Bundesliga. FC Nuernberg - Borussia 1:1. Gol Błaszczykowskiego

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
44
90. min. +2 Koniec meczu. Borussia remisuje na wyjeździe z FC Nuernberg 1:1.

90. min. Sędzia dolicza dwie minuty.

89. min. Opuszcza boisko bardzo zmęczony już Mak. Zmienia go Markus Feulner.

85. min. Najlepszy na boisku Mak znów zafundował trenerowi Borussii mnóstwo emocji. Po rajdzie prawym skrzydłem strzelił z ostrego kąta w krótki róg, którego nie pilnował Weidenfeller. Na szczęście bramkarza gości uratował słupek, a potem futbolówkę wybił Piszczek.

82. min. Ależ bomba Schiebera! Kropnął z 25 metrów, ale efektowną paradą popisuje się Schafer.

78. min. Ostatnia zmiana Borussii. Na boisko wchodzi Grosskreutz, który zastępuje Błaszczykowskiego. Trzeba przyznać, że kapitan reprezentacji Polski pokazał się dziś z bardzo dobrej strony.

74. min. Kolejna świetna akcja Maka, znów jednak zakończona niecelnym strzałem. Ten piłkarz robi z obrońcami Borussii co chce. Klopp łapie się za głowę.

72. min. Klopp dokonuje kolejnej zmiany. Tym razem Schieber wchodzi za Reusa.

67. min. Piszczek z premedytacją fauluje Essweina za co otrzymuje żółtą kartkę. To nie jest zbyt dobry mecz w wykonaniu Polaka.

64. min. Ależ szansa Borussii. Po strzale głową Hummelsa Pinola wybija piłkę z linii bramkowej.

64. min. Mario Goetze zmienia Perisicia.

63. min. Piszczek może mówić o dużym szczęściu. Polski obrońca sfaulował Pekharta w polu karnym, ale sędzia nie dopatrzył się faulu.

61. min. Mak przedryblował niemal całą obronę Borussii, ale strzelił z metr nad bramką.

59. min. Groźna akcja Borussii, ale w ostatniej chwili wybili piłkę obrońcy gospodarzy.

54. min. Dobry strzał Pekharta z dystansu, ale Weidenfeller nie bez kłopotów broni.

52. min. Niesamowity jest dziś Błaszczykowski. Teraz Kuba popisał się w defensywie. Wrócił i powstrzymał wślizgiem akcję rywali wyręczając Piszczka.

50. min. Znakomity rajd Błaszczykowskiego po prawym skrzydle. Reprezentant Polski zgrał piłkę do Reusa, ale ten zamiast strzelać, wycofał futbolówkę, zwolnił akcję i w konsekwencji nic z tego ataku nie wyszło.

48. min. Pekhart wychodzi sam na sam, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg efektownym wślizgiem wybija mu Subotić.

46. min. Zaczynamy drugą połowę!

I połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy. Borussia po 45. minutach remisuje z FC Nuernberg 1:1. Wyrównującego gola zdobył Jakub Błaszczykowski.

44. min. Kapitalna indywidualna akcja Gundogana. Przełożył sobie piłkę na prawą nogę i kropnął z dystansu tuż obok słupka.

40. min. 1:1 - gol Kuby Błaszczykowskiego! Pojedynek z Lewandowskim z trudem wygrał Schaefer, bezpańską piłkę uderzył Perisicia, ta odbiła się od poprzeczki, spadła pod nogi Błaszczykowskiego, który dopełnił formalności.

39. min. Piszczek wpadł w pole karne, podał płasko do Lewandowskiego, ten strzelił, ale słabo i Schaefer pewnie obronił. Lewandowski domagał się rzutu karnego.

38. min. Dobra akcja Błaszczykowskiego na prawym skrzydle. Nasz pomocnik zagrał płasko wzdłuż linii bramkowej, do piłki doszedł Lewandowski i oddał strzał, ale nie trafił w światło bramki - piłka poleciała nad poprzeczką.

36. min. Pekhart znalazł się z piłką w polu karnym BVB, ale za długo zwlekał ze strzałem i gospodarze mają tylko rzut rożny.

34. min. Reus wywalczył rzut rożny dla Borussii. Ale Schaefer zachował się lepiej niż Weidenfeller - pewnie wypiąstkował dośrodkowaną w pole karne piłkę.

31. min. 1:0 dla gospodarzy! Do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego wyszedł Weidenfeller, ale zatrzymał się w połowie drogi. Tomas Pekhart skoczył wyżej od Hummelsa i głową skierował piłkę do bramki Borussii.

31. min. Kolejna akcja Nuernberg i rzut rożny dla gospodarzy.

30. min. Robert Mak znalazł się w polu karnym Borussii, ale piłkę o jego nogi wybił Mats Hummels.

28. min. Po dośrodkowaniu z rożnego piłkę wybili obrońcy gospodarzy, a Piszczek huknął z około 40 metrów - jakieś 40 metrów nad bramką.

27. min. Dobra, szykba akcja Gundogana i jego strzał nad bramką. Był rykoszet, więc będzie rzut rożny dla Borussii.

25. min. Niewiele brakowało, a Robert Lewandowski znalazłby się sam na sam z Schaeferem. Polski napastnik świetnie przyjął piłkę w polu karnym, natychmiast odwrócił się z nią w kierunku bramki, ale jeden z dwóch obrońców przeskadzających "Lewemu" zdołał przerwać akcję.

20. min. Pierwsza okazja dla gospodarzy, ale fatalnie rozegrali rzut wolny pod bramką Borussii i stracili piłkę.

18. min. Z 30 metrów świetnie uderzył Kehl, ale szybującą do bramki piłkę odbił bramkarz gospodarzy.

15. min. Statystyka posiadania piłki w pierwszym kwadransie meczu: Nuernberg 32% - Borussia 68%. Przewaga gości jest wyraźna, ale na razie Borussia nie tworzy sobie okazji do zdobycia gola.

9. min. W ataku ciągle Borussia. Przed chwilą akcję z Perisiciem próbował rozegrać Lewandowski, ale kolega Polaka zgubił piłkę przy końcowej linii boiska.

6. min. Z rzutu wolnego uderzył Reus - mocno, ale wysoko nad bramką.

5. min. Rajd Lewandowskiego faulem zatrzymuje Klose. Rzut wolny dla Borussii z około 30 metrów.

4. min. Słabe i niecelne uderzenie Piszczka kończy kolejną akcję Borussii.

3. min. Piszczek podaje, Reus strzela mocno z ostrego kąta, ale Schaefer pewnie chwyta piłkę.

2. min. Timm Klose schodzi z boiska po tym, jak dostał piłką w twarz po strzale Perisicia.

1. min. Zaczęli gospodarze.

Przed meczem: zdecydowanym faworytem jest Borussia, choć gracze z Norymbergii przed tygodniem sprawili niespodziankę, pokonując na wyjeździe Hamburg 1:0. W lipcowym meczu towarzyskim Nuernberg pokonał Borussię 4:2. Ale w poprzednim sezonie oba ligowe spotkania w stosunku 2:0 wygrali podopieczni Juergena Kloppa. którzy w Bundeslidze nie przegrali ostatnich 29 meczów.