Serie A. Punkt Fiorentiny, dwa stracone gole Boruca

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
38
Oba gole dla gospodarzy strzelił Stevan Jovetić, który dwukrotnie pokonał bramkarza gości uderzeniem zza pola karnego. Gwiazdor Fiorentiny wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie w 20 minucie. Kwadrans później mogło być 2:0, ale zespół Boruca zmarnował świetną okazję, za co zapłacił tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, gdy na 1:1 wyrównał Delvecchio.

W drugiej połowie Jovetić strzelił swojego drugiego gola i Fiorentina znów prowadziła. Ekipie Sinisy Mihajlovicia i tym razem nie udało się dobić rywala, co ponownie zaowocowało stratą bramki w końcówce. W 82. minucie punkt dla gości zdobył Lopez.

90. min. +4 Koniec spotkania!

90. min. +3 Chaotyczne ataki z obu stron, wynik chyba już się nie zmieni.

90. min. +1 Cztery minuty doliczonego czasu gry.

87. min. Trener Fiorentiny, Sinisa Mihajlović wyrzucony na trybuny! Szkoleniowiec gospodarzy rzucił piłką o ziemię, bo nie spodobało mu się, że sędzia podyktował rzut wolny za faul Joveticia.

83. min. Ogromne zamieszanie w polu karnym Boruca po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Jeden z obrońców wybił piłkę z okolic linii bramkowej po uderzeniu głową Lopeza, piłkarze Catanii domagali się gola, ale wszelkie wątpliwości rozwiał wprowadzony przed chwilą Barrientos, który mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce! Boruc był bez szans.

82. min. Catania wyrównuje, jest 2:2!

80. min. Piłkarze Catanii nie za bardzo wiedzą, jak podejść pod bramkę Boruca, więc trener Montella przeprowadza kolejne zmiany. Tym razem Pablo Barrientos wszedł za Almirona.

74. min. I jeszcze jedna zmiana, tym razem w Catanii: Davide Lanzafame wchodzi za Marchese.

73. min. Zmiany przeprowadza też trener Fiorentiny. Z boiska schodzi Alessio Cerci, a zastępuje go Romulo.

70. min. Catania naciska - miała kilka rzutów rożnych z rzędu - ale nie potrafi zagrozić Borucowi.

64. min. Zmiana w Catanii - Gonzalo Bergessio wchodzi za Catellaniego.

63. min. Jovetić przyjął piłkę przed szesnastką, błyskawicznie się odwrócił i strzelił nie do obrony w róg bramki Catanii.

62. min. 2:1 dla Fiorentiny! Fenomenalny gol Joveticia!

61. min. Juan Vargas zmienia Munariego.

59. min. Jeszcze jedna świetna szansa gospodarzy, ale świetnie broni Andujar!

56. min. Jovetić odnalazł w polu karnym Catanii Cesare Nataliego, który uderzył pięknie, choć minimalnie niecelnie.

52. min. Dobra szansa Catanii - Andrea Catellani oddał potężny strzał z bliskiej odległości, ale przestrzelił. Boruc mógłby mieć problemy z interwencją, gdyby piłka zmierzała w stronę bramki.

49. min. Valon Behrami jest opatrywany przy linii bocznej po tym jak jeden z rywali trafił go w twarz.

46. min. Sędzia dał znak do rozpoczęcia drugiej części meczu.

19:04 Za chwilę początek drugiej połowy.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy, Fiorentina traci prowadzenie w ostatnich minutach!

44. min. Rzut rożny dla Catanii, piłka po dośrodkowaniu odbiła się od jednego z piłkarzy i trafiła pod nogi Delvecchio, który strzałem z najbliższej odległości nie dał Borucowi najmniejszych szans.

43. min. 1:1! Boruc pokonany!

35. min. Powinno być 2:0! Fiorentina wyprowadziła zabójczą kontrę po rzucie rożnym dla Catanii, ale jeden z obrońców zdołał zablokować ostatnie podanie.

30. min. Niezła akcja Catanii, ale dośrodkowanie wpadło prosto w ręce Boruca. Polak nie miał jeszcze okazji do wykazania się.

26. min. Goście przez kilkanaście minut grali defensywnie, a gdy tylko trochę się odsłonili Fiorentina strzeliła gola. Na razie Catania nie rusza więc do ataku, stara się uspokoić sytuację.

21. min. Stevan Jovetić wykorzystał stratę Catanii i pokonał Mariano Andujara mocnym strzałem zza pola karnego w róg bramki.

20. min. GOL! Fiorentina prowadzi!

19. min. Catania znudziła się czekaniem na własnej połowie. Teraz piłkarze Vincenzo Montelli naciskają na Fiorentinę i podchodzą wyżej pressingiem. Momentami gospodarze nie mają do kogo podać, ale mają za to więcej miejsca, gdy przedostaną się już na połowę przeciwnika.

16. min. Jeszcze jeden korner dla gości, tym razem piłka zmierza do Boruca, który pewnie łapie.

14. min. Pierwsza składna akcja Catanii zakończyła się rzutem rożnym. Boruc nawet nie musiał wychodzić do dośrodkowania, piłkę wybili jego obrońcy.

10. min. Na razie tempo meczu nie zachwyca. Catania rzadko wychodzi z własnej połowy i ma problemy z odbiorem piłki. Goście potrafią podejść bliżej bramki Boruca tylko po niepotrzebnych stratach gospodarzy, ale polski bramkarz i tak jest póki co bezrobotny.

6. min. Fiorentina kontroluje grę, teraz Jovetić wywalczył rzut rożny, ale dośrodkowanie było nieudane.

3. min. Spokojny początek obu zespołów. Catania nie próbuje atakować, piłkarze gości nie spieszą się z wychodzeniem z własnej połowy.

1. min. Zaczęli!

17:56 Piłkarze obu drużyn wychodzą na boisko.

Drużyna Boruca nie wygrała żadnego z ostatnich trzech spotkań - przegrała z Lazio i zanotowała bezbramkowe remisy z Ceseną i Napoli. Lepiej wygląda forma Catanii, która pokonała w poprzedniej kolejce Inter. Mimo to oba zespoły dzieli w tabeli zaledwie punkt.