Primera Division. Łatwe zwycięstwo Realu

Terminarz
Od?wie?
39
Real - Levante na Zczuba.tv

Toczony w raczej ślimaczym tempie mecz wielkich emocji nie dostarczył. Od samego początku wiadomo było, kto jest drużyną lepszą, co zostało udowodnione już w 6. minucie - przepiękną akcję Di Marii, który ośmieszył trzech rywali, wykończył dokładając tylko nogę Benzema. Uspokojony Real zabezpieczył tyły i niespecjalnie nacierał. Mógł sobie na to pozwolić, bowiem rywale nawet nie próbowali atakować - wyglądało na to, że porażka jedną, dwoma bramkami całkowicie ich satysfakcjonuje.

Aktywny był Di Maria, jak zwykle do zdobycia gola dążył Ronaldo, starał się, na razie jeszcze nieporadny, Kaka. Pozostali gracze Realu nie przemęczali się, a i tak Królewscy wbili przed przerwą drugiego gola - dośrodkowanie z rzutu wolnego Ronaldo z wielkim spokojem na gola zamienił Carvalho.

O ile po pierwszym golu emocje opadły, o tyle po drugim zostały zamordowane. W drugiej połowie Real rozpoczął oszczędzanie sił, raczej spacerował po murawie, wymieniał podania, a rywale biegali niezdarnie od jednego podopiecznego Mourinho do drugiego, uważając przy tym, żeby nawet o centymetr nie wyściubić nosa na połowę rywala. Wszystko przypominało raczej mecz oldbojów, niż walkę w jednej z najlepszych lig świata. Nie możne jednak winić Realu, że Levante uklękło przed nim i nie zmusiło do włączenia choćby trzeciego biegu.

Real odrobił trzy punkty do Barcelony, ale ma jeden mecz rozegrany więcej. Katalończycy w niedzielę zmierzą się na własnym boisku z Athletic Bilbao.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +2 Gol dla Realu? Nie, sędzia dopatrzył się - słusznie - spalonego. Po chwili zakończył spotkanie.

90. min. Sędzia doliczył dwie minuty.

88. min. Niezbyt emocjonująca końcówka meczu. Nikomu już nie zależy na huraganowych atakach.

83. min. Krótkie rozegranie rzutu wolnego. Oezil do Diarry, strzał zablokowany - rzut rożny.

80. min. Adebayor w dogodnej sytuacji strzelił obok bramki. Piłka otarła się jeszcze od nogi obrońcy. Który to już rzut rożny...

78. min. Dobra akcja Oezil - Ronaldo, Portugalczyk przed szansą, ale bramkarz Levante tak skrócił kąt, że piłka musiała trafić w niego. Tylko rzut rożny.

76. min. Boisko opuścili Kaka i Di Maria. Weszli Adebayor i Oezil.

74. min. Marcelo traci piłkę pod polem karnym Levante. Wcześniej bardzo dobrą akcję Benzemy w ostatniej chwili powstrzymali obrońcy.

70. min. Rzut wolny dla Realu z ponad 30 metrów. Ronaldo potężnie, ale około metr obok bramki.

65. min. Benzema znalazł się w dogodnej sytuacji, strzelił mocno, ale w środek bramki.

64. min. Di Maria kapitalnie wypatrzył w polu karnym Ronaldo, zagrał mu wprost na głowę, a wbiegający Portugalczyk nie zdołał pokonać Munuy - rzut rożny.

62. min. Jedna z bardzo nielicznych prób Levante kończy się wywalczeniem rzutu z autu. Po chwili piłka już w rękach Adana.

61. min. Kwadrans drugiej połowy rozgrywany w tempie spacerowym... Levante wciąż głęboko cofnięte, Real bez motywacji do forsowanie tempa.

59. min. Real już całą drużyną na połowie rywali - próbował dogrywać Ronaldo, próbował Di Maria, ale piłka zatrzymuje się gdzieś w gąszczu nóg obrońców.

57. min. Levante zamknięte w hokejowym zamku, ale broni się dzielnie.

54. min. I Real wraca do orki - powoli konstruuje kolejną akcję, a jedenastu rywali biega od jednego do drugiego zawodnika Królewskich, próbując odebrać piłkę

53. min. Powinno być 3:0 dla Realu! Prostopadłe podanie do Benzemy w pole karne, Francuz zagrywa przed bramkę, ale piłka mija wbiegającego Ronaldo. Akcję zamykał jeszcze Khedira - jego strzał był jednak zbyt lekki, by pokonać bramkarza Levante.

49. min. Stały fragment gry dla Realu - dośrodkowanie, przepychanki, Ronaldo pada na ziemię. Nic nie było - zadecydował arbiter.

46. min. Grają.

Pierwsza połowa:

45. min. +1 Jeszcze próba Ronaldo z rzutu wolnego - w mur. Sędzia kończy pierwszą połowę.

41. min. GOL dla Realu! Dośrodkowanie z lewej strony z rzutu wolnego Ronaldo wprost na nogę Carvalho, który z dwóch metrów trafił do siatki.

36. min. Z obu nic nie wynikło.

35. min. Dwie akcje Ronaldo, dwie wrzutki i dwa wywalczone rzuty rożne.

32. min. Próba Kaki z kilkunastu metrów - wprost w bramkarza.

29. min. Niby Real w przewadze, wciąż znajduje się na połowie przeciwnika, niby niebezpiecznie blisko bramki rywali dzieje się gra, ale od dobrych piętnastu minut Królewscy nie skonstruowali groźnej akcji.

24. min. Levante przestraszone, cofnięte, nie próbuje żadnych akcji zaczepnych. Real wcale nie musi się wysilać, by osiągać ogromną przewagę.

22. min. Kaka indywidualnie, uwolnił się spod opieki obrońcy, uderzył z dystansu - piłka po nodze obrońcy wylatuje na rzut rożny.

20. min. Raz jeszcze dwójkowa akcja Di Maria - Ronaldo. Ten pierwszy długim podaniem uruchomił Portugalczyka, który próbował strzałem z powietrza przelobować bramkarza. Trudna pozycja tłumaczy skalę pomyłki.

16. min. Kolejne świetne zagranie Di Marii, który dośrodkował idealnie na głowę Ronaldo. Portugalczyk po raz drugi w odstępie dwóch minut przestrzelił minimalnie.

14. min. Indywidualna akcja Ronaldo, zwód na lewą nogę i minimalnie niecelny strzał.

10. min. Spokojny już Real, pewny swego. Atakuje rywala w środku boiska, nie stosuje pressingu pod bramką Levante.

6. min. GOL dla Realu! Kapitalna akcja Di Marii! Argentyńczyk ograł w polu karnym trzech rywali, wręcz ich ośmieszył, idealnie wyłożył piłkę Benzemie, który nie mógł pomylić się z trzech metrów.

3. min. Powstrzymana dwójkowa akcja Ronaldo - Di Maria, próba podania piętą Portugalczyka, ale połapali się w tym obrońcy.

1. min. Początek meczu.

Przed meczem:

Po 23 kolejkach liderem ligi hiszpańskiej jest Barcelona. Podopieczni Guardioli zgromadzili 62 punkty. Tuż za nimi czai się właśnie Real Madryt - ma pięć punktów mniej, ale Barcelona przechodzi ostatnio drobny kryzys, więc dzisiejsze zwycięstwo nad Levante może okazać się niezwykle wartościowe.