Kolejny rekord strzelecki Lewandowskiego nie wystarczył, by Bayern wygrał z Hoffenheim [ZAPIS RELACJI]

1 : 2
Terminarz

• sobota, 05 października 2019
  • 90. min. + 3

Ale mimo tej porażki wciąż jest liderem Bundesligi - ma tyle samo punktów, co Bayer i RB Lipsk (14).

Nie zdążył. Bayern przegrywa 1:2 na własnym stadionie z Hoffenheim.

• 89. min.

Trzy minuty. Tyle dolicza sędzia do drugiej połowy. Bayern się spieszy. Czy zdąży?

• 85. min.

Mueller, po chwili Sule. Ale oba strzały niecelne.

• 81. min.

Zmiana w Hoffenheim: schodzi bohater spotkania - Adamyan, wchodzi Bicakcic.

• 79. min.

Po raz drugi trafia Adamyan, który fantastycznie przyjął piłkę i precyzyjnym strzałem pokonał Neuera. Bayern - Hoffenheim 1:2.

• 78. min.

Goooooooooooooooooooool!!! Hoffenheim!!!

• 75. min.

Dzięki temu trafieniu Lewandowski zrównał się w klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi z Manfredem Burgsmellerem (213).

• 73. min.

Ktoooo? No, chyba wiadomo - siódmy mecz w tym sezonie, 11 gol. ROBERT LEWANDOWSKI! Bayern - Hoffenheim 1:1.

• 73. min.

Gooooooooooooooool! Bayern!

• 70. min.

Lewandowski, aaaj! Było blisko - tuż nad poprzeczką...

• 69. min.

Lewandowski strzela, kibice na trybunach gwiżdżą. Domagają się rzutu karnego po zagraniu piłki ręką przez obrońcę Hoffenheim. Ale gramy dalej.

• 66. min.

Lewy chciał efektownie, piętą odegrać piłkę do Gnabry'ego. Z akcentem na próbował. Nieudane zagranie.

• 64. min.

Strzela Mueller, ale trafia w nogę Gnabry'ego.

• 63. min.

Zmiana również w Hoffenheim: Stafylidis zmienił Kaderabka.

• 60. min.

Dwie zmiany w Bayernie: W miejsce Comana i Tolisso wchodzą Muller i Perisić.

• 57. min.

Rozdrażniony Bayern rzucił się teraz do ataku, ale fatalnie uderzył Gnabry.

• 55. min.

Tolisso stracił piłkę na własnej połowie. Rudy podał do niepilnowanego Adamjana, który płaskim strzałem pokonał Neuera. Bayern - Hoffenheim 0:1.

• 54. min.

Goooooooooooooooooooool! Hoffenheim!

• 49. min.

Skova strzela, Neuer pewnie łapie piłkę.

Zaczynamy drugą połowę. Obie drużyny bez zmian.

• 45. min. + 2

PRZERWA. Wracamy za kwadrans i liczymy na więcej emocji.

• 45. min. + 1

Żółta kartka: Thiago, za faul taktyczny.

• 44. min.

Dwie minuty. Tyle dolicza sędzia do = nie oszukujmy się - nudnej pierwszej połowy.

• 42. min.

Akcja ładna, ale strzał fatalny. Uderzał Tolisso.

• 40. min.

Fauluje Kaderbak w groźnej sytuacji, ale nie ma żółtej kartki

• 36. min.

Była okazja dla Hoffenheim, ale broni Neuer.

• 33. min.

Coutinho próbuje uderzenia z dystansu, ale niestety niecelnie

• 30. min.

Teraz dośrodkować próbował Coman, ale został zablokowany. Z rzutu rożnego dośrodkował Kimmich, po którego podaniu Lewandowski oddał strzał głową. Piłka przeleciała jednak obok bramki Hoffenheim. Bayern atakuje coraz częściej i groźniej.

• 27. min.

Kolejna groźna akcja Bayernu! Kimmich zagrał do Tolisso, a ten znalazł się w dobrej sytuacji. W asyście obrońcy strzelił jednak nad bramką.

• 25. min.

Ależ atakuje teraz Bayern! Lewandowski cudownie zagrał piętą do Gnabry'ego, ale jego strzał obronił Baumann. Później próbował Thiago, ale jego uderzenie także zostało obronione.

• 24. min.

Blisko gola był teraz Bayern! Gospodarze wreszcie przyspieszyli - Lewandowski przerzucił piłkę do Kimmicha, a ten dośrodkował ją do Gnabry'ego. Skrzydłowy monachijczyków wyprzedził obrońców i sprytnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Gol uznany jednak nie został, bo jak się okazało Kimmich w momencie podania Lewandowskiego był na spalonym.

• 21. min.

21 minut gry za nami, na razie bez konkretów. Najlepszą okazję mieli goście, ale jej nie wykorzystali. Tempo nie zachwyca, czekamy na coś więcej.

• 16. min.

Lewandowski szukał szybkiej wymiany podań z Thiago, ale obrońcy gości zachowali się bardzo dobrze. Bayern na razie nie może znaleźć sposobu na przebicie się przez defensywę rywali.

• 14. min.

Niedokładny przerzut Tolisso. Bebou przejmuje piłkę i rozpoczyna akcję Hoffenheim. W grze Bayernu na razie widzimy dość dużo niedokładności.

• 12. min.

Teraz odwrotna sytuacja. Zamiarów Coutinho nie odczytał Thiago, który musiał ratować się wycofaniem piłki do obrońców.

• 11. min.

Akcje ofensywne na razie nie układają się Bayernowi. Coman próbował teraz "uruchomić" Philippe Coutinho, ale ten nie przeczytał jego zamiarów i zbyt późno ruszył do piłki zagranej w pole karne rywali.

• 10. min.

Dużą liczbą zawodników goście atakują Bayern. Niemal w każdej akcji ofensywnej uczestniczy przynajmniej pięciu zawodników. Z jednej strony na razie zaskakuje to gospodarzy, ale z drugiej daje im możliwość przeprowadzenia groźnego kontrataku.

• 9. min.

Kimmich próbował zagrywać prostopadle do Comana, ale ten nie zdążył dojść do piłki. Hoffenheim rozpocznie od bramki.

• 6. min.

Kimmich popełnił teraz poważny błąd w obronie. Bebou zabrał mu piłkę i z łatwością go wyprzedził, ale nie zdołał dośrodkować. Goście zaskakująco stosują wysoki pressing. Równie zaskakujące co dla nas, jest to dla piłkarzy Bayernu, którzy akcje na własnej połowie budować muszą pod dużą presją.

• 4. min.

Ależ znakomitą okazję mieli teraz goście! Adamyan otrzymał kapitalne podanie prostopadłe i uciekł obrońcom, znajdując się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Napastnik Hoffenheim zwlekał jednak zbyt długo ze strzałem, przez co ostatecznie został zablokowany przez Boatenga.

• 2. min.

Bayern zgodnie z oczekiwaniami atakuje bardzo wysoko od początku spotkania.

• PILNE

1. min.

GRAMY!

• Piłkarze są już w tunelu. Za chwilę wyjdą na boisko i rozpoczniemy spotkanie!

• Początek spotkania o godz. 15:30.

• W bramce Hoffenheim zobaczymy dziś Olivera Baumanna. Przeciwko niemu bardzo lubi grać Lewandowski, bo w karierze strzelił mu już 15 goli.

• Skład Hoffenheim:

• Jeżeli Lewandowski w dzisiejszym meczu strzeli jednego gola, to zrówna się z czwartym w klasyfikacji strzeleckiej wszech czasów Bundesligi Manfredem Burgsmuellerem.

• W pierwszym składzie "Bawarczyków" kolejny raz w tym sezonie zobaczymy Roberta Lewandowskiego, który imponuje formą - w 14 dotychczasowych spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, strzelił już bowiem 10 goli.

• Dzień dobry! Witamy w relacji z meczu 7. kolejki Bundesligi, w której Bayern Monachium zmierzy się na własnym boisku z Hoffenheim.

2
Bramki: Lewandowski (73.) Kartki: Alcantara, Perisić - żółta Skład: Neuer - Kimmich, Sule, Pavard - Tolisso (60. Perisić), Alcantara - Coman (60. Muller), Coutinho, Gnabry - Lewandowski
Hoffenheim
Bramki: Adamjan (54., 79.) Skład: Baumann - Posch, Akpoguma, Hubner - Kaderabek (63. Stafylidis), Rudy, Grillitsch (67. Nordtveit), Geiger, Skov - Bebou, Adamjan (81. Bicakcić)