Komentarze
Terminarz
Od?wie?
27
Dzięki czterem bramkom strzelonym Sevilli Ronaldo ma już na koncie 33 trafienia w tym sezonie Primera Division, o dwa więcej niż dotychczasowy lider, Leo Messi z Barcelony.

Pozostałe bramki dla Realu zdobyli Sergio Ramos i Kaka. Po tym meczu Real zmniejszył stratę do prowadzącej w tabeli Barcelony do pięciu punktów. Mistrzowie Hiszpanii mają jednak o jeden mecz mniej, gdyż spotkanie 35. kolejki rozegrają dopiero w niedzielę.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

84. min. 2:6! Alvaro Negredo! Napastnik Sevilli zdobywa głową drugą bramkę i zmniejsza wymiary porażki.

78. min. Esteban Granero wchodzi w miejsce Mesuta Oezila.

75. min. 1:6! Znów Ronaldo! Kolejna asysta Benzemy i kolejna bramka Ronaldo! Francuz spod końcowej linii wyłożył piłkę nadbiegającemu koledze, który strzelił swojego czwartego gola w meczu.

72. min. Z 32 bramkami Ronaldo wysunął się na samodzielne prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców Primera Division.

70. min. 1:5! Hat-trick Ronaldo! Portugalczyk dostał świetne podanie w tempo, znalazł się w sytuacji sam na sam z Javierem Varasem i pewnie go pokonał, strzelając swoją trzecią bramkę w meczu.

65. min. 1:4! Ronaldo! Błąd Negredo, który niemalże wyłożył piłkę Cristiano Ronaldo, a Portugalczyk takich okazji nie marnuje. Ma już na kobie 31 bramek w tym sezonie, tyle samo co Leo Messi z Barcelony.

62. min. Już dwie zmiany w Realu w drugiej połowie. Emmanuel Adebayor i Raul Albiol zastąpili Kakę i Xabiego Alonso.

61. min. 1:3! Negredo! Napastnik Sevilli uderzył z linii pola karnego, przy prawym słupku. Casillas wyciągnął się, ale piłki nie sięgnął.

58. min. Kibice Sevilli nie tracą nadziei, ale mecz wydaje się już rozstrzygnięty.

53. min. Strzelał Kanoute, ale Casillas na posterunku.

51. min. Akcja Sevilli, lewą stroną atakował Negredo, ale obrońcy Realu wybijają piłkę na rzut rożny.

46. min. Zaczęła się druga połowa meczu.

Pierwsza połowa:

42. min. 0:3! Kaka! To już jest nokaut! Oezil miał piłkę z lewej strony pola karnego, wycofał ją na 16. metr do Kaki który ładnym strzałem podwyższył prowadzenie gości.

31. min. 0:2! Ronaldo! Akcja dwóch Portugalczyków. Pepe zgrał głową piłkę na środek pola karnego, gdzie już czekał jego słynny rodak, który bez problemu umieścił ją w siatce.

24. min. Tym razem po dośrodkowaniu Kaki Ronaldo trafił głowa w słupek.

21. min. 0:1! Sergio Ramos! Po serii rzutów rożnych piłka spada w końcu na głowę Sergio Ramosa. Defensor Realu wyskakuje najwyżej i umieszcza piłkę w siatce. 1:0 dla gości!

14. min. Próbował Ronaldo, próbował Benzema, ale graczom Realu brakuje precyzji.

11. min. Lewy obrońca Sevilli Fernando Navarro doznał kontuzji pachwiny. Zastąpił go nominalny prawy defensor, Mouhamadou Dabo.

9. min. Pierwsza szansa dla Realu: Benzema dostał piłkę w polu karnym, ale nie zdołał pokonać bramkarza strzałem z ostrego kąta.

6. min. Inicjatywa od pierwszych minut należy do Realu, ale goście nie zdołali na razie oddać choćby strzału.

4. min. Atak Realu przerywa niedokładne podanie do Kaki w okolicach pola karnego rywali.

1. min. Początek spotkania

Przed meczem:

Na cztery kolejki przed końcem sezonu Real ma osiem punktów straty do Barcelony i jego szanse na zdobycie tytułu mistrzowskiego są czysto teoretyczne.

W trudniejszej sytuacji jest siódma w tabeli Sevilla, która musi walczyć o pozycję dającą jej miejsce w przyszłorocznej Lidze Europejskiej.