktów.

90. min. +3 Koniec meczu!

90. min. +2 Groźna okazja Genoi. Rzut wolny z linii boczne boiska na wysokości pola karnego, ale Boruc świetnie piąstkuje po dośrodkowaniu.

90. min. +1 Sędzia dolicza trzy minuty.

90. min. Jorquera mocno po ziemi z 20 metrów, broni Boruc! Polak miał problemy ze złapaniem piłki, ale ostatecznie wyszedł z opresji obronną ręką.

89. min. Fatalnie Constant. W środku pola piłkę stracił Montolivo, akcję rozprowadził Veloso, ładnie podał do Constata, ale ten lobując uderzył wysoko nad bramką.

85. min. Dobra akcja gości, po klepce w dobrej pozycji znalazł się Jorquera, huknął z 18 metrów, pół metra nad poprzeczką.

82. min. Rzut wolny dla Fiorentiny z 30 metrów. Montolivo odgrywa do Joveticia, ale ten uderza za wysoko.

80. min. Teraz atakuje Genoa. Z lewej strony z ostrego kąta potężnie uderzył Pratto, ale Boruc pewnie łapie piłkę.

78. min. Jak on tego nie trafił?! Dośrodkowanie z lewej strony, głową przedłuża Jovetić, piłka spada pod nogi Gamberiniego, który z 3 metrów nie trafił do pustej bramki! Piłka odbiła się od poprzeczki, potem od Freya i wyszła w boisko.

75. min. Gospodarze mieli okazję na kolejną kontrę, ale Jovetić fatalnie przyjmuje piłkę. Wyszła ona na aut.

72. min. Świetne podanie z głębi pola do Palacio, ale ten nie przyjmuje piłki. Boruc byłby w opałach.

70. min. Schodzi z boiska Gilardino. Za niego Vargas.

66. min. Na boisku dzieje się niewiele. Boruc, oprócz sytuacji z pierwszej połowy, całkowicie bezrobotny.

61. min. To Genoa jest częściej przy piłce, ale nic z tego nie wynika. Fiorentina stara się kontratakować. Teraz próba dośrodkowania Pasquala, ale piłka trafia prosto w obrońcę.

57. min. Zmiana w drużynie gości. Pratto za Jankovicia.

52. min. Lazzari odzyskał piłkę w polu karnym przeciwników, zagrał do środka, tam w zamieszaniu doszedł do niej Kharja, ale huknął wysoko nad poprzeczką.

49. min. Szybki kontratak Fiorentiny, Romulo dośrodkowuje na głowę Gilardino, ale w ostatniej chwili piłkę wybija jeden z obrońców.

46. min. Początek drugiej połowy.

I połowa

46. min. Koniec pierwszej części spotkania, po której Fiorentina całkowicie zasłużenie prowadzi 1:0. Boruc nie miał zbyt wielu pracy, ale w dwóch sytuacjach nie dał się zaskoczyć rywalom

41. min. Gol dla Fiorentiny!!!! Popisowa akcja gospodarzy, którzy świetnie wyprowadzili kontrę wymieniając między sobą piłkę. Ostatnie podanie Pasquala zamknął Lazzari, który strzałem z najbliższej odległości nie dał szans Freyowi

39. min. Przed polem karnym Boruca drybluje Rossi, ale piłka po jego strzale odbija się od jednego z obrońców. Futbolówkę pewnie zmierzającą na rzut rożny uratował polski bramkarz, który popisał się wyskokiem rodem z koszykarskich parkietów

34. min. Po rzucie wolnym atomowym strzałem z dystansu popisuje się Lazzari, ale piłkę pewnie zmierzającą do bramki, wybił na róg jeden z obrońców gości

33. min. Żółty kartonik ogląda Kucka z Genoi, który ciągnął rywala za koszulkę powodując jego upadek

30. min. Doskonała obrona Boruca! Palacio dostaje piłkę z głębi pola i pędzi na bramkę gospodarzy. Na szczęście Polski bramkarz wyszedł do przodu, umiejętnie blokując strzał rywala

24. min. I kolejny atak "Fiołków"! Jeden z obrońców Genoi w ostatniej chwili podbił piłkę zmierzającą do bramki, przez co futbolówka przechodzi tuż nad poprzeczką. Prawdziwe oblężenie bramki gości, tymczasem Boruc bezrobotny

23. min. Rzut rożny, po którym Fiorentina znów o krok od zdobycia gola. Strzał głową Gilardino przechodzi jednak nad poprzeczką

22. min. Ogromne zamieszanie w polu karnym Genoi! Najpierw upada jeden z piłkarzy gospodarzy, ale sędzia pozwala grać dalej. Po chwili jednak do piłki dopada Gilardino, którego strzał broni Frey

16. min. Rzut wolny dla Genoi z dalszej odległości - wrzutka w pole karne, ale rywale nie zmuszają Boruca do pierwszej interwencji w tym meczu

8. min. Gospodarze zdecydowanie przeważają, czego efektem kolejna dobra okazja na zdobycie gola. Tym razem po dośrodkowaniu z prawej strony głową strzelał Lazzari, ale Frey pewnie złapał piłkę

4. min. Mecz na stadionie we Florencji, już się rozpoczął. Wspaniałą okazję miał już Montolivo, który uderzył z dystansu, ale bramkarz rywali piękną paradą zdołał wybronić ten strzał