Bundesliga. Bayern wygrywa z Schalke i zostaje liderem

Terminarz
Od?wie?
41
KONIEC MECZU:

Bayern w drugiej połowie kontrolował mecz i korzystał z komfortu, który dała mu bramka z pierwszej połowy, rozgrywając powoli i ze spokojem. Nie przeszkodziło to w przeprowadzeniu kilku groźnych ataków. Bawarczykom pomagała w tym natomiast taktyka Schalke, które po przerwie grało wysokim pressingiem. Trudno się dziwić gospodarzom. Do wypełnienia taktyki zabrakło im po prostu umiejętności w meczu z tak trudnym przeciwnikiem. W drugiej połowie trudno było im przeprowadzić składną akcję, a ataki przerywała defensywa zespołu z Monachium. Piłkarze Schalke musieli podjąć ryzyko odkrywając się. Przyjezdni wykorzystali to w 75. minucie, kiedy w polu karnym nie licząc bramkarza było po trzech piłkarzy obu zespołów. Piłka trafiła do niepokrytego Mullera. a ten strzelił bramkę przypieczętowując zwycięstwo w meczu z Schalke. Bayern kończy 6. kolejkę na czele tabeli Bundesligi i może pochwalić się imponującym dorobkiem 14 goli w 4 meczach, w których z kolei sami nie stracili ani jednego.

90. min. Kolejna próba z dystansu Tymoszczuka. Tym razem piłkarz z Woleja z około 20 metrów strzela mocno ponad poprzeczkę.

87. min. Nieudana akcja Farfana świetnie obrazuje niemoc Schalke. Piłkarz dobrze drybluje, ale za daleko wypuszcza sobie piłkę, a ta wychodzi na aut bramkowy. Znów czegoś brakuje.

82. min. Piłkarze Schalke nadal starają się stosować agresywny pressing i walczyć, ale chyba już nie wierzą w to, że mogą w tym meczu jeszcze coś ugrać. Zwłaszcza, że Bayern po drugiej bramce czuje się już bardzo pewnie i spokojnie wymienia podania w środku boiska powoli przesuwając się do przodu. Tymczasem piłkarze Schalke nawet gdy dobrze atakują, brakuje im albo szczęścia albo spokoju i nic z tych akcji nie wychodzi.

75. min. GOOOOOOOLLLL!!!!!!!!! Bayern strzela bramkę! Dobra akcja Alaby i chyba jego pierwszy kontakt z piłką. Ogrywa obrońcę na prawej stronie, podaje do środka. Piłka w jakiś sposób trafia do Mullera, który bez trudu ładuje ją obok bezradnego bramkarza do siatki!

72. min. Strzał z dystansu Tymoszczuka! Bramkarz wybija piłkę przed siebie, ale spokojnie do niej dochodzi. Muller próbował ją jeszcze przejąć powodując niebezpieczną sytuacje na co zwraca uwagę sędzia odgwizdując faul.

71. min. Zmiana w Bayernie: Alaba wchodzi za strzelca jedynej bramki meczu - Petersena.

70. min. Schalke ustawione bardzo ofensywnie, wysoko gra pressingiem. Jednocześnie coraz bardziej się odsłania. To daje szanse Bayernowi szczególnie na skrzydłach.

69. min. Niewiele brakowało a Ribery po świetnym podaniu Lahma byłby sam na sam. Dobrze wychodzi jednak bramkarz Schalke.

68. min. Kolejny rzut wolny dla Schalke. Z lewej strony dośrodkowuje Farfan, ale ponownie obrońcy wybijają.

66. min. Zmiana w Schalke: wchodzi Pukki za Huntelaara.

61. min. Teraz rzut wolny dla Schalke w podobnej odległości, nieco bliżej lewej strony. Zostaje beznadziejnie wykonany, szybko trafia do zespołu przyjezdnych, którzy przeprowadzają szybką kontrę. Gospodarze szybko wracają i wychodzą z tej sytuacji obronna ręką.

59. min. Piłka odbija się od muru i leci wysoki lobem. Nieoczekiwanie wychodzi z tego groźna sytuacja, ale bramkarz Schalke staje na wysokości zadania i wybija nieprzyjemnie kozłującą piłkę przy słupku.

58. min. Piłkarze Bayernu mają rzut wolny na wprost do bramki w odległości 25 metrów.

57. min. Zmiana w drużynie Schalke: wchodzi Draxler za Kluge.

56. min. Piłkarz Bayernu wymieniają dużo podań, ale szybko przynosi skutek agresywny pressing Schalke i piłka trafia w ich posiadanie.

53. min. Tym razem Lahm świetnie podaje do Mullera, który w nieco mniej dogodnej sytuacji niż przed chwilą oddaje strzał obok bramki.

51. min. Świetna akcja Bayernu, którą jak zwykle rozpoczął... rajd Ribery'ego. Piłka trafia najpierw na środek pola karnego potem do Mullera, który sam w świetnej sytuacji okropnie pudłuje.

47. min. Piłkarze Schalke wymieniają kilka podań po z lewej strony wchodzi Huntelaar i oddaje strzał sprzed pola karnego. Bramkarz broni z łatwością.

46. min. Rozpoczęło się druga połowa. I już sytuacja dla Bayernu! Dobra akcja Ribery'ego. Podaje do Mullera, który z lewej strony pola karnego oddaje strzał. Mocna podkręcona piłka mija dalszy słupek o centymetry!

W przerwie:

Zgodnie z oczekiwaniami piłkarze Bayernu prowadzą. Gdyby jednak nieco więcej szczęścia mieli piłkarze Schalke to oni mogliby schodzić do szatni zadowoleni. Obie drużyny atakują i są groźne. Wciąż jednak drużyna Bayernu sprawia wrażenie jakby nie pokazywała całego, a nawet połowy swego potencjału. Być może wynika to z braku bramkostrzelnego napastnika Gomeza? Jeśli Schalke nie odpuści a Bayern zagra tak samo jak w pierwszej połowie, nie będą mogli być pewni utrzymania prowadzenia. Jeśli jednak pokażą pełnie możliwości prawdopodobnie nie tylko utrzymają prowadzenie, ale je podwyższą. Wszystko jednak w tym meczu może się jeszcze zdarzyć.

45. min. +1 Zawodnicy schodzą do szatni. Wynik do przerwy 1:0 dla Bayernu.

42. min. Dwa rzuty rożne dla Bayernu. Po drugim sam na sam wychodzi zawodnik przyjezdnych, ale sędzia odgwizduje spalony. Zmiana w Bayernie: za Gustavo wchodzi Tymoszczuk.

40. min. Shweinsteiger pędzi lewą stroną, ale dobry wślizg robi Howedes i piłka jest na aucie. Po chwili jednak Bawarczycy wznawiają akcję i Schweinsteiger może oddać strzał. Ten trafia jednak po raz kolejny w obrońce i wychodzi na rzut rożny.

37. min. Kolejny atak Bayernu. Piłkarze wymieniają wiele podań, w końcu dośrodkowanie z prawej strony, ale nie dochodzi do napastników.

35. min. Ładnie skonstruowany atak pozycyjny Bayernu zostaje przerwany i piłka trafia do piłkarzy Schalke. Farfan przeprowadza ładny rajd po prawej stronie i pomimo asysty dwóch obrońców wywalczył aut.

32. min. Ci szybko ją tracą wybijając na aut. Schalke wznawia grę, pilka trafia do Huntelaara, ten myli się niewiele oddając strzał po ziemi z linii pola karnego.

31. min. Rzut rożny też nie przynosi zagrożenia, a piłka trafia w posiadanie Bawarczyków.

30. min. Rzut wolny z prawej strony dla gospodarzy. Obrońcy przyjezdnych wybijają na rzut rożny.

28. min. Tym razem Schalke było znacznie bliżej strzelenia gola. Piłka minęła bramkę tuż obok słupka po strzale po ziemi tuż sprzed pola karnego. Chyba otarła się jeszcze o obrońcę Bayernu.

26. min. W odpowiedzi akcja Schalke, która też kończy się strzałem. W podobnej odległości mija też bramkę.

25. min. Szybka akcja Bayernu. Piłka zostaje wybita przez piłkarzy Schalke, ale Bawarczycy ponawiają atak, który kończy się strzałem. Mija bramkę o dwa metry.

24. min. Uchida wrzuca z autu piłkę w pole karne, ale piłkarze Bayernu ją wybijają.

21. min. GOOOOOOOLLLLLL!!!!!!!!! Świetna, błyskawiczna kontra Bayernu i niesamowita szybkość Ribery'ego! Wpada w pole karne, ściąga na siebie obrońców i podaje na prawą stronę pola karnego do niepilnowanego Petersena, a ten strzela bramkę!

18. min. Rzut wolny teraz dla Schalke.

16. min. Niebezpieczny rzut wolny z prawej strony boiska dla Bayernu. Dośrodkowanie okazuje się strzałem i z trudem zostaje wybite przez bramkarza gospodarzy.

14. min. Ostry faul Farfana na Schweinsteigerze.

12. min. Niezły atak Schalke. Dośrodkowanie z prawego skrzydła jednak nie dotarło do napastników.

10. min. Strzał Schweinsteigera trafia w obrońcę. I tak gwizdek sędziego przerywa grę. Rzut wolny dla Schalke.

7. min. Na początku meczu dużo walki w środku pola, powoli jednak Bayern przejmuje inicjatywę.

Przed meczem:

Dziś Schalke Gelsenkirchen podejmuje na swoim boisku obecnie najtrudniejszego z krajowych rywali - Bayern Monachium. Bawarczycy są w świetnej formie. W trzech ostatnich meczach strzelili 12 goli, a czyste konto zachowywał Neuer. Dla bramkarza Bayernu ten mecz będzie wyjątkowy. Po raz pierwszy będzie grał przeciwko zespołowi, w którym rozpoczynał swoją piłkarską karierę. Na boisku mogą się za to nie pojawić inni piłkarze z podstawowej jedenastki Bayernu. Daniel Van Buyten ma problemy ze ścięgnem achillesa, zabraknąć też może Mario Gomeza. To duże osłabienie klubu z Monachium. Napastnik jest w zabójczej formie. Prowadzi w ligowej klasyfikacji przed Papisem Demba Cisse z 8 bramkami w pięciu meczach. Na trzecim miejscu ex aequo z dwoma piłkarzami Hoffenheim znajduje się najlepszy strzelec Schalke - Klaas Jan Huntelaar z czterema trafieniami. Bayern raczej nie przestraszy się najlepszego strzelca Schalke i choć do prowadzenia w tabeli wystarczy mu remis zagra o wysokie zwycięstwo.