Liga niemiecka. Niespodziewana porażka Bayernu

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
47
To nie był ten sam Bayern, który na początku sezonu zachwycał skutecznością w ataku i szczelnością obrony. Lahm czy Van Buyten raz po raz popełniali błędy w defensywie, Ribery robił dużo szumu, ale nic z tego nie wynikało, a najlepszy strzelec Bawarczyków Mario Gomez miał tylko jedną dobrą sytuację i ją zmarnował.

Mainz zagrało odważnie, nie przestraszyło się monachijskich gwiazd, a Ivanschitz czy Caligiuri wręcz je przyćmili. Ten pierwszy dał Mainz prowadzenie już w 11. minucie i nie było to prowadzenie przypadkowe. W pierwszej połowie Bayern grał bardzo słabo, nie miał pomysłu na sforsowanie defensywy rywali. Lepiej zaczął radzić sobie dopiero w drugiej części meczu, stwarzał więcej sytuacji, zdobył dwa gole (oba po stałych fragmentach gry i strzałach Van Buytena), ale nie ustrzegł się błędów i stracił także dwie bramki.

Dla Bayernu była to druga porażka z rzędu w lidze, która kosztowała pozycję lidera. Obecnie Bawarczycy są na trzecim miejscu - tracą punkt do "polskiej" Borussii Dortmund i Borussii M'gladbach.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +5 Koniec meczu!

90. min. +3 Van Buyten nie trafił do pustej bramki! Powinno być 3:3!

90. min. +1 Nic nie wynika z prób Bayernu, bardzo mądrze broni się Mainz.

89. min. Bayer nie potrafił stłamsić rywala.

88. min. Allagui zdecydował się na strzał z ostrego kąta, ale nie trafił w bramkę.

85. min. Znów rzucał Kroos, znów strzelał Van Buyten, ale tym razem się pomylił.

83. min. Bayern naciska, ale trudno mu stworzyć dobrą okazję.

79. min. GOL dla Bayernu! Znów gol po stałym fragmencie gry! Kroos dośrodkowuje wprost na nogę wbiegającego Van Buytena, który strzałem w długi róg zdobywa bramkę kontaktową. Drugi gol Belga.

77. min. Bayern nieporadnie atakuje, a Mainz groźnie kontratakuje! Teraz znów bliski szczęścia Caligiuri.

74. min. GOL dla Mainz! Doskonałe, mocne dośrodkowanie z rzutu rożnego Ivanschitza i strzał głową Bungerta!

73. min. Rzut wolny dla Mainz, strzał Soto w mur i tylko rzut rożny.

71. min. Dobra szansa Gomeza po dośrodkowaniu Muellera, ale strzał głową niecelny.

70. min. Bayern ma problem, Mainz znów uwierzyło.

65. min. GOL dla Mainz! Niespodziewanie Mainz wychodzi na prowadzenie! Bayern atakował, przeważał, ale to jedna szybka akcja gospodarzy zakończyła się golem Caligiuriego. Golem, przy którym zawinił Neuer.

63. min. Bayer w ataku pozycyjnym. Mainz zaczyna bronić się zbyt głęboko.

60. min. Rozochocony Bayern rusza do ataku.

56. min. GOL dla Bayernu! Kroos wrzucił piłkę z rzutu wolnego z lewej strony boiska, Van Buyten ruszył na nią, uprzedził obrońcę i z kilku metrów trafił w krótki róg (piłka otarła się jeszcze o rywala).

52. min. Dynamiczna akcja Ribery'ego, ale efekt podobny, jak przez poprzednie 50 minut - nic z tego.

50. min. Brutalny faul i żółta kartka dla Gustavo.

48. min. Bayern zaczyna mocno, podobnie jak zaczął pierwszą połowę.

46. min. Grają.

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej, słabej w wykonaniu Bayernu, połowy.

45. min. Trochę kontrowersji przy decyzji sędziego, który odgwizdał spalonego przy akcji Gomeza, ale powtórki pokazały, że arbiter miał rację.

42. min. Bardzo bliskie krycie Mainz. Gomez nie ma miejsca, żeby przyjąć piłkę i spróbować strzelić na bramkę, podobnie Ribery czy Mueller.

40. min. Teraz lepszy jest Bayern, ale jego wysiłki kończą się zazwyczaj 20 metrów przed bramką rywali. Dobra, szczelna obrona gospodarzy.

36. min. Wetklo z dużym trudem wybronił strzał Badstubera.

35. min. Rzut wolny z boku boiska dla gości.

32. min. Bayern dość rozpaczliwie broni się od utraty drugiej bramki.

30. min. Bayern wciąż nie gra dobrze, wciąż nie ma pomysłu, wciąż popełnia proste błędy w defensywie.

28. min. Neuer odważnym wyjściem poza pole karne ratuje Bayern.

26. min. Teraz ładna akcja gospodarzy, dobre rozegranie w ofensywnym trójkącie, piłka trafiła do Allaguiego, który zdecydował się na strzał z dystansu, ale Neuer poradził sobie z tą próbą.

24. min. Wreszcie dobra akcja gości - Gomez ładnie utrzymał się przy piłce w polu karnym, mimo asysty dwóch obrońców zagrał do Ribery'ego, który z kilku metrów trafił wprost w bramkarza.

20. min. Prosta strata gości, a Mueller (ten z Mainz) nie zastanawiał się długo i zdecydował się na strzał z dystansu - dużo się nie pomylił.

18. min. Bayernowi trochę brakuje pomysłu na rozmontowanie obrony rywali. Gra długą piłkę, a to na razie skuteczne nie jest.

16. min. Piękne zagranie Soto, który przerzucił piłkę nad obrońcami wprost na nogę Ivanschitza. Ten nie trafił czysto i zmarnował doskonałą sytuację.

14. min. Trochę nerwowa gra Bayernu, jakby ten stracony gol kompletnie zaskoczył drużynę, która miała łatwo wygrać i odzyskać pozycję lidera.

11. min. GOL dla Mainz! Kapitalne prostopadłe podanie do Ivanschitza, który wpadł w pole karne, ograł Neuera, wyczekał obrońcę, który chciał zablokować rywala, i strzelił spokojnie w długi róg.

10. min. Sporo walki, twarde gry, mało za to strzałów.

8. min. Mainz otrząsnęło się z początkowej nawałnicy Bayernu i coraz odważniej rusza do przodu.

6. min. Groźnie było pod bramką gości, ale Neuer wyłapał płaskie dośrodkowanie.

3. min. Raz jeszcze Gomez w roli skrzydłowego, ale Mueller nie doszedł do zagrania w gąszcz nóg.

1. min. Już w pierwszej akcji było groźnie, ale Gomez dośrodkował trochę za mocno.