Terminarz
Od?wie?
33
Zobacz bramki z tego meczu na Z Czuba.tv

Peszko zagrał słabo, jak cała drużyna Koeln. Gdy schodził z boiska w 40. minucie było już 0:4. Bardzo aktywny od pierwszych minut był Mladen Petrić. Chorwat był bliski skompletowania klasycznego hat-tricka, ale jego trzy bramki w pierwszej połowie rozdzielił trafieniem Anis Ben-Hatira.

Na początku drugiej połowy zespół z Kolonii rzucił się do ataku. Z trzech szybkich ataków powodzenie przyniósł trzeci, a bramkę zdobył niezawodny Lucas Podolski. Jeżeli obudziła się wówczas nadzieja w sercach kibiców gości, to zgasła chwilę później. Piątą bramkę dla HSV zdobył Kacar i ostatecznie przypieczętował zwycięstwo.

Obie drużyny strzeliły jeszcze po jednej bramce, ale przez większość drugiej połowy gra toczyła się raczej w wolnym tempie. Dzięki wygranej HSV wciąż ma realne szanse na zakwalifikowanie się do europejskich pucharów.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. Koniec meczu. HSV wygrał 6:2.

83. min. I od razu Torun mógł podwyższyć prowadzenie, ale z ostrego kąta uderzył obok słupka.

82. min. Van Nisterlooy kończy mecz bez gola. W jego miejsce wchodzi Tunay Torun.

81. min. Christian Clemens zmienił Novakovicia. Tempo meczu wyraźnie siadło.

74. min. W Koeln Tomoaki Makino zmienił Petita.

70. min. Van Nistelrooy znów był blisko, ale piłka przeszła koło słupka. Hamburg atakuje mimo prowadzenia 6:2.

66. min. Żółta kartka dla Ruuda van Nistelrooy'a.

62. min. GOOOOOOOOLL!!! Niefortunna interwencja obrońcy HSV, Podolski przejmuje piłkę na połowie rywali, pociągnął kilkanaście metrów i strzelił drugą bramkę dla Koeln.

60. min. Zmiana w Hamburgu. Heung Min Son wchodzi w miejsce Anisa Ben-Hatiry.

58. min. GOOOOOOOOOOLL! Ze Roberto egzekwuje jedenastkę! 6:1.

57. min. Kartka dla Milivoje Novakovicia i rzut karny dla Hamburga!

55. min. Guy Demel wchodzi za i Dennisa Diekmeiera.

53. min. Lanig ukarany żółtą kartką.

52. min. GOOOOLLL! Szalony mecz, już 5:1! Głową gola zdobył Gojko Kacar po wrzutce niezawodnego Eljero Elii.

49. min. GOOOOLL!! Do trzech razy sztuka! Próbował Martin Lanig, próbował Podolski aż w końcu precyzyjnym uderzeniem przy słupku gola zdobył Mato Jajalo.

46. min. Zaczyna się druga połowa, czy Koeln spróbuje odrobić straty?

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy. Mecz jest właściwie rozstrzygnięty...

43. min. GOOOOLL!!! Co za pogrom, już 4:0! Mladen Petrić skompletował hat-tricka, tym razem po pięknym uderzeniu głową.

40. min. Adil Chihi zmienia Sławomira Peszko. Polak nie odniósł kontuzji, ale grał słabo, chyba taki jest powód tej zmiany.

38. min. GOOOOOL! Już 3:0, znów Mladen Petrić

32. min. GOOOOOLL!!! Ben-Hakira po raz drugi pokonuje bramkarza. Koeln w opałach.

28. min. Hamburger wciąż naciera na bramkę. Najpierw strzał Petrovica, później sił próbuje Anis Ben-Hatira. Również niecelnie.

21. min. Gol ze spalonego dla FC Koeln. Arbiter główny nie uznał bramki. Dalej prowadzi Hamburger

20. min. Po pierwszych 20 minutach gry na boisku wyraźnie widoczna jest przewaga gospodarzy.

12. min. GOOOOLL!!!! FC Koeln przegrywa 1:0. Po potężnym strzale van Nisterloya Rensing wybija piłkę przed siebie. Futbolówka trafia wprost pod nogi przez nikogo nie pilnowanego Mladena Petrica. Chorwat dopełnia formalności i daje prowadzenie swojej drużynie!

9. min. Dobry początek akcji, niestety jej końcówka tragiczna. Ze Roberto wpada w pole karne, mija bramkarza i ... wypuszcza sobie zbyt daleko piłkę. Ta opuszcza boisko.

6. min. Van Nisterloy bliski pokonania Rensinga! Holender świetnie znalazł się w polu karnym rywali i strzałem głową próbował skierować piłkę do siatki. Futbolówka jednak wysoko nad poprzeczką powędrowała w trybuny.

3. min. Pierwsza ofensywna akcja Koeln. W roli głównej Peszko. Niestety strzał Polaka wysoko nad poprzeczką.