Liga hiszpańska. Real zwycięski w derbach Madrytu

Terminarz
Od?wie?
35
Zobacz bramki z meczu Realu na Zczuba.tv

Początek meczu nie zapowiadał takiego obrotu zdarzeń. Real grał słabo i mimo że Atletico nie wyczyniało na boisku cudów, prowadziło 1:0 po golu Reyesa.

Królewscy nie potrafili przez pierwsze pół godziny zagrozić bramce gości. Dopiero kończący zmagania kwadrans przyniósł oczekiwane po derbach Madrytu emocje - obie drużyny zagrały futbol otwarty, a bliższy był Real wyrównania, niż Atletico podwyższenia wyniku.

Prawdziwa gratką dla kibiców, głównie fanów Realu, okazało się piętnaście minut na początku drugiej połowy meczu. Galaktyczni zagrali galaktycznie właśnie i wybili rywalom z głowy myśli o punktach, a Barcelonie o utrzymaniu pozycji lidera.

Najpierw Alonso zamknął dośrodkowanie z rzutu rożnego, potem Arbeloa wykorzystał podanie Alonso, a zakończył Higuain zamieniając na gola dziecinny błąd obrony Atletico. Wynik brzmiał 3:1 i było jasne, że goście wiele już nie ugrają.

Zdołali ugrać drugą bramkę - karnego, odgwizdanego za zagranie Alonso ręką w polu karnym, pewnie wykorzystał Forlan. Było to jednak wszystko, na co pozwolił Real.

Mecz zakończył się zatem wynikiem 3:2 dla Realu, dzięki czemu Królewscy powrócili na fotel lidera ligi hiszpańskiej i wydłużyli dwie niespotykane serie: legitymują się teraz 11. meczami wygranymi z rzędu i dziesięcioma, w który strzelali co najmniej trzy bramki.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

90. min. +3 Ależ było blisko remisu! Gdyby Forlan zdecydował się na podanie wzdłuż bramki, a nie na strzał z ostrego kąta - możliwe, że mielibyśmy remis. A tak - koniec meczu i Real wraca na pozycję lidera.

87. min. Ronaldo zatańczył w polu karnym z dwoma obrońcami. Obu zmylił, dośrodkował wzdłuż linii bramkowej, a tam Raulowi zabrakło o jeden numer dłuższego buta, by podwyższyć na 4:2.

85. min. Kolejny faul Realu. Już wiemy, jak planują powstrzymać ataki Atletico gracze Realu - brutalnie.

84. min. Ostre wejście Alonso i żółta kartka.

80. min. Groźnie pod bramką gospodarzy. Ujfalusiemu zabrakło centymetrów, aby uderzyć głową z kilku metrów. Atletico nie składa broni.

77. min. Ronaldo próbował kilka razy z dystansu, ale strzelał kiepsko lub bardzo kiepsko.

70. min. Swoją drogą - Alonso zasłużył na czerwoną kartkę. Zagranie było celowe. Ale kartki nie obejrzał i dalej będzie straszył gości.

68. min. GOL dla Atletico! Forlan strzela pewnie. Zmylił Casillasa i już tylko 3:2!

66. min. Zagranie ręką w polu karnym! Alonso wyskoczył i odbił piłkę niczym siatkarz. Będzie karny!

62. min. GOL dla Realu! Wreszcie gol Higuaina! Wykorzystał, jak na rasowego strzelca przystało, błąd obrony gości. Przejął piłkę w polu karnym i posłał ją spokojnie obok bramkarza. I już 3:1! Passa strzelanych goli podtrzymana.

59. min. Higuain uderzył głową po dokładnym dośrodkowaniu Alonso. Tylko poprzeczka nie pozwoliła Alonso na zaliczenie kolejnej asysty.

55. min. GOL dla Realu! Arbeloa zatańczył w polu karnym z obrońcą, zmylił go w jedną, w drugą stronę, a gdy już położył rywala na ziemi spokojnie posłał piłkę do bramki De Gea. A podawał mu Alonso - świetny mecz Hiszpana.

53. min. Rośnie przewaga Realu. Kolejny rzut rożny, poprzedni przyniósł wyrównanie.

49. min. GOL dla Realu! Xabi Alonso zamyka niczym rasowy napastnik akcję Realu i pakuje piłkę z dwóch metrów do bramki gości. Remis!

47. min. Marcelo wpada w pole karne, powala go Thiago, ale wydaje się, że decyzja sędziego o nie odgwizdaniu karnego, była słuszna.

46. min. Druga połowa rozpoczęta.

Pierwsza połowa:

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 Ronaldo uderzał z pięciu metrów głową. Mógł spokojnie zapytać bramkarza w który róg powinien strzelać. Nie zapytał, posłał piłkę obok bramki...która to już sytuacja Realu w tej emocjonującej końcówe?

45. min. Dynamiczna końcówka pierwszej połowy. Obie drużyny stworzyły kilka groźnych sytuacji, ale wynik wciąż 0:1.

40. min. Forlan spróbował zagrać niekonwencjonalnie - lobował Ikera Casillasa z 40. metrów, ale czujny Hiszpan nie dał się zaskoczyć.

37. min. Po rzucie rożnym Higuain dostał piłkę pięć metrów przed bramką gości i strzelił w ofiarnie interweniujących obrońców. Robi się coraz groźniej.

36. min. Zamieszanie w polu karnym gości. Do piłki dopada Marcelo i z kilkunastu metrów trafia prosto w bramkarza. Rzut rożny.

32. min. Real się rozpędza, ale wciąż nie może znaleźć odpowiedniego, zabójczego dla rywali rytmu.

29. min. Ronaldo w indywidualnej akcji. Uderzył potężnie z 20. metrów, bramkarz tylko odprowadził wzrokiem piłkę mijającą bramkę o naprawdę niewiele.

24. min. Znów próbował van der Vaart. Znów niecelnie. A Atletico czeka na kontry.

19. min. Real wciąż bez groźnej sytuacji. Ciężko będzie grając w tym stylu utrzymać skuteczność z poprzednich spotkań

14. min. Real nie ma pomysłu na sforsowanie defensywy Atletico. Goście grają ostrożnie, mądrze, szczelnie w obronie.

10. min. GOL dla Atletico! Reyes wykorzystuje podanie Aguero i mamy sensacyjne prowadzenie gości! Hiszpan uderzył z kilkunastu metrów lewą nogą w długi róg bramki Casillasa. 0:1!

5. min. Początek dla Realu. Próbował van der Vaart: mocno, ale niecelnie.

1. min. Mecz rozpoczęty.

Przed meczem:
W sobotę Barcelona wygrała 1:0 z Mallorcą po golu wracającego do wysokiej formy Szweda Zlatana Ibrahimovica. Dzięki temu odskoczyła odwiecznemu rywalowi z Madrytu na 3 punkty. Dziś Real będzie miał szansę powrócić na fotel lidera ligi hiszpańskiej - wystarczy, że wygra w derbach Madrytu z Atletico.

Real walczy nie tylko o pozycję lidera, ale też o podtrzymanie znakomitej passy: 10 zwycięstw pod rząd w lidze i 9 meczów, w których strzelał co najmniej trzy gole.