Komentarze
Terminarz
Od?wie?
39
Wynik wysoki, gra Herculesa mogła się jednak podobać. Gospodarze mieli na ten mecz pomysł, początkowo skutecznie odcinali od podań Messiego i Pedro, grali agresywnie, potrafili sami groźnie skontrować. Piłkarze Barcelony decydowali się więc na indywidualne akcje, ale Villa grał dziś słabiutko, a Messi - do 87. minuty - bardzo nieskutecznie.

Pod koniec połowy zaczęło gospodarzom brakować tchu. Nic dziwnego, ciężko bowiem biega się za piłką, gdy ta wędruje między piłkarzami Barcelony jak po sznurku. Barcelonie więcej nie było trzeba - w 43. minucie niepilnowanego Pedro idealnym podaniem obsłużył Xavi, a Hiszpan pewnym strzałem pokonał Calatayuda.

W drugiej połowie Hercules taktyki nie zmienił, nadal koncentrował się na bronieniu dostępu do własnej bramki, rzadko zapuszczając się pod pole karne rywali. Barcelona tempa nie forsowała, bardzo chciało się tylko Messiemu, który wcześniej zmarnował kilka dogodnych sytuacji. Aż wreszcie coś w grze Argentyńczyka zaskoczyło. Hercules zostawił mu więcej miejsca i srogo pożałował - najpierw Messi wykończył przepięknym strzałem akcję indywidualną (87. minuta), a po chwili zamienił na gola wysiłek całej drużyny (89. minuta).

Barcelona wzięła na rywalach srogi rewanż i znów ma siedem punktów przewagi na Realem Madryt, który w niedzielę zmierzy się z Osasuną.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +3 Koniec meczu!

89. min. GOL dla Barcelony! Doskonałe podanie do Alvesa na prawe skrzydło, idealne dośrodkowanie Brazylijczyka na nogę Messiego, który z dwóch metrów nie mógł przestrzelić! Piorunująca końcówka meczu Argentyńczyka.

87. min. GOL dla Barcelony! Wreszcie Messi! Argentyńczyk w swoim stylu - dostał piłkę na 20. metrze, przebiegł z nią kilka metrów szukając okazji do strzału, aż wreszcie huknął lewą nogą tuż przy słupku. Bramkarz bez szans.

84. min. Druga żółta karta dla Farinosa. Hercules będzie kończył mecz w dziesiątkę.

83. min. Hercules decyduję się na przejście do ofensywy, co stwarza okazję do kontrataku - Pedro przebiegł z piłką pół boiska ogrywając dwóch rywali, zagrał do Villi, który byłby w sytuacji sam na sam, gdyby dobrze futbolówkę przyjął...

81. min. Przekombinowała Barcelona. Xavi do Pedro, Pedro zamiast strzelać odgrywa do Xaviego, ten długo się zastanawia, wreszcie zagrywa lobem... wprost w ręce bramkarza.

75. min. Hercules gra dziś naprawdę przyzwoite zawody, ale z nieźle grającą Barceloną nie ma szans.

69. min. Messi wściekły - znów miła piłkę na lewej nodze w okolicach linii szesnastu metrów i znów fatalnie przestrzelił. Wcześniej Xavi jednym zwodem oszukał dwóch rywali, majstersztyk.

68. min. Messi przyjął piłkę pod kryciem w polu karnym, balansem ciała zwiódł obrońcę i uderzył z lewej nogi w kierunku lewego słupka bramki rywali - znów minimalnie przestrzelił.

64. min. Pedro podwyższa na 2:0... ale nie, gol nieuznany. Sędzia twierdzi, że Hiszpan był na spalonym.

63. min. Tempo meczu mocno spadło. Hercules nie ma już sił na ciągły pressing, Barcelona ma więcej miejsca, ale specjalnie nie kwapi się, by wynik podwyższyć.

59. min. Villa na spalonym. Inna sprawa, że w sytuacji sam na sam nie potrafił pokonać bramkarza rywali. Dlatego też nie protestował, mimo że sędzia chyba popełnił błąd.

54. min. Dobra akcja Herculesa, obrońcy radzą sobie jednak wybijając piłkę przed pole karne. Tam czekał Valdez, przyjął piłkę na klatkę piersiową i huknął bez zastanowienia - wprost jednak w Valdesa.

50. min. Po czterech minutach Barcelona mogła prowadzić już 2:0. Dobre sytuacje zmarnowali Villa i Pedro.

46. min. Druga połowa rozpoczęta.

Pierwsza połowa:

45. min. +1 Strzał Messiego z rzutu wolnego w środek bramki. Chwilę później gwizdek kończący pierwszą połowę.

43. min. GOL dla Barcelony! Xavi wypatrzył świetnie ustawionego w polu karnym Pedro, dograł idealną piłkę, a młody Hiszpan pewnym strzałem w krótki róg nie dał szans bramkarzowi Herculesa.

41. min. Dośrodkowanie z prawego skrzydła do Messiego, ten odgrywa (chyba trochę przypadkowo) do Iniesty, którego na szesnastym metrze powstrzymał w ostatniej chwili obrońca.

38. min. Wciąż bezskuteczne ataki Barcy. Brakuje rozciągnięcia gry, strzałów z dystansu. Barcelona atakuje tam, gdzie jest największa koncentracja obrońców rywali.

33. min. Kiepski strzał Villi z narożnika pola karnego. Bliżej było autu niż bramki Herculesa.

31. min. Ostre, bezmyślne wejście Aguilara w Iniestę. Spokojnie mogła być czerwona kartka - sędzia pokazał tylko żółtą.

27. min. Czas mija, Hercules wciąż gra na zero z tyłu. I od kilku minut bez groźnej sytuacji dla podopiecznych Guardioli.

25. min. Aktywniejsi piłkarze Herculesa - nadal grają bardzo skoncentrowani pod własną bramką, ale nie boją się już kontrować rywali.

23. min. Barcelona długo rozgrywała piłkę. Wreszcie podanie do Xaviego, który miał zapewne idealnym zagraniem obsłużyć któregoś z napastników - jedna z nielicznych sytuacji, kiedy takie podanie rozgrywającemu nie wyszło.

21. min. Ależ sytuacja dla Herculesa! Długie podanie w pole karne do Valdesa, który rewelacyjnie odgrywa głową do Trezegueta. Ten jednak nie zdołał czysto trafić w piłkę i przestrzelił z kilku metrów.

19. min. Villa przedziera się na 30. metrze - zatrzymał go drugi obrońca.

17. min. Przewaga Barcelony coraz wyraźniejsza.

16. min. Alves wdziera się w pole karne ogrywając trzech obrońców, ale zamiast strzelać, odrywa do Messiego, który w gąszczu nóg nie potrafił znaleźć miejsca na skuteczne uderzenie.

14. min. W dalszym ciągu Barcelona próbuje oszukać rywali krótkimi podaniami przed polem karnym i zaskakującymi dograniami do Messiego czy Pedro. Na razie bezskutecznie.

11. min. Dość przypadkowo piłka wpada pod nogi Messiego, który zatańczył z nią w polu karnym, oddał wreszcie strzał między nogami obrońcy, ale minimalnie przestrzelił - piłka przetoczyła się obok lewego słupka.

8. min. Pierwsza groźna akcja Barcy - szybkie rozegranie, podanie prostopadłe do Messiego, który z ostrego kąta lewą nogą trafia wprost w dobrze zastawiającego krótki róg bramkarza.

7. min. Barca wciąż naciska. Skutecznie bronią się gospodarze.

4. min. Barcelona od początku w przewadze, ale na razie nie stworzyła groźnej sytuacji. Trwa badanie przeciwnika, poszukiwanie słabych punktów.

1. min. Początek meczu.

Przed meczem:

11 września 2010 roku, w drugiej kolejce Primera Division, Barcelona przegrała jedyny mecz w tym sezonie. Ich pogromcą został Hercules Alicante, który zdołał dwukrotnie pokonać Victora Valdesa, samemu nie tracąc gola.