Puchar Króla. Athletic zatrzymał Barcelonę na Camp Nou

0 : 0
Komentarze
Od?wie?
33
Barcelona bezzębna w starciu z Athletic Bilbao. Guardiola mecz zaczął bez Messiego i Davida Villi w wyjściowej jedenastce, za to z Xavim i Iniestą, ale po przerwie wypuścił swoje największe gwiazdy. Barcelona od początku kontrolowała tempo, miała dużą przewagę w posiadaniu piłki, ale nic z tego nie wynikało. Katalończykom brakowało dokładności, ostatniego podania, precyzji w wykańczaniu akcji. Grali za wolno by zaskoczyć piłkarzy z Bilbao. Rywale, nastawieni na grę z kontry, mieli kilka okazji, ale Pinto bronił pewnie.

Rewanż 5 stycznia w Bilbao.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +3 Sędzia kończy mecz. Barcelona zatrzymana. Atheltic Bilbao nie dał sobie wbić bramki mimo tego, że Barcelona oblegała pole karne rywali przez ostatnie 10 minut.

88. min. Ależ okazja Pique. Dośrodkowanie do wbiegającego w pole karne obrońcy, ale ten nie był w stanie uderzyć w piłkę.

81. min. Piłka wpada do bramki Athleticu, ale Villa uderzał z pozycji spalonej. Gol nieuznany.

80. min. Ostatnia zmiana w Barcelonie. Mascherano siada na ławkę, w jego miejsce Adriano.

78. min. Pierwszy groźny strzał Villi. Wszedł w pole karne, wsparł się na obrońcy i huknął, jednak minimalnie nad poprzeczką.

75. min. Rzut wolny dla Barcelony, około 30 metrów do bramki Iraizoza. Xavi strzela obok muru, ale zbyt lekko by zaskoczyć golkipera rywali.

68. min. Iniesta uderza mocna, ale wysoko nad bramką Athleticu.

64. min. Boisko opuszcza Boja, w jego miejsce David Villa.

60. min. Barcelona wygrała 10 z 12 ostatnich meczów, jeśli do przerwy było 0:0. Jednak na razie nic nie zapowiada, że Katalończycy strzelą bramkę. Brakuje im ostatniego podania, dokładności i skuteczności.

55. min. Rozgrzewać zaczął się także David Villa. Guardiola chce ten dwumecz rozstrzygnąć już dziś, ale potrzebuje do tego swoich najlepszych zawodników.

54. min. Messi wchodzi do gry w miejsce Keity. Zmiana także w Bilbao schodzi martinez, a wchodzi Muniain.

52. min. Dużo lepszy mecz niż w pierwszych 45 minutach. Barcelona coraz groźniejsza w swoich atakach, ale kontry rywali też zmuszają do interwencji Pinto. Do wejścia szykuje się Messi.

49. min. Maxwell rozciąga grę na prawe skrzydło, Iniesta w pełnym biegu dośrodkowuje w pole karne, ale Iraizoz przecina tor lotu piłki i pewnie ją łapie.

48. min. Początek drugiej połowy dla graczy z Bilbao. Mieli rzut rożny, ale Pinto czujnie wypiąstkowuje piłkę. Goście grają agresywniej niż wcześniej.

46. min. Gramy! Rozpoczyna się druga połowa. Barcelona po pierwszych 45 minutach dominuje, ale nie umie przełożyć przewagi na gole. Atheltic Bilbao nastawiony jest na grę z kontry.

45. min. Koniec pierwszej połowy.

44. min. Barcelona ma 68% posiadania piłki. Wynik jednak na razie bezbramkowy.

42. min. Barcelona dominuje, ale gra odrobinę za wolno i zbyt mało agresywnie by poważniej zagrozić bramce Athleticu. Na razie na gole się nie zanosi. Rywale atakują odważniej niż w pierwszych minutach, ale ich akcje nie są zbyt składne i Pinto nie ma wiele do roboty.

38. min. Kilka groźnych akcji pod bramką Barcelony, ale Pinto nie daje się zaskoczyć. Żółtą kartkę za faul na Xavi otrzymał Martinez.

29. min. Piłkarze Barcelony wymieniają dziesiątki podań z pierwszej piłki, absolutnie kontrolują spotkanie. Przed chwilą uderzał Iniesta, ale minimalnie nad poprzeczką.

25. min. kapitalny strzał Iniesty, ale Iraizoz nie dał się zaskoczyć. Piłkę lecącą w prawe okienko jego braki przeniósł nad poprzeczką.

22. min. Athletic nastawił się na grę z kontry, ale na razie Barcelona nie daje rywalom do tego wielu okazji.

18. min. Pierwszy rzut rożny dla Barcelony. Katalończycy rozegrali go krótko, cofnęli akcję do środka i znów zaczęli długo budować akcję. Uśpionych obrońców Bilbao długim podaniem próbował zaskoczyć Xavi, ale Iraizoz był czujny.

14. min. Dośrodkowanie w pole karne, Pedro mija się z piłką, dopada do niej Alves, ale fatalnie kiksuje.

9. min. Długie, dobre prostopadłe podanie do Keity, między obrońców, ale pomocnik Barcelony nie sięgnął piłki. A mogło być naprawdę gorąco pod bramką zespołu z Bilbao. Chwilę później Keita znów groźna akcja Keity, ale strzał bardzo niecelny.

8. min. Momentalna odpowiedź Barcelony. Bojan uderzał zza pola karnego, mocno, ale Iraizoz był dobrze ustawiony i pewnie obronił strzał.

7. min. Pierwsza groźniejsza akcja Bilbao. Gabilondo pociągnął lewą stroną, ale jego dośrodkowanie było zbyt głębokie.

3. min. Barcelona od samego początku dominuje, ale na razie obrońcy Athleticu grają bezbłędnie.

1. min. Gramy! Dzisiejszy mecz prowadzi Mateu Lahoz, który był także głównym sędziom podczas ostatniego meczu tych drużyn w Primera Division. Barcelona wygrała wtedy 3:1.

Barcelona i Athletic wygrały 48 ze 108. dotychczas rozegranych Pucharów Króla. Katalończycy wygrali 25, Baskowie 23.

Trener Guardiola posadził dziś kilka swoich gwiazd na ławce. W wyjściowej jedenastce zabraknie m.in. Valdesa, Puyola, Messiego i Villi, ale za to zagra Xavi, dla którego będzie to 548 oficjalny mecz z w barwach Dumy Katalonii. Od rekordu Migueliego będzie go dzieliło tylko jedno spotkanie.