Serie A. Bezbramkowy remis Ceseny z Fiorentiną

Terminarz
Od?wie?
43
Po meczu:

Faworyzowana Fiorentina nie dała rady strzelić gola ambitnie spisującej się na własnym boisku Cesenie. To gospodarze byli bliżej zwycięstwa.

Najgroźniejszą sytuację Fiorentina stworzyła w 17. minucie. Po rzucie rożnym piłkę po zgraniu głową od Nataliego 2 metry od bramki miał Gamberini, ale strzelił ponad poprzeczkę. Chwilę później to gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Guano z 22 metrów uderzył piekielnie mocno i trafił w poprzeczkę. Kilka centymetrów niżej i piłka wpadłaby w samo okienko bramki Boruca, który nie miałby żadnych szans. W 27. minucie z dobrej strony pokazał się Boruc, który w dobrym stylu obronił strzał Ceccarelliego.

Druga połowa była dużo nudniejsza. W 56. minucie drugi raz w poprzeczkę trafili piłkarze Ceseny. Z linii pola karnego uderzał Candreva, piłka odbiła się od nogi jednego z obrońców, przelobowała Boruca i spadła na poprzeczkę. W 75. minucie Cesena znalazła się w opałach. Mutu uderzył Cassaniego i dostał czerwoną kartkę. Mimo przewagi jednego zawodnika, Fiorentina nie była już w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

90. min. +4 Koniec meczu!

90. min. +3 Dośrodkowanie Cerciego ląduje w rękawicach bramkarza.

90. min. Sędzia dolicza trzy minuty.

88. min. Jovetić świetnie wykłada piłkę w polu karnym nadbiegającemu Pasqualowi, ten uderza z pierwszej piłki, ale Antonioli ratuje swój zespół przed utratą bramki.

86. min. Cerci płasko z prawej strony, Silvę ubiega jeden z obrońców i wybija piłkę na rzut rożny.

84. min. Piłkarze Fiorentiny nie wybili piłki na aut, gdy na murawie leżał jeden z rywali. Trwają przepychanki między zawodnikami.

81. min. Kolejna żółte kartki dla graczy Fiorentiny. Ukarani Ljalić i Munari.

77. min. Candreva z dystansu bardzo mocno, ale w środek bramki. Boruc miał problemy, ale ostatecznie na raty chwycił piłkę.

75. min. Czerwona kartka dla Mutu. Uderzył Cassaniego w twarz! Cesena w osłabieniu.

74. min. Ależ akcja Mutu. Mijał rywali jak tyczki, wpadł w pole karne, jednak nie zmieścił piłki między Borucem a słupkiem. Uderzył niecelnie.

72. min. I znowu Jovetić. Tym razem sprytnie minął rywala, wpadł w pole karne i uderzył w krótki róg. Antonioli broni.

70. min. Kolejne uderzenie z dystansu i kolejne niecelne. Tym razem szczęścia próbował Jovetić.

67. min. Mutu tuż nad bramką.

65. min. Munari zmienia Lazzariego.

64. min. Eder dostał piłkę w narożniku pola karnego. Nie zdołał minąć rywala, więc zdecydował się na uderzenie z nieprzygotowanej pozycji. Wywalczył rzut rożny z którego nic nie wynikło.

60. min. Druga połowa na razie dużo mniej emocjonująca niż pierwsza.

56. min. Boruc znowu miał dużo szczęścia. Z linii pola karnego uderzał Candreva, piłka odbiła się od nogi jednego z obrońców, przelobowała Boruca i spadła na poprzeczkę!

53. min. Montolivo próbował górnego zagrania do Joveticia. Antonioli wyskakuje wyżej i pewnie chwyta piłkę.

50. min. Mutu ładnie minął jednego przeciwnika tuż przed polem karnym, zdecydował się na uderzenie. Metr obok bramki.

49. min. Lauro dośrodkowuje z lewej strony z linii końcowej. Piłkę wyłapuje Boruc.

46. min. Początek drugiej połowy.

I połowa:

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Sędzia dolicza jedną minutę.

43. min. Jovetić wpada w pole karne, mija jednego rywala i z ostrego kąta próbuje pokonać Antonioliego, ale ten skutecznie interweniuje.

42. min. Świetne podanie z połowy boiska Guano do Edera, ten jednak nie zdołał opanować piłki.

40. min. Mutu chciał zaskoczyć Boruca z... 40 metrów. Polak nie musiał nawet interweniować.

37. min. Starcie Pasquala i Edera. Sędzia musiał uspokajać obu zawodników.

36. min. Okres przewagi Ceseny. Grają dobrze do pola karnego, ale brakuje im na razie dobrego ostatniego podania.

32. min. Było blisko. Silva z lewej strony płasko zagrał w pole karne, wbiegał już tam Cerci, ale Antonioli w ostatniej chwili przechwycił piłkę.

28. min. Cerci góra zagrał w pole karne do Silvy, ten przy asyście obrońcy zdołał oddać strzał, ale był on zbyt lekki, aby Antonioli mógł mieć z nim jakieś problemy.

27. min. Świetna interwencja Boruca! W pole karne wpadł Ceccarelli, uderzył bardzo mocno, ale polski bramkarz zdołał sparować ten strzał.

24. min. Na razie dużo strzałów z dystansu z obydwu stron. Teraz próbował Candreva, ale zrobił to bardzo niecelnie.

20. min. Ależ uderzenie Guano! Piłkarz Ceseny z 22 metrów uderzył piekielnie mocno i trafił w poprzeczkę. Kilka centymetrów niżej i piłka wpadłaby w samo okienko bramki Boruca, który nie miałby żadnych szans!

17. min. Jak on tego nie trafił!? Po rzucie rożnym Fiorentiny piłkę po zgraniu głową od Nataliego 2 metry od bramki miał Gamberini, ale strzelił ponad poprzeczkę!

15. min. Rzut rożny dla Ceseny. Po dośrodkowaniu obrońcy Fiorentiny wybili piłkę przed pole karne wprost pod nogi Guany. Ten zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki, ale zrobił to niecelnie.

12. min. Silva z 20 metrów w sam środek bramki. Antonioli na raty, ale broni.

9. min. Jovetić uderza z rzutu wolnego. Jego strzał zablokowany, jest rzut rożny dla gości.

8. min. Rzut wolny dla Fiorentiny z boku boiska. Dośrodkowanie Cerciego wybite przez obrońców Ceseny.

6. min. Silva w środku pola faulowany przez Rodrigueza.

2. min. I już Montolivo próbuje strzelać z dystansu, ale Antonioli nie miał problemów ze złapaniem piłki.

1. min. Początek meczu!