Bundesliga. Remis Herthy z Borussią, dobry mecz Błaszczykowskiego

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
36
Pierwsza połowa meczu toczyła się w szybkim tempie. Swoich okazji nie wykorzystali Kacar i Raffael ze strony Herthy i Barrios oraz Groskreutz z Borussii. Błaszczykowski starał się dużo biegać i często przedzierał się prawą stroną boiska. W 32 minucie dobrze dośrodkował w kierunku Groskreutza, ale ten przestrzelił. Piszczek był mniej widoczny od piłkarza Borussi.

Druga połowa miała bardzo podobny przebieg. Rajdy Błaszczykowskiego było często kończone niecelnymi podaniami. Albo sytuacji nie wykorzystywali napastnicy. W 61 minucie Polak tak sfaulował Hubnika, że ten musiał opuścić boisko. W 85 minucie, po kontrze Berlińczyków padła bramka, ale sędzia odgwizdał spalonego. Ataki Borussii nie przyniosły rezultatu i mecz zakończył się remisem 0-0.

Oba zespoły nie zmienią miejsca w tabeli. Hertha nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, a Borussia pozostanie na czwartym miejscu.

90. min. +2 Ostatni gwizdek sędziego. Wynik 0-0 nie satysfakcjonuje ani jeden ani drugiej drużyny.

90. min. Sędzia dolicza 2 minuty

85. min. W ostatnich minutach zrobił nam się bardzo szybki mecz i wymiana ciosów. Strzał Barriosa po raz kolejny zablokowany.

79. min. Na nic zdały się protesty piłkarzy i gwizdy z trybun. Dalej 0-0

78. min. Kontra Herthy i gol dla Berlińczyków! Sędzia podnosi jednak chorągiewkę! Nie ma bramki!

76. min. Błaszczykowski kilka razy próbuje się przedrzeć w pole karne ale jego podania nie trafiają do kolegów

75. min. Kolejna szansa Barriosa! Argentyńczyk strzela po ziemi w prawy róg bramki ale Drobny z trudem broni

73. min. Borussia w natarciu. Hertha w ostatnich minutach została całkowicie zepchnięta do defensywy.

68. min. Dośrodkowanie Błaszczykowskiego w kierunku Groskreutza, ale ten jest na spalonym.

61. min. Błaszczykowski tak sfaulował Hubinka, że ten musi opuścić boisko. Zółta kartka dla Kuby. Wolelibyśmy, żeby Polak był widoczny w inny sposób

59. min. Hertha w natarciu. Kacar, niemal z linii pola karnego, nie trafia w bramkę.

57. min. Hubnik próbował strzelać na bramkę, ale został zablokowany przez obrońców z Dortmundu.

55. min. Żółta kartka dla Kehla.

52. min. Teraz przy piłce Hertha. Od początku drugiej połowy gospodarze starają się przejąć inicjatywę. Borussia się broni

49. min. Szansa Barriosa! Napastnik Borussii wpada w pole karne, ale obrońcy Herthy odbierają mu piłkę

46. min. Zmiana w Borussi. Hajnal wchodzi za Zidana

46. min. Zaczynamy drugą połowę. Od środka Borussia

Po spokojnych pierwszych piętnastu minutach, oba zespołu rozkręciły się. Błaszczykowski szaleje po prawej stronie, ale koledzy narazie nie wykorzystują jego podań. Mniej widoczny jest Piszczek. Oba zespoły miały swoje szanse. Czekamy na drugą połowę.

45. min. +1 Sędzia kończy pierwszą połowę. Wracamy po przerwie

40. min. Dobry rajd Piszczka prawą stroną, ale na nic zdał się sprint Polaka, obrońcy przejmują piłkę

39. min. Kontra Herthy, Raffael wpada w pole karne, ale trafia tylko w boczną siatkę

36. min. Dortmundczycy wyraźnie przejęli inicjatywę

29. min. Odpowiedź Herthy. Po drugiej stronie boiska Ramos strzela w boczną siatkę. W końcu szybsze tempo meczu

28. min. Znowu Kuba! Dośrodkowuje w pole karne, ale bramkarz łapie piłkę. Nasz reprezentant zaczyna się rozkręcać..

26. min. Błaszyczykowski chciał ładnie wypuścić Barriosa w uliczkę ale piłkę przejęli obrońcy. Dobra akcja Polaka

21. min. Ależ groźnie w polu karnym Dortmundu! Sam na sam z Weidenfellere znalazł się Gekas, minął bramkarza ale nie zdołał trafić w bramkę z ostrego kąta! Powinno być 1-0 dla Herthy

21. min. Mocny strzał Bariosa zza pola karnego! Bramkarz Herthy ładnie broni. Dalej 0-0

14. min. Cały czas czekamy na pojedynki i popisy Polaków, ale na razie Kuba i Łukasz nie błyszczą

6. min. Narazie spokojny mecz. Borussia próbuje przejąć inicjatywę

4. min. Szansa Herthy! Rzut wolny z prawej strony boiska, Kacar z trudnej pozycji uderza z woleja, ale przenosi piłkę nad bramką

2. min. Trybuny 75-tysięcznego stadionu w Berlinie są prawie wypełnione, jak zwykle oprawa meczu robi wrażenie

1. min. Rozpoczęli, przy piłce Hertha

Przed meczem: Berlińczycy zajmują ostatnie miejsce w tabeli i jeśli myślą o utrzymaniu się w Budeslidze powinni wygrać. Oba zespoły są w dobrej formie, choć dużo bardziej nieprzewidywalna jest Hertha. Borussia strzela ostatnio minimum 3 gole w meczu, na co niemały wpływ ma Błaszczykowski. Czeka nas polski pojedynek - w drużynie Herthy wystąpi Łukasz Piszczek. Na ławce rezerwowych gospodarzy zasiądzie Artur Wichniarek.