Primera Division. Magiczny bramkarz Sevilli zatrzymał Messiego

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
46
Barcelona miała ogromną przewagę, ale nie potrafiła jej wykorzystać. Nawet gdy piłkarze gospodarzy udanie przedzierali się przez licznych obrońców Sevilli, to na ich drodze stał Varas, który wykonał kilkanaście świetnych interwencji.

W 92. minucie arbiter przyznał Katalończykom kontrowersyjny rzut karny za faul na Inieście. Na wykonanie jedenastki Leo Messi musiał czekać kilka minut, bo najpierw gracze Sevilli długo kłócili się z sędzią i liniowym, a potem bójkę wzniecił Frederic Kanoute.

Ostatecznie Messi nie wykorzystał jedenastki, bo jego intencje idealnie wyczuł Varas. Kilka minut później swoją drugą żółtą kartkę zobaczył Navarro, ale to już nic nie zmieniło.

Nowym liderem Primera Division jest teraz Real Madryt, który wysoko pokonał Malagę. Barcelona pozostaje na drugim, a Sevilla na czwartym miejscu.

Tak relacjonowaliśmy mecz:

90. min. +8 Koniec, Javi Varas bohaterem!

90. min. +8 Messi strzela z wolnego, ale trafia w boczną siatkę.

90. min. +7 Ten mecz jeszcze się nie skończył! Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Navarro za faul na skraju pola karnego.

90. min. +6 Sevilla już tylko przetrzymuje piłkę, co za historia!

90. min. +5 BRONI VARAS!!!

90. min. +4 Jeszcze na tego karnego poczekamy. Kanoute najpierw odbił piłkę ustawioną na jedenastym metrze przez Messiego, a potem uderzył Fabregasa i zobaczył czerwoną kartkę.

90. min. +2 Lekko faulowany był Iniesta, piłkarze Sevilli w szale, wściekle dyskutują z sędzią i liniowym.

90. min. +2 KARNY DLA BARCELONY!

90. min. +1 Cztery minuty dolicza arbiter.

88. min. Nieudana wrzutka Messiego, który nie gra swojego najlepszego meczu w karierze. Busquets zmienia Xaviego.

84. min. Mecz przypomina teraz piłkę ręczną, piłkarze Barcelony podają piłkę dookoła pola karnego Sevilli i szukają miejsca, przez które mogą się przebić. Jednak goście świetnie się bronią, wykorzystują do tego wszystkich zawodników i tak zagęszczają pole gry, że nawet Katalończycy nie potrafią temu sprostać.

80. min. Pedro na spalonym po długim podaniu z głębi pola. Barcelona próbuje wszystkich sposobów, by przebić się przez obronę gości, ale nic nie działa. A nawet jeśli działa, to trzeba jeszcze pokonać Varasa.

79. min. Caceres leży na boisku. Piłkarze Barcelony wybili piłkę, ale kibice podejrzewają, że zawodnik Sevilli gra na czas.

76. min. Rakitić mógł wyjść sam na sam, ale źle przyjął piłkę! Barcelona jest już bardzo odsłonięta.

75. min. Żółta kartka dla Iniesty za spóźnione wejście.

74. min. Iniesta lobuje Varasa i trafia w poprzeczkę. Fabregas zmienia Thiago Alcantarę.

72. min. Rakitić za Campanę. Sevilli brakuje osiemnastu minut do wywiezienia cennego punktu z Camp Nou.

70. min. Varas broni nie tylko strzały Barcelony, ale też samobójcze uderzenia swoich kolegów z drużyny. Bramkarz Sevilli pokazał swój refleks, ciężko policzyć który to już raz w tym meczu.

67. min. Jeszcze jedna zmiana w ekipie gości: Kanoute zmienia Manu.

63. min. Zmiany w obu zespołach. Pedro wszedł za Keitę, Coke za Trochowskiego.

62. min. Villa strzela tuż obok bramki, ale i tak był na spalonym. Sevilla broni się coraz rozpaczliwiej.

59. min. Bramkarz Sevilli znowu w akcji. Odbił piłkę po dośrodkowaniu Iniesty, co próbował lobem wykorzystać Adriano, ale Brazylijczyk uderzył nad poprzeczką.

57. min. Javi Varas ukarany żółtą kartką za grę na czas.

56. min. Messi... strzela głową! Argentyńczyk wygrał pojedynek powietrzny z rosłymi obrońcami Sevilli, ale minimalnie przestrzelił.

53. min. Varas jest niesamowity, znowu ratuje Sevillę! Iniesta strzelił zza pola karnego w róg bramki, ale golkiper Sevilli zdołał wybić piłkę na rzut rożny!

48. min. Krótka przerwa z powodu kontuzji Daniego Alvesa. Brazylijczyk może kontynuować grę.

46. min. Rozpoczęła się druga połowa.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy! Kibice gwiżdżą, nie widzieli jeszcze ani jednej bramki.

45. min. +1 Kolejna świetna interwencja Varasa, tym razem po strzale Messiego!

43. min. Posiadanie piłki: 76% Barcelona, 24% Sevilla.

40. min. Varas ratuje Sevillę! Bramkarz gości broni strzał Villi oddany z okolic jedenastego metra.

37. min. O problemach Barcelony może świadczyć fakt, że strzelać próbuje nawet Keita - i to z jakichś 30 metrów. Jego uderzenie zostało zablokowane przez jednego z obrońców Sevilli.

33. min. Groźnie w polu karnym Sevilli. Najpierw Villi zabrakło bardzo niewiele, by dojść do płaskiego dośrodkowania Xaviego, a potem tuż pod bramką Varasa znalazł się Dani Alves, ale źle przyjął piłkę.

30. min. Goście grają naprawdę imponująco. Solidnie się bronią i korzystają z każdej okazji, by wypchnąć Barcelonę na jej połowę i przez chwilę przetrzymać piłkę.

25. min. Nudniejszy okres spotkania. Barcelona szuka dziur w obronie Sevilli, ale na razie ciężko je znaleźć.

20. min. Sevilla pogroziła Barcelonie! Złe podanie Alvesa pozwoliło Jesusowi Navasowi na oddanie technicznego strzału w okienko bramki Valdesa, który popisał się bardzo dobrą interwencją.

17. min. Tym razem nie Messi do Iniesty, ale Iniesta do Messiego. Argentyńczykowi zabrakło kilku centymetrów, by dosięgnąć piłki dośrodkowanej przez Hiszpana.

12. min. Szalenie ryzykowne zagranie Abidala, który chciał zgrać piłkę klatką do Valdesa. Abidal tak zgasił piłkę, że o mały włos, a przed Valdesem doskoczyłby do niej gracz Sevilli.

10. min. Adriano pomknął prawym skrzydłem i mocno podał piłkę w pole karne, a tam był Iniesta, któremu wystarczyło tylko przyłożyć nogę. Świetnym refleksem popisał się jednak Javi Varas, któremu udało się obronić strzał pomocnika Barcy.

6. min. Messi przerzuca piłkę nad obrońcami, ale nie zdążył do niej Iniesta.

3. min. Prawie trzy minuty czekali goście na dłuższy kontakt z piłką. Barcelona zaczęła tak, jak wszyscy się spodziewali - od spokojnej wymiany dziesiątek podań.

1. min. Zaczęli!

21:58 Zawodnicy wychodzą na boisko, za chwilę start.

W składzie Barcelony znajduje się Xavi, który zaliczy swój 391. występ w Primera Division. Pomocnik Barcelony wyrówna tym samym rekord innego gracza Katalończyków, Migueliego.