Komentarze
Terminarz
Od?wie?
46
Barcelona udowodniła, że pogłoski o jej kryzysie były cokolwiek przesadzone. Przynajmniej w ostatnich 30 minutach gry, kiedy całkowicie zdominowała rywali i zdołała strzelić decydującego gola. Mogła wbić ich zresztą więcej... ale po kolei.

Początek spotkania toczył się pod dyktando Barcelony. Już w czwartej minucie kapitalne podanie Xaviego (powtórki pokazują, że mógł być minimalny spalony) Alves zamienił na kluczowe zagranie, które pewnie wykorzystał Villa. Uspokojona Barcelona grała swoją grę, z mnóstwem podań, z długim utrzymywaniem się przy piłce. Rywale byli bezradni, ale za to nieźle radzili sobie z przerywaniem prostopadłych podań, dzięki czemu gospodarze w pierwszej połowie nie mieli zbyt wielu szans na podwyższenie wyniku.

Drugie 45 minut zaczęło się od mocnego uderzenia gości - faul w polu karnym na Llorente, pewnie wykorzystana jedenastka przez Iraolę i Katalończykom zajrzało w oczy widmo trzeciego meczu bez zwycięstwa z rzędu. Kilka minut trwały nerwowe próby powrotu do swojej gry, aż wreszcie coś zaskoczyło. Ostatnie pół godziny to dominacja Barcy, coraz szybsza i coraz bardziej pomysłowa gra, nagromadzenie sytuacji podbramkowych i wreszcie druga asysta Alvesa, tym razem wykorzystana przez Messiego. Argentyńczyk wcześniej sam ogrywał po czterech rywali, ale wciąż brakowało mu skuteczności. Tak jak całej Barcelonie.

W ostatnich dziesięciu minutach podopieczni Guardioli powinni podwyższyć wynik, ale Alves, Messi i Iniesta (trzej najlepsi dziś graczy) marnowali dogodne sytuacje. Zwycięstwo 2:1 pozwoliło Barcelonie utrzymać w tabeli ligi hiszpańskiej pięciopunktową przewagę nad Realem.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +3 Koniec meczu.

90. min. +2 Messi ograł rywala z wielka łatwością, wbiegł w pole karne i strzelił z ostrego kąta wprost w nogi Iraizoza.

90. min. +1 Kontratak Barcelony zakończony minimalnie za mocnym podaniem do Messiego.

90. min. Sędzia doliczył trzy minuty.

88. min. Dwójkowa akcja Messi - Alves zakończona strzałem Argentyńczyka. Zablokowanym.

84. min. Rozluźniona Barcelona kapitalnie rozgrywa piłkę, dochodzi raz za razem do bramkowych sytuacji, ale brakuje ostatniego podania bądź skuteczności.

82. min. I znów Alves! Świetne podanie do Brazylijczyka, która wbiega w pole karne i tym razem może kończyć akcję sam, ale chce zaliczyć trzecią asystę. Podanie niedokładne.

80. min. Barcelona zdecydowała, że nie ma ochoty na nerwową końcówkę - chce strzelić trzeciego gola. Teraz bliski szczęścia Messi.

78. min. GOL dla Barcelony! Precyzyjne podanie Xaviego do Alvesa na prawe skrzydło, ten zagrywa przed bramkę do Messiego, który z bliska pokonuje bramkarza rywali. Akcja bardzo podobna do tej, która przyniosła pierwszą bramkę.

76. min. Iniesta strzelał zza pola karnego - piłka po nodze obrońcy wychodzi na rzut rożny. Dośrodkowanie i strzał Pique glową - niecelny.

73. min. Pedro poślizgnął się w polu karnym... a sytuację miał wyśmienitą.

72. min. O centymetry minął się z piłką Messi po podaniu Iniesty.

71. min. Messi zdecydował chyba, że sam rozstrzygnie ten mecz. Solowa akcja, strzał z dystansu, ale wciąż celownik rozregulowany.

70. min. Villa przed szansą na drugiego gola - w sytuacji sam na sam nie zdołał jednak pokonać Iraizoza.

67. min. Kolejna indywidualna akcja Messiego, znów ograł dwóch rywali, ale zabrakło precyzyjnego strzału. To największa dziś bolączka gospodarzy - precyzja strzału.

66. min. Przyjezdni zamknięci we własnym polu karnym. Robi się coraz goręcej.

65. min. Koronkowa akcja Barcelony, ale Iniesta zbyt długo zwlekał z oddaniem piłki dobrze ustawionemu koledze.

62. min. Kolejna akcja Barcelony zakończona strzałem. Uderzenie zablokowane, będzie rzut rożny.

59. min. Messi wyminął... pięciu czy sześciu rywali, wpadł w pole karne i został powalony. Barcelona domaga się rzutu karnego, sędzia niewzruszony. Powtórki pokazują, że mógł gwizdnąć. Ewidentny faul to jednak nie był.

58. min. Barcelona już się otrząsnęła i atakuje z werwą - podrażniony Messi huknął z dystansu, niecelnie.

55. min. Alves uruchomiony na prawym skrzydle, dośrodkowanie do Pedro, który próbował zgrywać jeszcze w pole karne - piłka wybita przez obrońców na rzut rożny.

54. min. Ożywione Bilbao stosuje wysoki pressing, Barcelona, to niecodzienne, ma problemy z wyprowadzeniem piłki.

52. min. Pinto broni strzał z rzutu wolnego. Barcelona jakby lekko w szoku.

50. min. GOL dla Bilbao! Iraola pewnie pokonuje Pinto. Piłka poleciała w jego lewy róg, on rzucił się w prawy. Remis!

49. min. Karny dla Bilbao! Busquets fauluje w polu karnym Llorente!

46. min. Początek drugiej połowy.

Pierwsza połowa:

45. min. +1 Messi próbował zagrać w pole karne do Xaviego, podanie przecięte w ostatniej chwili. Koniec pierwszej połowy.

45. min. Końcówka połowy znów dla Barcelony, ale przyjezdni dość spokojnie wybronili się z naporu gospodarzy.

41. min. Potężny strzał Alvesa zza pola karnego. Potężne pudło.

40. min. Na odważniejszą grę rywali Barcelona odpowiedziała prawidłowo - przeniosła ciężar gry pod pole karne Bilbao, naciska, próbuje akcji indywidualnych.

36. min. Najwyższej próby interwencja Pinto! Wreszcie zaatakowali goście, wypracowali dobrą sytuację, ale strzał głową Llorente z pięciu metrów bramkarz Barcelony kapitalnie obronił lewą ręką.

33. min. Od kilku minut Barcelona wymienia mnóstwo podań, ale nie zyskuje terenu. Wszystko toczy się w okolicach trzydziestego metra. Brakuje penetrujących zagrań w pole karne, akcji oskrzydlających. Ale to Katalończycy prowadzą.

29. min. Indywidualna akcja Pedro, przekładanka, próba dośrodkowania i wywalczony rzut rożny. Bilbao poradziło sobie z dośrodkowaniem.

26. min. Z piekielnie trudnej pozycji Villa zdecydował się na strzał lobem i był bliski kapitalnej bramki - piłka wylądowała na poprzeczce.

21. min. Bliźniacze podanie Xaviego do Alvesa, jak to, które przyniosło później bramkę. Tym razem Brazylijczyk na niewielkim spalonym.

19. min. Ależ szybkość Alvesa! Dogonił wydawałoby się niemożliwą piłkę i próbował zagrać z Messim na jeden kontakt, ale w polu karnym było zbyt ciasno. Wypychany Argentyńczyk w końcu stracił piłkę.

15. min. Kapitalna sztuczka techniczna Pedro - zwiódł obrońcę, ale zamiast strzelać z ostrego kąta, zdecydował się na podanie. Piłka odbiła się od nóg Villi, wróciła do Pedro, który w tym momencie był już na spalonym.

12. min. Spokojnie rozgrywa Barcelona, od czasu do czasu próbując prostopadłych podań. Przed chwilą na spalonym Villa, jeszcze wcześniej podanie Messiego przecięte przez Iraizoza.

9. min. W przewadze wciąż Barcelona. Bardzo aktywny jest Alves, walczy za dwóch Villa.

4. min. GOL dla Barcelony! Znakomite podanie Xaviego z głębi pola w pole karne do Alvesa, ten z pierwszej piłki z powierza odgrywa do wbiegającego Villi, który pewnym strzałem przy lewym słupku pokonuje bramkarza rywali. Szybko Barcelona rozwiała złudzenia przyjezdnych.

1. min. Grają.

Przed meczem:

W sobotę Real Madryt pewnie ograł Levante 2:0 i zmniejszył stratę do Barcelony do dwóch punktów. Katalończycy muszą dziś wygrać, by utrzymać bezpieczną przewagę nad największym ligowym rywalem. Nie pomoże im w tym kontuzjowany Victor Valdes. Jego miejsce zajmie Jose Pinto.