Primera Division. Real Madryt - Levante 4:2. Trzy gole i asysta Cristiano Ronaldo

4 : 2
Komentarze
Terminarz
Od?wie?
54
Zaczęło się jak wczoraj dla Barcelony i jak dla Realu niemal tradycyjnie. Od gola dla rywali. W piątej minucie trafił Cabral. Sergio Ramos idealnie przedłużył do niego głową, a Cabral trafił.

Potem padł gol dla Realu, który nie został uznany. Była kontrowersja, ale Cristiano Ronaldo chyba naprawdę dotknął piłkę i spowodował spalonego. W 36. min. za to czerwonej kartki nie dostał Sergio Ramos, który umyślnie kopnął rywala bez piłki. Błąd sędziego.

W 45. min. wyrównanie "Królewskim" zapewnił z rzutu karnego Cristiano Ronaldo. Iborra niemal złapał piłkę w ręce w polu karnym, za co dostał drugą żółtą kartkę.

W 50. min. Cristiano Ronaldo podwyższył. Higuain przeprowadził ładną akcję na skrzydle, wrzucił, a Cristiano Ronaldo wyskoczył w polu karnym jako jedyny.

Hat-tricka skompletował już w 57. min. Trafił przepięknie, z ok. 25 m, tzw. "spadającego liścia".

Sześć minut później obrońcy Realu nie zdążyli wrócić, Serrano świetnie wrzucił na głowę wbiegającego w pole karne Konego, a ten pokonał Casillasa.

Na 4:2 wynik ustalił Benzema bardzo ładnym strzałem w stylu Thierry'ego Henry'ego po podaniu Cristiana Ronalda.

Na 16 kolejek przed końcem Real ma nad Barceloną dziesięć punktów przewagi.

90. min. +2 Koniec meczu.

90. min. Sędzia dolicza dwie minuty.

87. min. Rzut wolny niemal z linii pola karnego dla Realu... obok bramki.

84. min. Teraz Arbeloa chciał złapać piłkę w ręce. Żółta kartka.

81. min. Zmiana w Realu. Kaka za Oezila.

79. min. Teraz już trochę więcej gry w środku pola. Chyba jednak oba zespoły są już przekonane, że nie ma o co grać.

76. min. Khedira za Granera w Realu, Botelho za Valda w Levante.

73. min. Teraz to wynik jest już chyba ustalony. Choć strzelanie mogło się jeszcze nie skończyć.

70. min. Świetna akcja i drybling Oezila, ale wykończyć mógł zdecydowanie lepiej. Słupek!

69. min. Oezil faulowany niemal na linii pola karnego. Alonso świetnie z wolnego podcina piłkę, ale Benzema nie trafia z bliska!

68. min. Cristiano Ronaldo nie trafia z najbliższej odległości! Był niepilnowany - boczna siatka.

67. min. Zmiana w Realu. Callejon za Higuaina.

66. min. GOL! 4:2! Benzema! Cristiano Ronaldo tym razem asystuje. A Benzema strzela w stylu Henry'ego - podkręca do drugiego słupka z ostrego kąta.

63. min. GOL! 3:2! Kone! Spóźnieni obrońcy Realu wracali z wyprawy ofensywnej. Serrano ładnie dorzucił na głowę wbiegającego w pole karne Konego, a ten świetnie przyłożył!

60. min. Real chyba poczuł się pewnie. Gra jest jednak nadal dość wyrównana.

57. min. GOL! 3:1! Cristiano Ronaldo! Niewiarygodny, piękny gol Portugalczyka! Kapitalne uderzenie z ok. 25 m, tzw. "spadający liść". I hat-trick Portugalczyka.

55. min. Rzut wolny Levante z ponad 20 m. Fatalnie wykonany.

53. min. I znowu gorąco pod bramką gości. Munua jednak górą.

50. min. GOL! 2:1! Cristiano Ronaldo! Higuain przeprowadza ładną akcję na prawej stronie i wrzuca w pole karne, gdzie Cristiano Ronaldo wyskakuje między dwoma obrońcami (nie zareagowali) i ładnie uderza głową.

49. min. Żółta kartka dla Pepego. Faul brzydki, ale jak na niego i tak łagodny.

47. min. Niebezpieczna wrzutka w pole karne, Munua odważnie wychodzi z bramki i ładnie piąstkuje.

46. min. Ruszyła druga połowa.

45. min. +4 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +3 Cristiano Ronaldo ładnie złożył się do przewrotki, ale spudłował fatalnie.

45. min. +1 Sędzia dolicza dwie minuty.

45. min. GOL! 1:1! Cristiano Ronaldo! Potężne uderzenie z karnego.

43. min. Rzut karny dla Realu i czerwona kartka dla Iborry! Iborra niemal złapał w ręce górną piłkę w polu karnym. Dostał za to swoją drugą żółtą kartkę.

42. min. Benzema kapitalnie przyjmuje piłkę na klatkę i chciał w ten sposób minąć rywala, ale został powstrzymany w ostatniej chwili.

40. min. Seria krótkich podań Realu, ale madrytczycy, nie wiedząc czemu, oddalają się nimi od pola karnego.

38. min. Rywale wzięli odwet na Benzemie. Brzydki faul.

36. min. Nie ma czerwonej kartki dla Sergia Ramosa! A powinna być. Najpierw odepchnął rywala w polu karnym - i zapewne za to dostał żółtą kartkę - a chwilę później innego kopnął bez piłki. Tego już pewnie sędzia nie zauważył.

34. min. Xabi Alonso nie powalił wykonaniem rzutu wolnego.

32. min. Od kiedy Real został odepchnięty od bramki, mecz nieco stracił na atrakcyjności. Ale ciągle gra jest dość szybka.

29. min. Gra się uspokaja. Tzn., Levante już się chyba nie boi. I też się odgryza. Bliżej strzelenia gola ciągle jednak Real.

26. min. Świetna akcja Levante. Uderzenie niemal z zerowego kąta, chyba w bramkę nie leciało, ale Casillas i tak świetnie broni.

25. min. Po krótkiej przerwie znowu robi się gorąco pod bramką gości. Mourinho chyba jednak powoli zaczyna wyglądać na zaniepokojonego. Czas w końcu ucieka. A Real Barcelonie nie.

22. min. Casilla miał małe problemy ze złapaniem piłki przy wrzutce. Levante zaczyna prowadzić równą grę.

20. min. Levante w końcu może odetchnąć. I nawet przeprowadzić kilka akcji.

18. min. Rzut rożny. Oblężenie trwa. Casillas w ostatnim kwadransie łapał piłkę dwa razy, ale raczej bez większych obaw.

17. min. Cristiano Ronaldo potężnie uderza z rzutu wolnego. Munua obronił ładnie, choć to było prawie prosto w niego. Ale naprawdę mocno.

16. min. Niesamowite, co wyprawia Real. Patrzy się na ich grę z przyjemnością.

14. min. Strzał za strzałem, piłki śmigają obok słupka bramki Levante.

12. min. Teraz słupek! Levante jest w takich opałach, że trudno uwierzyć, że jeszcze nie pomdleli ze strachu. Oblężenie wygląda, jakby była to 90., a nie dziesiąta minuta.

11. min. Oezil uderza potężnie i trafia w twarz obrońcy. Domaga się karnego, ale to naprawdę była twarz. Nokaut.

10. min. Real mimo to wygląda solidnie i zdaje się, że jego prowadzenie to tylko kwestia czasu. Gdy piłka trafia na połowę gospodarzy, w ich szeregach obronnych powstaje jednak spory chaos i to może być klucz do niespodzianki. Real od początku stara się wszystko robić za szybko.

5. min. GOL! 0:1! Cabral! Wrzutka z rzutu wolnego w pole karne, Sergio Ramos przedłuża głową idealnie do Cabrala, który korzysta z pomocy rywala i trafia główkę tuż przy słupku.

4. min. Sergio Ramos z kolei już nie tak czysto. Będzie rzut wolny dla Levante.

3. min. Ładny, czysty wślizg Pepego przed polem karnym.

2. min. Mogło być biało od samego początku. Świetna wymiana podań przed polem karnym gości, Benzema uderza z 20 metrów nad poprzeczką.

1. min. Zaczęli.

21:30 Na meczu obecny jest Roberto Carlos. Wiwaty na cześć byłego gracza Realu. Wykona za chwilę honorowe kopnięcie.

21:25 W sobotę Barcelona niespodziewanie przegrała z Osasuną 2:3. Już przed meczem mówiło się, że jej dystans do Realu jest zbyt duży. Po meczu hiszpańska prasa niemal odtrąbiła mistrzostwo "Królewskich". Sam Pique przyznał, że mistrzostwo wymyka się Barcelonie z rąk. Jeśli Real dziś wygra, zwiększy przewagę nad mistrzem do dziesięciu punktów.