Terminarz
Od?wie?
51
Zobacz bramki na Zczuba.tv

Real zaczął mecz co prawda bez Cristiano Ronaldo, ale z Benzemą, Kaką i Higuainem w składzie, a więc w ustawieniu bardzo ofensywnym. Początek spotkania kompletnie jednak "Królewskim" nie wyszedł - nie potrafili skonstruować żadnej groźnej akcji, rozbijali się o bardzo szczelnie ustawione zasieki rywali, nie wychodził im atak pozycyjny. Saragossa nastawiła się na grę z kontry i w 41. minucie zdołała ukuć faworyzowanego rywala - gola po błędzie Casillasa zdobył Lafita.

Drugą połowę Real zaczął z dużym animuszem, przeważał, był bliski zdobycia gola, ale w 54. minucie Carvalho sfaulował Lafitę w polu karnym i po uderzeniu z jedenastu metrów Gabiego było 0:2. Taki obrót spraw rozdrażnił podopiecznych Mourinho, którzy rzucili się wściekle na rywala. Osiem minut później wyrównał Ramos, po chwili Benzema trafił w poprzeczkę, Saragossa została zamknięta na własnej połowie.

Wystarczyła jednak chwila nieuwagi, a Saragossa wyprowadziła w 77. minucie decydującą kontrę - znów do siatki trafił bohater meczu Lafita. Real nie poddał się, zdołał zdobyć bramkę kontaktową (Benzema w 84. minucie), przeważał w końcówce nawet mimo czerwonej kartki dla Carvalho (86. minuta), ale nie zdołał strzelić trzeciego gola.

Porażka z Saragossą najprawdopodobniej ostatecznie pogrzebała szanse Realu na dogonienie Barcelony.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +7 Koniec meczu!

90. min. +6 Jeszcze jedno dośrodkowanie Di Marii, ale znów górą wysocy obrońcy gości.

90. min. +4 Doblas powalony w polu karnym.

90. min. +3 Trwa oblężenia bramki Saragossy. Doblas przed chwilą wybił piłkę z linii bramkowej.

90. min. +1 Sędzia przedłużył mecz o sześć minut.

90. min. Oezil wprost w mur.

89. min. Di Maria tańczył z piłką tuż przed szesnastym metrem, atakowało go trzech obrońców, aż jeden sfaulował Argentyńczyka. Rzut wolny z bardzo bliska!

88. min. Real mimo to się nie poddaje! Benzema był bardzo bliski zdobycia bramki.

86. min. Czerwona kartka dla Carvalho! Drugą żółtą kartkę w tym meczu dostał Carvalho, tym razem za taktyczny faul.

84. min. GOL dla Realu! A jednak Real wierzy! Saragossa zagapiła się, zapędziła pod bramkę rywali, a Real z kontrataku grać potrafi. Podanie do Benzemy, który wpadł na szybkości w pole karne i uderzył precyzyjnie w długi róg bramki rywali! 2:3!

83. min. Dwie wrzutki w pole karne Saragossy, obie niecelne. Real chyba już nie wierzy.

80. min. Benzema z bardzo bliska trafił wprost w Doblasa.

79. min. Real nie rezygnuje, cały czas przeważa...

77. min. GOL dla Saragossy! Zabójcza kontra gości! Uche obsłużył idealnie Lafitę, ten wyszedł sam na sam i nie dał szans Casillasowi. Drugi gol Lafity w tym meczu!

72. min. Znów niepewnie Casillas, tym razem jednak zdołał naprawić błąd. Ależ by to była niesprawiedliwość, bo Real teraz dosłownie przygniata rywali.

69. min. Mimo kontuzji jednego z graczy Saragossy, Real przeprowadził akcję, którą Benzema zakończył strzałem w poprzeczkę.

67. min. Dwie spokojniejsze minuty, ale na boisku wciąż wrze.

64. min. Ależ się Real rzucił na rywali! Przed chwilą akcja Kaki powstrzymywana w polu karnym nieprzepisowo, powinien być rzut karny! Sędzia jednak kazał grać dalej. Minutę później Marcelo przestrzelił minimalnie z ostrego kąta.

62. min. GOL dla Realu! Ramos precyzyjnym strzałem głową pokonał Doblasa! Asystował Oezil, który przed chwilą pojawił się na boisku!

59. min. Kolejne potężne uderzenie Granero z dystansu, znów minimalnie niecelne.

57. min. Di Maria przestrzelił z dystansu. Real w opałach.

54. min. GOL dla Saragossy! Carvalho sfaulował Lafitę w polu karnym, a rzut karny bardzo pewnie wykorzystał Gabi!

51. min. Groźna kontra Saragossy, Uche powstrzymany jednak w polu karnym.

49. min. Real mocno pobudzony zaczął drugą połowę.

48. min. Groźnie już na początku połowy. Rzut wolny, dośrodkowanie Granero, Ramos był bliski zdobycia gola, ale - z trudem - poradził sobie Doblas.

46. min. Początek drugiej połowy.

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy.

43. min. Benzema trafił do siatki rywali, ale sędzia odgwizdał spalonego - i miał rację.

41. min. GOL dla Saragossy! Lafita trafia po błędzie Casillasa! Bramkarz skiksował przy próbie wybicia piłki, ta trafiła do Uche, który także nie potrafił czysto uderzyć, ale ostatecznie do futbolówki dopadł Lafita i skierował ją do siatki.

39. min. Tym razem Real przedarł się w pole karne rywali, ale w ostatniej chwili Doblas powstrzymał Higuaina.

36. min. Nie idzie dziś Realowi atak pozycyjny, a że rywale nie kwapią się do ataku, okazji do kontry "Królewscy" nie mają zbyt wiele.

33. min. Real wciąż bez pomysłu na rozmontowanie bardzo dobrze dziś grającej obrony rywali.

31. min. W ostatnich minutach groźniejsza Saragossa. Kolejny rzut rożny.

28. min. Z rzutu rożnego nic nie wynikło.

27. min. Ponzio potężnie z kilkunastu metrów, ale trafił w obrońcę Realu.

23. min. Real wymyślił sobie chyba, że będzie wymieniał dziesiątki podań w środku pola i rzadko atakował na bramkę rywali...

20. min. Celny strzał Granero i dobra interwencja Doblasa.

18. min. I wreszcie coś się dzieje! Groźna akcja Realu, piłka trafiła do Kaki, który uderzył bardzo ładnie, ale niecelnie.

16. min. Kwadrans za nami, a na razie, oprócz pierwszej akcji gości, brak choćby próby zaskoczenia bramkarza rywali.

13. min. Na razie tempo meczu dość senne. Saragossa nie parkuje autobusu w polu karnym, ale też przestała nękać rywali szybkimi wypadami. Real z kolei buduje swoje akcje bardzo precyzyjnie, szuka dziury w obronie rywali, a na razie takiej znaleźć nie może.

10. min. Real przejmuje inicjatywę, na razie jednak bez groźnej sytuacji.

8. min. Faul na Benzemie i rzut wolny dla Realu z bliskiej odległości, ale z ostrego kąta - Granero trafił w mur.

7. min. Dobra akcja Realu, rozciągnięcia na prawe skrzydło do wbiegającego Ramosa, który ładnie dośrodkował w pole karne, ale tam wyżej do piłki wyskoczyli obrońcy Saragossy.

4. min. Dość odważnie zaczęli przyjezdni. Oni walczą o utrzymanie, mają minimalną przewagę nad strefą spadkową, więc nic dziwnego, że grają tak agresywnie i z zapałem.

2. min. Real wyszedł z poważnych opresji! Ładne rozegranie w środku pola, podanie do Uche, który ograł jednego rywala i uderzył potężnie z kilkunastu metrów - trafił jednak wprost w Casillasa. Dobitka Lopeza zablokowana.

1. min. Początek meczu.

Przed meczem:
Real walczy raczej o poprawę samopoczucia po przegranym półfinale Ligi Mistrzów, niż o dogonienie w tabeli Barcelony. Na pięć kolejek przed końcem sezonu Katalończycy mają osiem punktów przewagi nad "Królewskimi".