Primera Division. Real Madryt - Sevilla 3:0. 'Królewscy' blisko korony

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
61
Kibice w Azji, specjalnie dla których rozegrano ten mecz w południe, rzeczywiście obejrzeli niesamowity mecz. Oba zespoły atakowały przez całe spotkanie i pokazały kawał dobrej piłki.

Nie obyło się bez kontrowersji. Na początku meczu sędzia nie uznał prawdopodobnie prawidłowo zdobytej bramki dla gości. Potem nie podyktował dla nich rzutu karnego. Zrewanżował się jednak już przy stanie 0:3, gdy w kilkadziesiąt sekund nie podyktował rzutu karnego dla Realu za faul na Cristiano Ronaldo, a potem odgwizdał spalonego przy prawidłowo zdobytej bramce.

Pierwszego gola strzelił w 19. min. Cristiano Ronaldo. Tuż po przerwie w pięć minut dwa gole dołożył Karim Benzema.

Jeżeli Barcelona, nad którą Real ma obecnie dziesięć punktów przewagi, nie wygra swojego spotkania w tej kolejce, na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu Real zostanie mistrzem Hiszpanii.

90. min. +2 Koniec meczu.

90. min. Sędzia dolicza dwie minuty.

88. min. Już prawie 90 minut za nami, a jedni i drudzy nadal są bardzo aktywni i na przemian atakują.

86. min. Cristiano Ronaldo ładnie drybluje w polu karnym, ale gubi piłkę pod swoimi nogami, co ratuje Sevillę.

85. min. Rakitić znowu uderza gdzieś nad stadionem.

83. min. Goście wybijają piłkę, bo na murawie leży Arbeloa, który mógł sobie coś naderwać przy agresywnym wślizgu. Obrońca po chwili wraca jednak na boisko.

81. min. Groźnie pod bramką Realu. Casillas daleko wyszedł z bramki, ale goście nie mieli łatwej sytuacji. Piłkę sprzed linii dość spokojnie wybił głową Pepe.

79. min. Długi rajd Oezila zakończony prostą stratą piłki tuż przed linią końcową.

76. min. Ostatnia zmiana w Realu. Raul Albiol za Xabiego Alonsa.

75. min. Rakitić z rzutu wolnego z 20 m, niczym Sergio Ramos z karnego w meczu z Bayernem.

74. min. Madrytczycy cały czas atakuję. Obrońcy nie dają jednak wepchnąć piłki do siatki.

71. min. Ostatnia zmiana w Sevilli. Campana za Deivida.

68. min. I można uznać, że w dwie minuty sędzia oddał Sevilli nieuznanego gola i niepodyktowanego karnego, bo teraz z kolei odgwizdał spalonego przy prawidłowo zdobytej bramce Realu.

67. min. Cristiano Ronaldo przewraca się w polu karnym. A faulowany raczej był. Sędzia nie dyktuje jednak karnego.

64. min. Dwie zmiany w Sevilli. Diawara za Negreda i Luis Alberto za Reyesa.

64. min. Wrzutka w pole karne, a niepilnowany Pepe ładnie wychodzi do uderzenia głową i strzela tuż nad poprzeczką.

61. min. Dwie zmiany w Realu. Khedira za Granera, Callejon za Di Marię.

59. min. Kolejna żółta kartka dla piłkarza Realu za zagranie ręką. A może próba wymuszenia karnego? Trudno powiedzieć, bo - w tym przypadku - Di Maria na pewno tej kartki nie powinien dostać.

58. min. Żółta kartka dla Cali, który domagał się od sędziego zawzięcie odgwizdania faulu.

57. min. Ładne przyjęcie i zwód Cristiano Ronaldo w polu karnym, ale piłka odskoczyła mu na tyle, że Coke nie mógł nie wybić piłki na rzut rożny.

56. min. Sevilla znowu dobrze kontruje. Negredo nie trafia jednak z kilku metrów.

54. min. Żółta kartka dla Deivida.

52. min. GOL! 3:0! Benzema! Akcja zaczęła się prawdopodobnie od faulu Marcela, w późniejszej fazie piłka trafiła na prawe skrzydło, skąd została wrzucona w pole karne, gdzie bardzo ładny strzał niemal szczupakiem oddał z bliska Benzema.

48. min. GOL! 2:0! Benzema! Di Maria zagrywa w pole karne krosa, którego Coke powinien bez trudu przeciąć. Z jakichś powodów tego nie robi. Benzema zachował się trzeźwo, jakby spodziewał się, że ta piłka do niego dotrze i spokojnie uderzył z bliska.

48. min. Negredo ograł dwóch rywali, w tym Pepego jak początkującego amatora. Zaskoczony, stanął sam na sam z Casillasem i od razu oddał kiepski strzał z linii pola karnego.

47. min. Sevilla zaczęła od świetnego ataku i wymiany wielu podań w polu karnym Realu. Nie udało się jednak oddać strzału.

46. min. Ruszyła druga połowa.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Sędzia dolicza minutę.

44. min. Potworne zamieszanie w polu karnym Sevilli po przepięknej klepce Ronaldo i Benzemy na kilku metrach. Akcja skończyła się fatalnym uderzeniem Cristiano Ronaldo piętką.

42. min. Gospodarze w kontrze czterech na dwóch. Oezil niepotrzebnie zagrywa górną piłkę na drugą stronę do Benzemy, który z kolei uderza wysoko nad bramką.

41. min. Kolejna dobra akcja Realu, tym razem gubią się obrońcy Sevilli. Gracze Realu też byli jednak mocno zdezorientowani.

40. min. Negredo dostaje długie, dobre podanie, ale musi sobie radzić z kilkoma obrońcami. Długo udaje mu się nie stracić piłki, ale po dośrodkowaniu Pepe wybija piłkę.

37. min. Xabi Alonso delikatnie wystawia piłkę, a Cristiano Ronaldo uderza mocno po ziemi. Piłka odbija się od wewnętrznej części słupka i wypada z bramki!

36. min. Jeden z obrońców podnosi nogę tak wysoko, że prawie trafia w głowę C. Ronaldo. Będzie rzut wolny pośredni z ok. 10 m.

35. min. I jeszcze jednak akcja Realu. Obrońcy znowu wybijają piłkę z własnego pola karnego.

34. min. Real wdarł się w pole karne, Marcelo ładnie ruszył do linii końcowej, skąd próbował podać wzdłuż bramki do kogokolwiek. Obrońcom udało się jednak szybciej dopaść do piłki i wybić ją jak najdalej.

33. min. Benzema uderza z 18 m. Minimalnie obok słupka.

31. min. I jeszcze raz goście bez trudu przedzierają się pod pole karne Realu. W polu karnym jest jednak tylko Negredo, który nie zdołałby przejąć podania, a do tego był przewracany przez Pepego. Sędzia jednak nie zareagował.

30. min. Cristiano Ronaldo po wślizgu na nim:

29. min. Obrona Realu kontynuuje beznadziejną grę. Znowu podanie przed nich, tym razem przejmuje ją Negredo i przerzuca piłkę nad wychodzącym Casillasem. Nie mieści jej jednak do bramki! Piłka ląduje na górnej siatce!

28. min. Niewiarygodne podanie Reyesa do Navasa. Po skosie, po ziemi, przez kilkadziesiąt metrów, między dwójką ostatnich obrońców, do uciekającego kolegi. Navas zmarnował jednak sytuację.

27. min. Kapitalny zwód Marcela, ale jego wrzutka była już zdecydowanie gorsza.

26. min. I jedna z coraz rzadszych kontr Sevilli. Reyes mógł podawać, ale zdecydował się na strzał. Bardzo słaby.

25. min. Żółta kartka dla Oezila za zagranie ręką.

24. min. Zasługujące na wzmiankę, fatalne podanie Oezila przed polem karnym.

22. min. Na Santiago Bernabeu zaczęło padać. Madrytczycy bawią się teraz piłką pod polem karnym rywali.

19. min. GOL! 1:0! Cristiano Ronaldo! Benzema podaje w pole karne, a Portugalczyk dobrym zwodem oszukuje obrońcę, który bezradnie wykonuje wślizg obok niego. Ronaldo strzela pewnie w długi róg.

18. min. I przez chwilę znowu groźnie pod bramką Realu. Dwie niezłe akcje Sevilli. Wrzutka z rzutu wolnego, uderzenie głową nieznacznie mija bramkę Casillasa.

14. min. Kolejny uraz piłkarza Sevilli. Gdy w końcu się podniesie, będzie musiał na chwilę opuścić boisko.

12. min. I znowu potworne zamieszanie w polu karnym Sevilli. Popłoch sieją tam Marcelo i Cristiano Ronaldo. W końcu piłka znowu ląduje jednak szczęśliwie w rękach Javiego Varasa.

11. min. Dobra piłka do Oezila, który wypuszcza ją, mija bramkarza, ale kąt ma już tak ostry, że nie daje rady oddać strzału. Próbuje dograć do środka, gdzie po sporym zamieszaniu goście się bronią.

10. min. Real zabrał się do ataku. Sevilla ma prawo się bać.

9. min. Obrońcy i bramkarz gości się bawią. I w końcu Javi Varas wykopuje piłkę w biegającego za nią Ronaldo, który przypadkowo niemal trafia biodrem do bramki.

8. min. Pierwsza groźna kontra Realu. Ruszył Cristiano Ronaldo, który został bezceremonialnie powstrzymany przez dwóch obrońców. Sędzia nie odgwizdał faulu na linii pola karnego.

7. min. Negredo po zderzeniu leży między fotoreporterami za bramką Realu. Wygląda, jakby go bardzo bolało. Trudno powiedzieć czy wróci na boisko.

6. min. Pod bramką Realu cały czas groźnie. To tam dzieje się od początku meczu zdecydowanie najwięcej.

4. min. Goście zaczęli agresywnie. I już strzelili gola! Wpadła mocna dobitka w wykonaniu Fazia, ale sędzia chwilę wcześniej zagwizdał, oceniając, że któryś z zawodników Sevilli sfaulował jednego z obrońców Realu. Trudno powiedzieć czy była to dobra decyzja.

1. min. Zaczęli.

11:55 W porze odpowiedniej dla kibiców z Azji wicemistrzowie Hiszpanii - a już wkrótce prawdopodobnie przyszli mistrzowie - podejmują Sevillę. Jeśli wygrają, a Barcelona przegra z Rayo Vallecano, już dziś będą mogli świętować tytuł. Za pięć minut początek spotkania.