Serie A. Inter Mediolan - Juventus Turyn 1:2

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
41
To był ciekawy mecz, zwłaszcza jego pierwsza część. Juventus szybko objął prowadzenie. Dla rewelacyjnie spisującej się w tym sezonie "Starej Damy" pierwszego gola strzelił w 12 min. Vucinić.

Już 16 min. później Inter wyrównał. Maicon bardzo dobrze uderzył sprzed pola karnego po podaniu Sneijdera. Pięć minut później padła ostatnia bramka tego meczu. Po fenomenalnej wymianie piłek między Matrim a Marchisiem, którzy kapitalnie rozklepali obronę rywali, ten ostatni wpakował piłkę do siatki idealnie przy słupku.

W drugiej połowie działo się trochę mniej. Juventus grał przede wszystkim bardzo mądrze, choć oba zespoły miały swoje szanse na kolejne gole. Na kilka ostatnich minut na boisku pojawił się Alessandro Del Piero. "Stara Dama" wraca z Mediolanu z trzema punktami.

90. min. +5 Koniec meczu.

90. min. +2 Del Piero faulowany przez dwóch rywali tak długo, aż w końcu został powalony.

90. min. +1 Przed szansą Pazzini! Nie zdecydował się odgrywać do Cambiassa, szedł do końca sam i jego strzał został zablokowany. Cztery minuty doliczone.

90. min. Pepe próbuje wycofać przed pole karne na uderzenie, ale Pirlo nie sięga piłki.

89. min. Ostatnia zmiana w Juventusie. Pazienza za Vidala.

87. min. Swoją szansę miał Del Piero! A jednak, był bardzo daleko.

84. min. Del Piero zastępuje Vucinicia!

82. min. Estigarribia minął Lucia i z ostrego kąta uderzył na bramkę. Dzięki muśnięciu stopą przez Castellaziego piłka wypadła na rzut rożny, ale sędzia popełnił błąd i przyznał piłkę gospodarzom.

81. min. Pazzini świetnie przyjmuje długą piłkę na klatkę w polu karnym, ale w ostatniej chwili zostaje mu ta piłka odebrana.

78. min. Zmiana w Interze. Alvarez za Sneijdera.

77. min. Pazzini ambitnie walczył, ale tylko wpadł na Buffona, goniąc uciekające podanie. Mogło jednak być groźnie.

74. min. Juventus spokojnie rozgrywa, przetrzymuje piłkę. Tempo meczu spadło.

70. min. Zmiana w Juventusie. Estigarribia za Matriego.

69. min. Sneijder uderza z dystansu. Buffon pewnie łapie.

67. min. Żółta kartka dla Pirlo za faul na Sneijderze.

65. min. Żółta kartka dla Sneijdera.

64. min. Zmiana w Interze. Stanković za Obiego.

63. min. Teraz Inter przeprowadza kombinacyjną akcję, ale kończy się ona fatalnym uderzeniem Obiego.

60. min. Znowu groźnie pod bramką Interu. Wrzutka, piłka odbija się od piłkarzy i w końcu opuszcza pole karne.

57. min. Pirlo próbuje uderzenia sprzed pola karnego. Bramkarz pewnie łapie.

53. min. Żółta kartka dla Chielliniego.

49. min. Nieporozumienie Buffona i obrońcy, po którym zrobiło się bardzo groźnie. Na szczęście dla Juventusu, zakończyło się na rzucie rożnym.

46. min. Początek drugiej połowy. W przerwie Castaignos zastąpił Zaratego.

45. min. Koniec pierwszej połowy.

44. min. I kolejne niezłe uderzenie z dystansu. Castellazzi odprowadza piłkę wzrokiem obok słupka.

43. min. Juventus coraz odważniej poczyna sobie w polu karnym Interu. Lichtsteiner niepilnowany, ale z ostrego kąta. Boczna siatka.

38. min. Juventus podchodzi bardzo wysoko pod bramkę Interu i gospodarze mają poważne problemy z wyjściem z własnej połowy.

33. min. GOL! 1:2! Piękna bramka Juventusu! Fantastyczna wymiana piłki Matriego z Marchisiem, na małej przestrzeni kapitalnie rozklepali graczy Milanu i Marchisio świetnie uderza tuż przy słupku!

28. min. GOL! 1:1! Odegranie Sneijdera do Maicona, który uderza z ostrego kąta sprzed pola karnego. Fenomenalny strzał, jeszcze piłka mogła musnąć po drodze jednego z piłkarzy, Buffon miał ją na ręce, ale piłka wpadła tuż pod poprzeczką do bramki.

27. min. Sędzia niesłusznie odgwizduje spalonego po podaniu Pepego do Matriego i chwilę później rusza szybka akcja Interu, zakończona minimalnie niecelnym strzałem.

24. min. Trochę zamieszania pod polem karnym Juventusu. Strzał Zanettiego bez trudu jednak zablokowany.

22. min. Bonucci łapie za rękę Zaratego i dostaje żółtą kartkę.

21. min. Świetne podanie do Maicona, który tak długo zwlekał z oddaniem strzału, że w końcu znalazł się poza boiskiem. I nie wywalczył rzutu rożnego.

17. min. No i obie drużyny znacznie uspokoiły grę. Tak naprawdę piłkarze obu zespołów chodzą w tej chwili po boisku.

12. min. GOL! 0:1! Vucinić dostaje dobre podanie, wyprzedza obrońcę i posyła piłkę obok Castellazziego.

10. min. Sneijder próbuje zagrać w pole karne. Jego kros jest jednak fatalny.

5. min. Druga niezła okazja Interu.

4. min. Wrzutka w pole karne z rzutu wolnego, przerzut na lewą stronę, gdzie Cambiasso kapitalnie składa się do woleja. Buffon do niego wybiega, uderzenie leci z ostrego kąta na dalszy słupek i mija słupek o milimetry.

1. min. Gramy.

20:40 Juventus w kolejce rozgrywanej w środku tygodnia w meczu z Fiorentiną zaprezentował się naprawdę fenomenalnie. Czy dziś będzie grał równie odważnie? Za pięć minut początek meczu.