Real wygrał, choć grał w dziesiątkę [ZAPIS RELACJI]

Terminarz

• sobota, 17 sierpnia 2019
  • 90. min. + 2
    Pewne zwycięstwo Realu. Królewscy ponad pół godziny grali w osłabieniu

W 1. kolejce ligi hiszpańskiej Real Madryt mierzył się z Celtą Vigo na wyjeździe. I choć niemal całą drugą połowę goście grali w dziesiątkę, to wygrali aż 3:1. I tym samym wykorzystali potknięcie Barcelony, która w piątek przegrała.

Koniec meczu!

• GOOOOOOL

89. min.

Ależ wejście smoka! Losada strzela gola! Ramos zachował się zbyt biernie w tej sytuacji

• 89. min.

Schodzi Gabriel Fernandez, wchodzi Iker Losada.

• 87. min.

Isco strzela w mur! Ale zdołał dobić, tyle tylko, że Blanco jedną ręką wybija piłkę

• 85. min.

Rzut wolny dla Realu. Strzelać będzie Isco

• 83. min.

Ależ bomba Marcelo! Brazylijczyk strzelił lewą nogą, ale wprost w bramkarza

• GOOOOOOL

80. min.

GOOOOOOOOOOOOL! Cudowna asysta Benzemy! Francuz ruletą minął rywala, a potem wystawił piłkę Vazquezowi, który mierzonym strzałem pokonał bramkarza!

• 76. min.

Sisto zmienił Lobotkę

• 73. min.

Tym razem to Vazquez wrzucał, ale Benzema minął się z piłką

• 71. min.

Vazquez otrzymał dobrą piłkę od Kroosa, ale źle ją przyjął

• 69. min.

Schodzi Vinicius Junior, wchodzi: Lucas Vazquez

• 66. min.

Ukarany został Alvaro Odriozola

• 64. min.

Vinicius kompletnie osamotniony w ataku. A szkoda, bo zapowiadało się na groźną akcję

• GOOOOOOL

60. min.

Kroos! Co za strzał! Piękna bramka Niemca!

• 58. min.

Ależ nam się meczycho zrobiło!

• 56. min.

Ależ kapitalna interwencja bramkarza Realu!

• 54. min.

Arbiter przeanalizował jeszcze raz tę sytuację i pokazał czerwoną kartkę Modriciowi!

• 54. min.

Denis Suarez znowu faulowany. Aspas podbiega do sędziego i pokazuje, że już czwarty raz został sfaulowany. Tym razem przez Modricia

• 52. min.

Celta w natarciu!

• 50. min.

A teraz Courtois zatrzymał Aspasa!

• 48. min.

Mogło być już 2:0, ale Blanco obronił techniczny strzał Benzemy

Rozpoczyna się druga połowa!

• PRZERWA
  • PRZERWA

Real prowadzi, ale Celta nie wygląda na przestraszoną drużynę. W drugiej połowie może się jeszcze wiele zdarzyć!

• 45. min. + 2

Koniec pierwszej połowy

• 45. min.

A jednak nie! Nie ma gola! Jeden z piłkarzy Celty był na minimalnym spalonym

• GOOOOOOL

44. min.

Fatalny błąd Odriozoli! Mendez wykorzystał sytuację i mamy remis!

• 42. min.

Bale mało dziś biega, ale jak już biega, to sprintem. Niesamowita szybkość Walijczyka. Właśnie minął rywala i oddał groźny strzał, aczkolwiek niecelny

• 39. min.

Świetny strzał Casemiro z dystansu! Bramkarz na raty, ale skutecznie

• 36. min.

Tak wyglądała bramka Benzemy:

• 35. min.

Żółtą kartkę zobaczył Vinicius Junior

• 32. min.

Piękny strzał Modricia! I świetna interwencja bramkarza. Będzie rzut rożny dla Realu

• 28. min.

Aspas! Jak on tego nie trafił! Hiszpan powinien wyrównać, ale nie trafił w piłkę, choć do bramki miał trzy-cztery metry

• 28. min.

Fenomenalny sprint Bale`a! Był za plecami rywala, ale wygrał wyścig o piłkę. I to wygrał go o kilka metrów. Całkiem nieźle, jak na kogoś, kto nie przepracował całego okresu przygotowawczego

• 25. min.

Denis Suarez niecelnym podaniem zepsuł ładną akcję gospodarzy

• 22. min.

Celta wciąż napiera. Gabriel Fernandez znalazł się w dogodnej sytuacji, ale powtórki wyraźnie pokazują, że był na spalonym. Courtuis rozpocznie grę od bramki

• 19. min.

Fantastyczna ruleta Beltrana. Pomocnik Celty jednym zagraniem zmylił dwóch piłkarzy Realu

• 16. min.

Niedokładna wrzutka Bale`a

• 14. min.

Benzema szarżował na lewym skrzydle, ale Fran Beltran.odebrał mu piłkę

• GOOOOOOL

12. min.

Benzema! GOOOOOOOOOL! Real obejmuje prowadzenie! Bale zagrał wzdłuż pola karnego, a Francuz z bliskiej odległości pokonuje bramkarza

• 10. min.

Celta stara się grać wysokim pressingiem. Zobaczymy, ile czasu będzie starczyło im sił na taki ofensywny styl

• 8. min.

Żółtą kartkę zobaczył Kevin Vazquez

• 6. min.

Benzema złapany na spalonym

• 4. min.

Ramos szybko się zrehabilitował i głową oddalił zagrożenie

• 3. min.

Lobotka zagrał świetną prostopadłą piłkę. Sędzia jednak przerywa akcję. Powód? Faul Sergio Ramosa

• 1. min.

GRAMY!

• O 17:00 pierwszy gwizdek sędziego

• Poprzednie starcie obu drużyn miało miejsce 16 marca w Madrycie. Gospodarze triumfowali wtedy 2:0, a na listę strzelców wpisali się: Isco i Gareth Bale.

Czy Bale znów dziś będzie gwiazdą?

• Poza wspominanym Hazardem, w letnim oknie transferowym kadrę "Los Blancos" wzmocnili jeszcze: Luka Jović (przeszedł na Santiago Bernabeu z Eintrachtu Frankfurt za 60 mln euro), Eder Militao (FC Porto, 50 mln euro), Ferland Mendy (Olympique Lyon, 48 mln euro) i Rodrygo (Santos FC, 45 mln euro). Z kolei Celta pozyskała w ostatnich tygodniach: Denisa Suareza (FC Barcelona, 12,9 mln euro), Joseph Aidoo (KRC Genk, 8 mln euro), Pape Cheikh (OL, wypożyczenie), Santi Mina (Valencia CF, bez odstępnego), Jorge Saenz (Valencia CF, wypożyczenie).

• W sobotę do gry wejdzie drugi z hiszpańskich gigantów - Real Madryt. Klub ze stolicy chce jak najszybciej zapomnieć o poprzednim sezonie i wpadkach, jakie przytrafiały się mu się zarówno na krajowym podwórku, jak i w europejskich pucharach. Ostatecznie klub ze stolicy uplasował się w maju na 3. miejscu w tabeli, za Barceloną i Atletico. Rywalem zespołu Zinedine'a Zidane'a będzie dziś Celta Vigo, która przed kilkoma miesiącami otarła się o spadek do Segunda Division (17. pozycja w rozgrywkach 18/19). W spotkaniu z "Celestes" na pewno nie wystąpi Eden Hazard. Belg, którego sprowadzono z Chelsea za 100 milionów euro, podczas jednego z treningów nabawił się kontuzji uda.

• W piątek, w spotkaniu inaugurujący nowy sezon La Liga, FC Barcelona przegrała z Athletikiem Bilbao 0:1. Dziś do ligowej rywalizacji przystąpi drugi kandydat do tytułu mistrzowskiego - Real Madryt, który zmierzy się na wyjeździe z Celtą Vigo.

Celta Vigo
Bramki: Losado (90.) Skład: Rubén, Kevin, Costas, Araujo, Olaza, Beltrán, Lobotka (75. Sisto), Brais Méndez, Denis Suárez, Iago Aspas, TFernandez (85. Losada)
Real Madryt
Bramki: Benzema (12.), Kroos (60.), Vazquez (80.) Skład: Courtois; Odriozola, Varane, Sergio Ramos, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modric; Vinicius (66. Vazquez), Bale, Benzema (81. Jović)