Terminarz
Od?wie?
23
Zobacz wygraną Juventusu na Z Czuba.tv »

Na boisku przez długie okresy czasu nie działo się nic specjalnego poza kolejnymi niecelnymi strzałami z dystansu lub niedokładnymi zagraniami zakończonymi stratą piłki. Gdy wydawało się, że ten niezbyt atrakcyjny spektakl zakończy się bezbramkowym remisem, nadeszła końcówka, która wstrząsnęła Milanem.

Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Marchisio, który wcześniej nie wyróżnił się niczym specjalnym, zakończył koronkową akcję Juve w polu karnym. Piękną asystą popisał się w tej sytuacji Mirko Vucinić.

Sześć minut później - już w doliczonym czasie gry Christian Abbiati puścił gola nr 2 po fatalnym błędzie. Wcześniej dobrze spisujący się bramkarz, puścił niezbyt mocny strzał Marchisio między nogami i w ten sposób został ustalony rezultat tego meczu.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

95. min. Koniec meczu w Turynie! Juventus wygrał, choć po tak słabym meczu ciężko powiedzieć, że zasłużył na te trzy punkty

93. min. Juventus dobija mistrza kraju!!! Marchisio strzela niezbyt mocno zza pola karnego, a piłkę toczącą się po murawie Abbiati przepuszcza między nogami! Fatalny błąd bramkarza Milanu!

87. min. Gooool dla Juve!!!! Koronkowa akcja zupełnie niepasująca do wcześniejszego poziomu tego spotkania, szybka wymiana piłki w polu karnym, zakończona pięknym podaniem Vucinicia do Marchisio, który strzałem po skosie pokonuje Abbiatiego

80. min. Tym razem szczęścia strzałem zza pola karnego próbował Vucinić, ale jak się łatwo domyśleć piłka przechodzi obok słupka

76. min. Drugie pudło Vidala w odstępie zaledwie minuty!!! Tym razem miał wystawioną idealnie piłkę przed polem karnym - uderzył znów mocno po ziemi, ale piłka przeszło około metra obok słupka

74. min. Z boiska wieje nudą. Niby oba zespoły starają się konstruować jakieś akcje, ale o zagrożenie pod bramką naprawdę ciężko. Teorię te potwierdził Arturo Vidal, który w dobrej sytuacji strzela baaardzo niecelnie

67. min. Silva przewraca się w polu karnym Juve po walce z obrońcą, ale sędzia nie dopatrzył się faulu i nie dyktuje "jedenastki"

53. min. Vidal uderza mocno zza pola karnego, ale przenosi piłkę nad poprzeczkę. Po chwili zmiana w Juve - Giaccherini za Krasicia

51. min. W końcu ofensywnie przebudził się Milan. Ładne podanie na prawą stronę pola karnego, gdzie akcję strzałem z woleja zamyka Antonio Nocerino, ale Buffon był na posterunku i pewnie broni mocne uderzenie

47. min. Juventus o włos od wyjścia na prowadzenie! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka odbija się od korpusu Bonucciego, a Abbiati w tylko sobie znany sposób przeniósł piłkę nad poprzeczką

I połowa:

45. min. Dwie okazje dla Juventusu - jednak kolejno niecelnie strzelają Marchisio i Vucinic. Po chwili sędzia kończy połowę

33. min. W końcu groźna sytuacja podbramkowa! Vucinic w polu karnym Milanu przyjmuje piłkę stojąc tyłem do bramki, ładnie zastawia się przed obrońcą, po chwili się obraca i strzela mocno na bramkę. Abbiati był jednak na posterunku i pewnie chwyta

29. min. Juve osiąga coraz wyraźniejszą przewagę - kolejny rzut wolny dla gospodarzy, z którego jednak nic nie wynika

27. min. Rzut wolny dla Juventusu tuż zza pola karnego. Pirlo strzela mocno w środek bramki, a tam Abbiati pewnie wybija przed siebie

23. min. Na boisku nie dzieje się zbyt wiele ciekawego. Niby obie drużyny coś próbują wykreować, ale brakuje w tym wszystkim dokładności

15. min. Ładnie przed polem karnym drybluje Lichtsteiner, jednak piłka po jego atomowym uderzeniu szybuje wysoko nad poprzeczką

10. min. Z dystansu strzela Nesta, ale jego uderzenie zablokowane przez obrońcę i wysokim lobem spada na górną siatkę bramki Juve

5. min. Dość chaotyczna jak na razie gra z obu stron - mnożą się niecelne zagrania zarówno ze strony Milanu jak i Juventusu

1. min. Pierwszy gwizdek już za nami, przy piłce gospodarze