Schalke z Superpucharem Niemiec. Następca Neuera bohaterem meczu

Komentarze
Od?wie?
37
Zobacz "nowego Neuera" w akcji - na Z Czuba.tv »

Borussia od początku spotkania wyraźnie dominowała, jednak swoich sytuacji nie wykorzystywali Gundogan, Grosskreutz, Lowe, Perisic i dwukrotnie Lewandowski. Niesamowite rzeczy w bramce wyczyniał nowy bramkarz Schalke - Ralf Fahrmann.

Piłkarz, który w ubiegłym sezonie bronił barw Eintrachtu Frankfurt, fantastycznie zastąpił najlepszego niemieckiego bramkarza Manuela Neuera, który odszedł do Bayernu Monachium. W konkursie rzutów karnych Fahrmann potwierdził swoją klasę.

Dzięki obronionym strzałom Grosskreutza i Perisicia, nowy golkiper Schalke zapewnił swojej drużynie pierwsze trofeum w tym sezonie i zaskarbił sobie sympatię fanów z Gelsenkirchen. Borussia mimo, że miała zdecydowaną przewagę, to musiała obejść się ze smakiem i liczyć na rewanż w kolejnym derby Zagłębia Ruhry

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

3:4 Perisić strzela zbyt blisko środka bramki, a Fahrmann, który jest niekwestionowanym bohaterem tego meczu broni bez największych problemów. Oto nowy Manuel Neuer, który zdobył dla Schalke Superpuchar Niemiec!!

3:4 Hurado się nie myli i trafia dla gospodarzy

3:3Młody Leitner wytrzymał i uderzył płasko w lewo - gol

2:3 Howedes w prawą stronę, Weidenfeller nie wyczuł i Schalke na prowadzeniu

2:2 Grosskreutz strzelił słabo i w lewą stronę, Fahrmann to wyczuł i pewnie broni

2:2 Edu kopiuje wyczyn Hummelsa - identyczny strzał i remis

2:1 Hummels płasko i precyzyjnie w prawo, tuż przy słupku, Fahrmann w drugą stronę

1:1 Holtby mocno w środek bramki. Weidenfeller idzie w prawo

1:0 Gundogan pewnie w prawy róg, bramkarz leci w drugą stronę!

II połowa:

90. min. Znów dynamiczna kontra BVB, zakończona mocnym strzałem z dystansu Leitnera, ale daleko od spojenia. Chwilę później sędzia kończy regulaminowy czas gry. Od razu po nich nastąpią rzuty karne, gdyż tak wynika z regulaminu Superpucharu

85. min. Kagawa czaruje, drybluje, przechodzi kolejnych obrońców, ale po dynamicznym wjeździe w pole karne strzela bardzo niecelnie

80. min. Perisic drybluje na prawy skrzydle i strzela mocno z dystansu. Fahrmann nie dał się zaskoczyć i pewnie łapie piłkę

75. min. Podwójna zmiana w Borussi- schodzą Bender i Goetze, w zamian za nich Perisić i Bender

74. min. Wymarzona okazja dla Schalke - Jan Moravek miał czystą pozycję, ale z ostrego kąta i z bliskiej odległości huknął mocno w trybuny

70. min. Szansa dla Schalke, ale strzał Holtby'ego zablokowany przez obrońcę

60. min. Niesamowite wyczynia dziś w bramce Fahrmann. Na linii pola karnego szaleje Kagawa, wystawia na prawe wolne skrzydło do Goetzego, ale jego strzał znów zablokowany przez bramkarza Schalke

57. min. Borussia o krok od zdobycia gola, gdy wyprowadza kontrę pięciu na dwóch. Podanie Kagawy wzdłuż linii bramkowej przecięte jednak przez Howedesa i wybite na róg

56. min. Kolejna kontra w wykonaniu Borusssii, z dystansu mocno strzela Goetze, jednak bezbłędny dziś Fahrmann znów się nie myli

47. min. Podanie z głębi pola od Goetzego do Lewandowskiego, ten podniósł głowę, popatrzył, ale jego uderzenie tuż obok słupka!!!

I połowa:

46. min. Ani sekundy nie doliczył sędzia do pierwszej połowy, w której wyraźnie dominowali podopieczni Kloppa

43. min. Atak za atakiem sunie na bramkę Schalke. Gundogan do Lewandowskiego, a ten strzela pięknie czubkiem buta. Fahrmann broni końcami palców!!

34. min. Borussia wyraźnie zdobywa przewagę. Ładnie wypracowuje okazję Piszczek, ale Gundogan zablokowany przez obrońcę

32. min. Przed szansą znów Borussia, tym razem Grosskreutz minimalnie obok słupka

27. min. I znów napierają podopieczni Kloppa, duże zamieszanie pod bramką Schalke, piłka trafia do Gundogana, który ma wymarzoną pozycję, jednak jego uderzenie w środek bramki wybronione przez Fahrmanna

26. min. Przed szansą nowy piłkarz Borusssii - Chris Lowe, który ładnie wchodzi z lewego skrzydła. Mocne uderzenie, ale przechodzi obok słupka

23. min. Tym razem przed szansą Borussia - z prawej wrzuca Piszczek, a w powietrze ładnie wychodzi Grosskreutz. Strzela celnie, ale na posterunku był Fahrmann, który pewnie łapie piłkę

16. min. Schalke blisko objęcia prowadzenia. Po rzucie rożnym ładnie głową przymierzył Howedes, jednak piłka przechodzi minimalnie nad poprzeczką

8. min. Kontra Schalke, wrzutka zablokowana przez obrońcę, ale do piłki dopada Alexander Baumjohann. Jego uderzenie zza pola karnego jednak bardzo niecelne

6. min. Szansa dla Dortmundczyków! Rzut rożny, po którym kąśliwym strzałem głową z ostrego kąta popisuje się Gundogan. Piłka jednak odbija się od słupka!

2. min. Rozpoczęli!! Przy piłce Borussia

20:29 Przed meczem miała miejsce minuta ciszy poświęcona ofiarom tragicznych wydarzeń w Norwegii.

Przed meczem:

W składzie Borussii mamy dwóch Polaków - Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka, Kuba Błaszczykowski leczy kontuzję.

Rywalizacja klubów, których stadiony dzieli 37 kilometrów, trwa już 86 lat. - To jak mecze Barcelony z Realem - mówi Holger Hieronymus ze spółki zarządzającej ligą. Dzisiejsze spotkanie odbywa się na stadionie Schalke.