FC Barcelona - Valencia. Niespodzianka w finale Pucharu Króla! Barcelona przegrała z Valencią [ZAPIS RELACJI]

1 : 2
Terminarz

• sobota, 25 maja 2019
  • 90. min. + 5

Koniec! Valencia wygrała Puchar Króla!

• 90. min. + 4

Cillessen powędrował w pole karne Valencii przy rzucie rożnym. Valencia broni i rusza z kontrą na pustą bramkę. Guedes znowu jednak przestrzelił, uderzając z czterdziestu metrów...

• 90. min. + 3

Jak on tego nie strzelił?! Guedes miał przed sobą tylko Cillessena, wydawało się, że to będzie wyrok. Portugalczyk nie trafia w bramkę!

• 90. min. + 1

Soler rzucił się pod nogi Messiego i zablokował jego strzał własnym ciałem! Mieli szansę na kontrę piłkarze Valencii, ale nie miał sił już Wass i posłał piłkę na aut.

• 89. min.

Pięć minut doliczonych do regulaminowego czasu gry.

• 86. min.

Ależ walka po obu stronach! Kapitalny finał.

• 82. min.

Trwa napór Barcelony. Główkował przed chwilą Messi, piłka minęła bramkę.

• 78. min.

Valencia skoncentrowana na obronie. Czy Barcelona zdoła doprowadzić do remisu?

• 75. min.

Lenglet główkuje przy słupku, z trudem broni Domenech, ale przy dobitce Messiego nie miał już żadnych szans.

• GOOOOOOL

74. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Barcelona łapie kontakt!

• 73. min.

Piccini zmienia Gameiro.

• 73. min.

Pique nie trafia w bramkę! Świetne podanie Malcolma, zabrakło tylko wykończenia.

• 71. min.

Kongdobia ostro potraktował Lenglet. Żółta kartka dla pomocnika Valencii.

• 70. min.

Wychodził na czystą pozycję Gameiro, ale nie dostrzegli go partnerzy. Zmarnowany kontratak Valencii.

• 67. min.

Z dystansu zaskoczyć próbował Domenecha Coutinho. Czujny na linii bramkarz Nietoperzy.

• 64. min.

Dani Parejo, jeden z najlepszych nie tylko dzisiaj, ale i w całym sezonie piłkarzy Valencii, chyba nabawił się urazu. Opuścił boisko, jego miejsce zajął Kongdobia.

• 62. min.

Cillessen spokojnie odprowadził wzrokiem piłkę po uderzeniu Parejo z rzutu wolnego.

• 61. min.

Wydawało się, że już nic z tej akcji nie będzie, a jednak! Rodrigo wywalczył rzut wolny mniej więcej dwadzieścia metrów od bramki Cillessena. Żółta kartka za ten faul dla Busquetsa.

• 58. min.

Cóż to było za uderzenie Messiego. Ładne zagranie z klepki z Malcolmem, Argentyńczyk ładnie podniósł piłkę czubkiem buta i trafił w słupek! Jeszcze dobijał Vidal, jednak posłał piłkę nad poprzeczką.

• 56. min.

Ma duże problemy z Malcolmem Gaya. Faul obrońcy Valencii, za który ukarany zostaje on żółtą kartką.

• 53. min.

Messi trafia w mur. Jeszcze rzut rożny dla Katalończyków, ale bronią się dobrze piłkarze Valencii.

• 52. min.

Messi wywalczył rzut wolny w okolicach pola karnego. Idealne miejsce do strzału dla Argentyńczyka.

• 49. min.

Guedes! Dwójkowa akcja z Rodrigo zakończona mocnym strzałem Portugalczyka. Niewiele brakowało, piłka minimalnie minęła słupek bramki Cillessena.

Dwóch zmian dokonał w przerwie Ernesto Valverde. Boisko opuścili Arthur i Semedo, a ich miejsce zajęli Vidal oraz Malcolm.

Gramy!

• 45. min. + 2

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Valencia zasłużenie prowadzi z Barceloną 2:0. Katalończycy długo nie potrafili zagrozić bramce Nietoperzy, budząc się dopiero w ostatnich minutach pierwszej części spotkania. Jeśli Blaugrana zagra po zmianie stron tak, jak w końcówce pierwszej połowy, to czekają nas jeszcze wielkie emocje w tym finale.

• 45. min. + 1

Pełne ręce roboty ma Domenech w ostatnich minutach. Kolejny groźny strzał, tym razem Rakitić, i znowu świetnie na linii interweniuje Hiszpan.

• 45. min.

Kapitalny strzał Messiego, ale i równie cudowna interwencja Domenecha! Katalończycy szukają gola kontaktowego w końcówce pierwszej połowy.

• 44. min.

Jest pierwszy celny strzał Barcelony. Messi uderzył z szesnastego metra, lekko, w sam środek, bez problemów broni Domenech.

• 41. min.

Nie ma dzisiaj łatwego życia Messi. Regularnie podwajany, potrajany w kryciu.

• 38. min.

Kolejna groźna kontra Nietoperzy i znowu swój zespół ratuje Pique.

• 34. min.

75 proc. posiadania piłki Barcelony. Trzy strzały, zero celnych. Blado wyglądają Katalończycy na tle dynamicznie atakującej Valencii.

• 30. min.

Ależ akcja Valencii! Prostopadła piłka na skrzydło do Solera, który wygrał wyścig z Albą i dograł mocno przed bramkę do niepilnowanego Rodrigo. Ten przyłożył głowę i z najbliższej odległości pokonał Cillessena.

• GOOOOOOL

30. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 2:0 dla Valencii!!!

• 24. min.

Barcelona bez pomysłu. Nie idzie środkiem, to próbują skrzydłami. Dośrodkowania w szesnastkę Valencii są jednak bezproduktywne.

• 21. min.

Dwoma podaniami Valencia przedostała się w pole karne Barcelony! Najpierw długa piłka za linię obrony, której adresatem był Jose Gaya, a potem podanie Hiszpana na dwunasty metr do Gameiro. Wydawało się, że Francuz źle przyjął sobie piłkę i zaraz ją straci, ale tym niedbałym przyjęciem oszukał Albę, a potem rąbnął potężnie przy samym słupku. Cillessen bez szans.

• GOOOOOOL

20. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Valencia prowadzi 1:0!!!

• 15. min.

Messi uwolnił się spod krycia Parejo, huknął w kierunku krótkiego słupka, jeszcze po drodze rykoszet i... rzut rożny. Potem skuteczna obrona przy tym stałym fragmencie gry piłkarzy Valencii.

• 11. min.

Barcelona jak to Barcelona - utrzymuje się przy piłce, nawet nieco usypia nas długimi wymianami podań. Optycznie przewaga po stronie mistrzów Hiszpanii, jednak pod bramką Domenecha wiele się nie dzieje.

• 8. min.

Valencia nastawiona na kontrataki. W ataku pozycyjnym ekipa Marcelino gra dziś bardzo chaotycznie.

• 5. min.

Fatalny błąd Katalończyków w defensywie, konkretnie Lenglet, i Rodrigo znalazł się w sytuacji sam na sam z Cillessenem! Napastnik Nietoperzy minął bramkarza Barcy, ale za długo zwlekał ze strzałem. Kiedy już na uderzenie się zdecydował, Pique zdążył wpaść na linię bramkową i wybić z niej futbolówkę.

• 3. min.

Pierwsze minuty pod dyktando Barcelony, ale póki co bez konkretów.

• 1. min.

Gramy!

• Składy obu drużyn:

Barcelona: Cillessen, Semedo, Pique, Lenglet, Alba, Rakitić, Busquets, Arthur, Roberto, Messi, Coutinho

Valencia: Jaume, Wass, Garay, Gabriel Paulista, Gaya, Parejo, Coquelin, Soler, Guedes, Rodrigo, Gameiro.

• Zawodnicy Valencii do finału podejdą w lepszych humorach. Mimo złego początku, w drugiej części rozgrywek La Ligi Nietoperze odzyskały formę i zdołały zakończyć sezon w pierwszej czwórce, gwarantując sobie udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Puchar Króla byłby idealnym zwieńczeniem świetnego okresu w historii klubu, który po latach niepowodzeń zdaje się na dobre wracać do światowej czołówki.

• Piłkarze Barcelony wciąż mają w pamięci druzgocącą porażkę z Liverpoolem w półfinale Ligi Mistrzów, która nie pozwoliła w pełni cieszyć się ze świetnego sezonu ligowego i zdobytego mistrzostwa Hiszpanii. Trener Katalończyków Ernesto Valverde podkreśla jednak, że najlepszym sposobem na poprawę morale zarówno piłkarzy, jak i kibiców jest sobotni finał Pucharu Króla. Ewentualny triumf nad Valencią pozwoli w nieco lepszych humorach zakończyć sezon Blaugranie, więc brak motywacji z pewnością nie będzie problemem dla drużyny Valverde.

• O godz. 21 na stadionie Betisu, Benito Villamarin, rozpocznie się finał Pucharu Króla, w którym zmierza się ze sobą Barcelona i Valencia. Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania.

2
Bramka: Messi (73.) Kartka: Busquets - żółta Skład: Cillessen, Semedo (46. Malcolm), Pique, Lenglet, Alba, Rakitić, Busquets, Arthur (46. Vidal), Roberto, Messi, Coutinho
Valencia
Bramki: Gameiro (21.), Rodrigo (33.) Kartka: Gaya, Kongdobia - żółte Skład: Jaume, Wass, Garay, Gabriel Paulista, Gaya, Parejo (65. Kongdobia), Coquelin, Soler, Guedes, Rodrigo, Gameiro (72. Piccini)