3 : 0
Komentarze
Od?wie?
56
Leo Messi strzelił Realowi dwie bramki, w tym zwycięską w 88. minucie, a Barcelona zdobyła swój dziesiąty Superpuchar Hiszpanii po zwycięstwie nad odwiecznym rywalem z Madrytu 3:2. W 87. minucie Argentyńczyk pięknym wolejem po zagraniu Adriano zapakował do bramki Guardioli. Spóźniony w obronie Pepe tylko odprowadził piłkę wzrokiem. Casillas nie miał szans.

Messi miał udział przy wszystkich golach Barcelony. W 15. minucie świetnie podał do wychodzącego na czystą pozycję Andresa Iniesty, który przerzucił piłkę nad Casillasem. W 44. minucie, tuż przed przerwą Messi sam pokonał bramkarza Realu. Królewscy dwukrotnie wyrównali (po bramkach Ronaldo i Benzemy), ale Messiego nie potrafili zatrzymać.

Mecz zakończył się szarpaniną w środku pola. Po brutalnym faulu Marcelo na Fabregasie zaczęli się przepychać piłkarze i trenerzy obu klubów. Z czerwonymi kartkami wylecieli Pinto i Villa z Barcy oraz Oezil z Realu. Kara ominęła Jose Mourinho, który wsadził palec w oko asystenta trener Pepa Guardioli - Vilanovy.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +7 Sędzia kończy mecz. Superpuchar dla Barcelony

90. min. +4 Przepychanka po faulu Marcelo. Czerwone kartki dla Villi i Pinto z Barcelony oraz Oezila z Realu.

90. min. +4 Czerwona kartka dla Marcelo za brutalny faul na Fabregasie na środku boiska

90. min. +2 Valdes świetnie przecina dośrodkowanie do Ronaldo.

90. min. Messi znów sam na sam z Casillasem, tym razem górą bramkarz Realu.

88. min. Messi!!! Barcelona prowadzi 3:2! Fantastyczna dwójkowa akcja Adriano z Messim. Adriano wstrzelił w pole karne, Messi huknął, Casillas nie miał szans.

84. min. Wydawało się, że Carvalho skręcił kostkę, ale gra dalej.

83. min. Fabregas za Pedro w Barcelonie. To jego debiut na Camp Nou.

82. min. Znów Remis! Benzema wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wpakował piłkę do bramki Barcelony.

80. min. Pedro siedzi na boisku w pobliżu bramki Casillasa. Coś stało mu się w rękę po starciu z Marcelo.

78. min. Kaka za Oezila. To ostatnia zmiana Realu w tym meczu.

76. min. Żółta kartka dla Ramosa za ostre wejście w nogi Adriano.

71. min. Ramos marnuje fantastyczną okazję dla Realu. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Ramos sam na siódmym metrze, ale uderzył głową obok bramki.

69. min. Benzema na 13 metrze uderzał z woleja. Wysoko ponad bramką.

66. min. Pepe powalił w polu karnym Pique, sędzia po kartkę nie sięgnął tym razem.

66. min. Ależ akcja Iniesty - rewelacyjnym zwodem minął trzech obrońców Realu dograł do Messiego. Argentyńczyk strzelił zbyt lekko by zaskoczyć Casillasa.

64. min. Gonzalo Higuain za Angela Di Marię.

62. min. Pepe brutalnie, łokciem zatrzymał Messiego. Żółta kartka dla Portugalczyka i rzut wolny około 30 metrów do bramki Casillasa. Messi wrzuca do Villi, ten głową ponad bramką - dodatkowo był spalony.

60. min. Rozgrzewać zaczynają się Fabregas, Keita i Adriano.

57. min. Prostopadłe podanie Marcelo przerywa Mascherano.

54. min. Brzydkie zachowanie Marcelo na środku boiska, który kopnął Messiego korkami w brzuch. Mała przepychanka miedzy zawodnikami obu drużyn - żółte kartki dla Ronaldo, Marcelo i Mascherano.

53. min. Ronaldo z prawej strony, minął Alvesa zbiegł w kierunku pola karnego, ale uderzył zbyt lekko by zaskoczyć Valdesa.

50. min. Valdes dwa razy wybija piłkę sprzed nóg napastników Realu. Początek drugiej połowy na razie toczy się w zdecydowanie wolniejszym tempie niż w pierwszych 45 minutach.

46. min. Rozpoczęła się druga połowa. Jedna zmiana w Realu - Marcelo za Khedirę.

Messi strzelił już 12 bramek Realowi Madryt. Przeciwko "Królewskim" grał 15-krotnie.

Dzisiejszy mecz na trybunach ogląda Cam Nou jest 92 962 kibiców.

Po pierwszej połowie Barcelona ma przewagę w posiadaniu piłki (59:41).

45. min. Przerwa

44. min. Gol! Messi! Barcelona prowadzi 2:1. Ależ akcja Barcelony! Messi zgrał piłkę do Pique, ten odegrał mu pięta, a Argentyńczyk wbiegł między obrońców i przerzucił nad Casillasem.

40. min. Żółta kartka dla Xaviego za faul na Coentrao.

37. min. Prostopadła piłka do Messiego, który jak torpeda ruszył na bramkę Casillasa, minął dwóch obrońców, ale trafił w nogi bramkarza Realu.

34. min. Messi zbiega w kierunku pola karnego w asyście trzech obrońców, zagrywał do Pedro, ale odrobinę za mocno.

29. min. Oezil strzelał płasko po ziemi z lewej strony pola karnego, ale Valdes wybił na rzut rożny.

27. min. Żółta kartka dla Khediry za faul na Busquetsie.

26. min. Ależ bomba Ronaldo z 30 metrów. Valdes intuicyjnie wybił piłkę nad siebie, ta trafiła jeszcze w poprzeczkę.

25. min. Benzema minął zwodem Abidala w polu karnym, ale trafił tylko w boczną siatkę.

21. min. Niemal momentalna odpowiedź Barcelony. Kontratak, podanie do Pedro, który zza pola karnego próbował zaskoczyć Casillasa. Parada golkipera reprezentacji Hiszpanii uchroniła Real przed stratą bramki.

20. min. Remis! Benzema wstrzela piłkę w pole karne, Ronaldo zmienił jej tor lotu i zmylił Valdesa. To pierwszy gol Ronaldo na Camp Nou, Portugalczyk na stadionie Barcelony gra po raz piąty. Jak pokazały powtórki gol padł ze spalonego.

19. min. Benzema marnuje fantastyczną okazję.

15. min. Gol!!! Iniesta daje prowadzenie Barcelonie. Dostał świetne prostopadłe podanie od Messiego, wykorzystał moment zagapienia obrońców i w sytuacji sam na sam przerzucił piłkę nad Casillasem.

13. min. Groźna akcja Pedro z prawej strony. Zwodem minął Coentrao, uderzył mocno w środek bramki, ale Casillas wybił piłkę nogami za pole karne.

10. min. Valdes minął się z piłką o mały włos nie przejął jej Ronaldo, ale w ostatniej chwili bramkarz Barcelony wybił ją z trybuny.

6. min. Strzelał Ronaldo, ale wysoko ponad bramką Valdesa.

5. min. Barcelona długo rozgrywa piłkę, Iniesta chciał zaskoczyć obronę Realu prostopadłym podaniem do Messiego, ale trafił w nogi jednego z rywali. Mogło być groźnie.

3. min. Pressing Realu, który od samego początku przejmuje inicjatywę. Barcelona, mniej ospała niż w niedzielę, na razie skutecznie przerywa akcje rywali.

1. min. Już pierwsza akcja Realu i pierwszy strzał Ronaldo. Broni Valdes.

Gramy!

22:58 Na ławce Barcelony Cesc Fabregas.

22:52 Kto wygra dzisiejszy mecz. Serwis Ciacha.net przeprowadził konfrontację na przedpolu i wyszło, że wygra Real Madryt.

22:49 Trener Jose Mourinho w porównaniu z niedzielnym meczem dokonał jednej zmiany - w miejsce Marcelo zagra Coentrao. Pierwsza jedenastka Realu: Casillas - Ramos, Pepe, Carvalho, Coentrao - Xabi Alonso, Khedira - Di Maria, Oezil, Ronaldo - Benzema

22:48 Barcelona rozpocznie mecz takim samym ustawieniem, w jakim zaczęła majowy finał Ligi Mistrzów z Manchesterem United. W pierwszej jedenastce Barcelony wybiegną: Valdes - Alves, Mascherano, Pique, Abidal - Xavi, Busquets, Iniesta - Pedro, Messi, Villa

22:45 Mecz rozpocznie się o godz. 23.