Od?wie?
34
Tak relacjonowaliśmy na żywo:

Druga połowa:

90. min. +4 Wynik nie uległ już zmianie. Mamy zatem sensację - Barcelona traci punkty w Almerii.

90. min. +1 Obie drużyny grają do końca. Ale remis będzie sprawiedliwym wynikiem.

87. min. Dla odmiany szansa Almerii. Rzut rożny, zamieszanie i w końcu strzał z dystansu. Bardzo niecelny.

85. min. Grająca w dziesiątkę Barcelona przeważa. Piłka wciąż rozgrywana jest w granicach pola karnego gospodarzy.

83. min. Messi potężnie z 18 metrów. Strzał był jednak płaski i prawie w środek bramki, więc Carreira zdołał sparować piłkę w bok.

80. min. Strzał piłkarza Almerii z 12. metrów poszybował jakieś 12 metrów nad poprzeczką.

76. min. Tym razem blisko gola Barcelona. Ale Dani Alves powstrzymany na prawym skrzydle.

71. min. Oczywiście szaleńcze ataki osłabionej Barcy stwarzają szanse na groźne kontry. Almeria właśnie po jednej z takich akcji była bliska szczęścia. Strzał jednak nad poprzeczką.

68. min. Barcelona potrzebowała bodźca. Kiedy tylko Ibrahimovic wyleciał z boiska piłkarze mistrza Hiszpanii zaczęli grać jak z nut. Najpierw Messi, a teraz Xavi byli blisko zdobycia trzeciej bramki.

66. min. GOL dla Barcelony! Messi doskonale wykończył podanie od...obrońcy Almerii. Ten próbował wybić piłkę głową, ale dograł ją wprost na nogę Argentyńczyka, który z kilku metrów wpakował piłkę do siatki. Remis!

63. min. Bliźniacza sytuacja do tej, jaką Messi miał w 42. minucie. Znów strzał lewą nogą z 17. metrów, ale tym razem Leo fatalnie przestrzelił.

60. min. Ibrahimovic wylatuje z boiska! Uderzył w polu karnym Almerii rywala, a piłka w tym czasie była 30 metrów od niego. Niesportowe zachowanie i słuszna czerwona kartka.

56. min. GOL dla Almerii! Puyol tak niefortunnie przecinał podanie w pole karne, że skierował piłkę do własnej bramki! Prowadzenie gospodarzy.

54. min. Valdes popisał się wyśmienitą interwencją i uchronił Barcę przed utratą drugiego gola.

48. min. Koronkowa akcja Barcelony. 50 podań, w tym trzy piętą, ale kluczowe zagranie przeciął bramkarz Almerii.

46. min. Druga połowa rozpoczęta.

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy. Przewagę miała Barcelona, ale okazji stuprocentowych było z obu stron jak na lekarstwo. Wyczucie Domingo z 12. minuty i precyzja Messiego z 42. dają nam wynik 1:1.

42. min. GOL dla Barcelony! Rzut wolny. Messi ustawił piłkę na 17. metrze. Nie zrobił nawet dwóch kroków w tył. Musnął zaledwie futbolówkę lewą nogą, ta przeleciała nad murem i wpadła tuż przy słupku bramki Almerii. Bramkarz tylko spojrzał na piłkę, nie zdążył zrobić ruchu. Chirurgiczna precyzja czarodzieja futbolu i mamy remis.

38. min. Zamieszanie w "piątce" Almerii. Blisko samobója ale koniec konców zagrożenie oddalone.

35. min. Mnóstwo podań wszerz boiska, zbyt mało w pole karne - największa bolączka Barcy.

30. min. Coraz groźniej w polu karnym Almerii. Pododbnie jednak było na początku meczu, a skończyło się golem dla gospodarzy.

26. min. Cóż za szansa Barcy. Pedro uderza wprost w bramkarza z kilku metrów. Sytuacja z gatunku tych stuprocentowych.

24. min. Obie strony stworzyły po jednej groźnej sytuacji. Bez skutku bramkowego.

20. min. Precyzyjne, jednak zbyt lekkie uderzenie Xaviego z rzutu wolnego. Bez problemu broni Carreira.

19. min. Goście przycisnęli. Chcą jak najszybciej doprowadzić do wyrównania.

17. min. Rzut wolny pośredni dla Barcelony. Jednak strzał z 15. metrów trafia w obrońców.

12. min. GOL dla Almerii! Domingo Cisma wyskoczył najwyżej do dośrodkowania z rzutu rożnego i strzałem głową z 5. metrów dał niespodziewane prowadzenie gospodarzom.

7. min. Messi z Xavim rozegrali dwa, trzy krótkie podania i ten drugi strzelił z 16. metrów. Wprost w ręce bramkarza.

5. min. Barcelona zaczyna swoja grę. Mnóstwo krótkich podań na 30. metrze przed bramką rywali, uśpienie obrońców i szybkie, penetrujące podanie w pole karne. Na razie brakuje tylko tego podania.

2. min. Przedzierającego sie środkiem pola Iniestę brutalnie powstrzymali pomocnicy Almerii.

1. min. Gramy! Almeria o przetrwanie w starciu z faworytem, Barcelona o powiększenie przewagi nad Realem.