Komentarze
Terminarz
Od?wie?
34
Derby rządzą się swoimi prawami. To zawsze są mecze podwyższonego ryzyka, wielkich emocji. Często jednak piłkarze skupieni na walce zapominają o clue futbolu - pięknych akcjach, dryblingach i przede wszystkim golach.

Tak było i tym razem. Obie drużyny natarły na siebie wściekle od pierwszej minuty, jednak zamiast kopać w bramkę rywali, kopali w ich nogi. Tak wyglądała praktycznie cała pierwsza połowa meczu.

Druga połowa rozpoczęła się w tym samym stylu. I zapewne wyglądałaby tak do końca, gdyby nie 62. minuta. Wtedy to Alves otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i Barcelona musiała radzić sobie w dziesiątkę.

Fakt ten zmobilizował graczy Guardioli, którzy zaczęli gracz szybciej i składniej. Wciąż jednak nie potrafili, poza kilkoma strzałami z dystanu, zagrozić bramce gospodarzy. Już do końca meczu, mimo wprowadzenia Henrego i Ibrahimovica, goście nie wypracowali sobie żadnej stuprocentowej sytuacji i mecz zakończył się remisem 0:0.

Barcelona rozbiła się o twardo grających graczy Espanyolu, co jest wskazówką dla Interu, jaką taktykę powinien przyjąć na półfinałową konfrontację z Blaugraną w Lidze Mistrzów.

W tej chwili sytuacja w tabeli Primera Division wygląda następująco: prowadzi Barcelona z dorobkiem 84 punktów, za nią czai się Real, który w niedzielę zagra u siebie z Valencią. Jeśli wygra, zostanie mu już tylko punkcik straty do lidera.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +2 Rzut rożny dla Barcelony. Bez zagrożenia pod bramką rywali. Koniec meczu. Barcelona remisuje z Espanyolem 0:0.

88. min. Barcelona wciąż naciera, brakuje jej jednak pomysłu i zapewne jedenastego zawodnika.

85. min. Messi był bliski oddania strzału z ostrego kąta. Powstrzymał go w ostatniej chwili obrońca gospodarzy.

79. min. Henry wpadł w pole karne, dośrodkował jednak wprost w ręce bramkarza rywali.

73. min. Espanyol oddaje pola rywalom. Wygląda na to, że remis zadowala gospodarzy.

67. min. Kolejne próby Barcelony rozbijają się jednak o obronę gospodarzy. Warto jednak zauważyć, że pomimo gry w osłabieniu goście wciąż próbują.

62. min. Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Daniego Alvesa. Barcelona gra w osłabieniu.

62. min. Barca coraz groźniejsza. Gubi się powoli Espanyol.

60. min. Messi zza pola karnego uderzał na bramkę Kamieniego. Mocno uderzona piłka minęła słupek o pół metra.

57. min. Na boisku w barwach Barcelony pojawia się Hanry oraz Keita. Zastąpią ich Milito i Toure.

55. min. Barcelona próbuje wrzucić wyższy bieg, ale Espanyol nie pozwala jej rozwinąć skrzydeł. Sam jednak też nie stwarza groźnych sytuacji.

50. min. Początek drugiej połowy nie wniósł nic nowego do gry. Dalej jest twarda, ostra i nieefektowna.

46. min. Druga połowa rozpoczęta.

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy, w której było więcej walki niż akcji piłkarskich.

40. min. Strzał Messiego z lewego skrzydła, zbyt jednak słaby żeby zaskoczyć Kameniego.

35. min. Espanyol na razie radz isobie zadziwiająco dobrze. Nie przestraszył się Barcelony, gra twardo w defensywie. Próbuje też wyprowadzać kontry, ale póki nie ma z nich zagrożenia

34. min. Znakomite podanie do Daniego Alvesa, a Brazylijczyk nie zdołał opanować piłki.

30. min. Strzał przelatuje nad poprzeczką bramki Valdesa o metr.

28. min. Kontratak Espanyolu przerwany brutalnym faulem na 30. metrze przed bramką. Będzie rzut wolny.

25. min. Dobra szansa gospodarzy. Strzał głową mija jednak bramkę Valdesa o centymetry.

21. min. Rzut rożny dla Espanyolu. Piłkę łapie Valdes. Na razie więcej emocji pozapiłkarskich. Gra nie może się podobać, jest tylko walka.

18. min. Udzielają się emocje. Pilkarze nieustannie kłócą się między sobą, z sędziami, z rywalami...

16. min. Goście grają swoją grę, ale tyko do pola karnego Espanyolu. Rozgrywają piłkę, wymieniają podania, ale nie potrafią przedrzeć się przez zasieki rywali.

13. min. Barcelona dochodzi powoli do głosu. Zaczyna znajdować sposób na agresywnych rywali.

10. min. Próbował Pedro, był blisko, piłka otarła się o poprzeczkę.

8. min. Gospodarze nie przestraszyli się utytułowanego rywala. Grają ofensywnie, agresywnie, blisko gwiazd przyjezdnych.

5. min. Groźnie pod bramką Barcelony. Pilka wrzucona w pole karne przeturlała się przez jego większą część, trafiła pod nogi jednego z piłkarzy gospodarzy, a ten uderzył z siedmiu metrów technicznie, ale też bardzo niecelnie.

4. min. Trwa zacięta walka w środku pola. Obie ekipy zaczęły bardzo agresywnie - ale przecież do derby. Takie mecze zawsze wzbudzają wielkie emocje tak wśród kibiców, jak i piłkarzy.

1. min. Początek meczu.

Przed meczem:
Aktualnie liderująca Barcelona ma 83 punkty. Wyprzedza drugi w tabeli Real o trzy oczka. Jeśli pokona dziś Espanyol będzie już bardzo blisko mistrzowskiego tytułu.