Bundesliga. VfB Stuttgart - Borussia Dortmund 1:1. Gol Piszczka

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
40
Borussia też przeżyła w tym meczu sporo tarapatów i mogła to spotkanie spokojnie przegrać. Mistrzowie Niemiec zaprezentowali się jednak lepiej, a za to, że nie udało im się wygrać, mogą obwiniać m.in. bramkarza rywali. Choćby w ostatnich minutach Ulreich popisał się kilkoma fenomenalnymi interwencjami.

Sędzia nie podyktował rzutu karnego dla Borussii za faul na Goetzem. Chwilę wcześniej nie pozwolił też na zastosowanie przywileju korzyści, gdy piłka trafiła do Lewandowskiego, który już składał się do strzału.

W 72 min. nieźle grający Lewandowski został zmieniony przez trenera. Całe spotkanie rozegrał Piszczek, który w ostatniej minucie pierwszej połowy dołożył nogę do nieudanego strzału Kagawy i zapewnił gościom jeden punkt. Jakub Błaszczykowski nie opuścił ławki rezerwowych.

90. min. +2 Koniec meczu.

90. min. A teraz Piszczek po raz kolejny fatalnie spudłował.

89. min. Tym razem Barrios z woleja i bramkarz znakomicie broni. A po chwili jeszcze jedna szansa i kolejna kapitalne interwencja Ulreicha!

88. min. I jeszcze jedna szansa Borussii, tym razem udało się uderzyć w końcu Piszczkowi. Spudłował jednak dość mocno.

85. min. Grosskreutz uderza z niecałych 25 m z rzutu wolnego. Kapitalne uderzenie po ziemi, Ulreich fantastycznie broni!

82. min. Teraz za to bardzo niepewna interwencja Weidenfellera, który zachowywał się, jakby nie wiedział, dokąd zmierza piłka. Udało się jednak obronić.

80. min. Kiepski strzał po niezłym kontrataku Stuttgartu. Weidenfeller łapie bez większych kłopotów.

76. min. Ostatnia zmiana w Borussii. Grosskreutz za Perisicia. Błaszczykowski nie wejdzie więc na boisko.

72. min. A teraz schodzi Lewandowski. Na niego Barrios.

69. min. Zmiana w zespole gospodarzy. Traore na boisku.

65. min. Goetze rozpędza się na lewej stronie, próbuje podać po ziemi na prawą stronę, dobre przepuszczenie piłki do Kagawy, ale uprzedza go obrońca, który spodziewał się takiego rozegrania.

61. min. Kagawa dostał znakomite podanie na sam na sam z bramkarzem, ale tak długo nie mógł się zdecydować na strzał, że w końcu nie miał już gdzie uderzyć - bramkarz był tuż przed nim.

58. min. Rzut rożny, zamieszanie w polu karnym, Weidenfeller wybiega odważnie, wyskakuje w powietrze i pięścią wybija piłkę z pola karnego.

56. min. Piłka spada prosto na nogę Kuzmanovicia, który fenomenalnie uderza z woleja z kilkudziesięciu metrów! Piłka zmierzała do bramki tuż przy słupku, ale Weidenfelle dobrze sparował na rzut rożny.

53. min. Dwa z rzędu zablokowane strzały Schmelzera. Po jednym zamieszaniu Ulreich nie złapał piłki, ale napastnicy Borussii zagapili się i nie dostawili nogi.

49. min. No i znowu robi się groźnie pod bramką Borussii. Znowu Tasci miał okazję, ale jego strzał został zablokowany.

46. min. Początek drugiej połowy.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 GOL! 1:1! Piszczek! Dobra akcja Goetzego lewym skrzydłem, piłka do Kagawy, który uderza, ale wychodzi z tego podanie do Piszczka, który świetnie wybiegł przed obrońców i dostawił nogę, dzięki czemu piłka wpadła do siatki!

44. min. Cacau rozegrał świetną akcję z Hajnalem, ale gdy dostał piłkę z powrotem, przerzucił linię obrony gości wprost w ręce Weidenfellera.

40. min. Lewandowski odgrywa do Kagawy, którego strzał został zablokowany. Kagawa nie składał się jednak do niego zbyt pilnie.

37. min. Błąd sędziego! Powinien być rzut karny dla Borussii. Kapitalna akcja Goetzego, który minął kilku zawodników, aż w końcu został zatrzymany w polu karnym. Faulem. Sędzia nie zareagował.

36. min. Jedna prostopadła piłka goni drugą. Wszystkie są jednak za mocne i Weidenfeller ubiega zawodników gospodarzy.

33. min. Trochę za mocna piłka do Cacau, którego bez trudu ubiega bramkarz. Obraz meczu zupełnie się zmienił od momentu utraty bramki, Borussia w niezłych opałach.

29. min. Trzeba przyznać, że gospodarze przejęli inicjatywę. Teraz to pod bramką Borussii jest groźnie, atak za atakiem.

25. min. W jednej akcji obrona Borussii popełniła tyle błędów, że gospodarze mogli strzelić kilka goli. Cacau lobuje w końcu Weidenfellera, ale piłka przelatuje nieznacznie obok słupka.

22. min. GOL! 1:0! Wrzutka z rzutu rożnego na dalszy słupek, Harnik uderza, trafia w słupek, piłka odbija się i trafia do Tasciego, który dobija.

19. min. Ładna akcja Goetzego, który zostaje jednak sfaulowany. Piłka trafia do Lewandowskiego, który już składa się do strzału, ale sędzia z niezrozumiałych powodów przerywa akcję i zarządza rzut wolny dla Borussii! Zła decyzja arbitra.

17. min. Teraz gra toczy się tylko w środku boiska. Jest dużo walki, nikt nie może wydostać się z tej strefy i ruszyć z akcją, choć raz Cacau dostał się prawie w pole karne gości. Został jednak powstrzymany.

14. min. Trochę się uspokoiło na boisku, choć nadal to Borussia jest drużyną odważniej atakującą. Gospodarze mają jednak Cacau.

9. min. Stuttgart był bliski zdobycia gola. Prawym skrzydłem w pole karne gości wpadł Harnik, zagrał wzdłuż linii, Piszczek nie trafił w piłkę, ale nie trafił w nią także Cacau.

6. min. Po rzucie rożnym zza linii pola karnego uderzał Piszczek. Mocno, ale niecelnie.

5. min. Z lewej strony w pole karne wpadł Perisic, uderzył w kierunku dalszego słupka, ale nie trafił. Bliski dojścia do piłki był Lewandowski.

4. min. Kolejna świetna okazja dla Borussii. Tym razem płasko strzelał Goetze, a piłka minimalnie minęła słupek bramki Stuttgartu.

3. min. Na prawym skrzydle z graczami gospodarzy poradził sobie Piszczek, dośrodkował w pole karne, tam piłkę przyjął Lewandowski, obrócił się z nią przodem do bramki i... trafił w słupek.

2. min. Żółta kartka dla Cacacu za faul na Hummelsie.

1. min. Początek meczu.

Mecz miał się rozpocząć o godz. 15.30, ale goście utknęli w korkach, dlatego pierwszy gwizdek ma rozbrzmieć o 15.45.

W wyjściowym składzie Borussii znaleźli się Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski. Jakuba Błaszczykowskiego nie ma nawet na ławce rezerwowych. A to dlatego, że kapitan reprezentacji Polski zmaga się z kontuzją pleców.