Bundesliga. Hannover pokonuje Borussię w dwie minuty

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
33
W pierwszej połowie przewagę miała Borussia jednak swoich sytuacji nie wykorzystali Perisić, Gundogan i Lewandowski. W drugiej części spotkania Polak otworzył jednak drogę do prowadzenia drużynie Juergena Kloppa.

W 63. minucie Polak bardzo ładnie obsłużył przed polem karnym Shinjiego Kagawę, gdy w swoim stylu podał piłkę do nadbiegającego Japończyka, który pokonał bramkarza rywali. Lewandowski okupił tego gola ciosem w twarz, którego sprezentował mu próbujący interweniować obrońca rywali.

Chwilę później polski napastnik opuścił boisko, jednak po końcowym gwizdku nie dane mu było się cieszyć z trzech punktów. Gospodarze tuż przed końcem meczu w dwie minuty odwrócili losy meczu strzelając dwa gole.

Najpierw rzut rożny strzałem głową wykończył Haggui, a dwie minuty później zwycięskiego gola zza pola karnego zdobył Ya Konan. Mecz zakończył się tuż po tym jak czerwoną kartkę za faul na rywalu obejrzał Artur Sobiech.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. Sobiech fauluje od tyłu Da Silvę w środku boiska za co ogląda czerwoną kartkę. Po chwili sędzia kończy mecz

89. min. Hannover na prowadzeniu!!! Ya Konan dostaje piłkę tuż przed polem karnym, strzela tuż przy słupku, a Weidenfeller nie zdołał sięgnąć piłki

87. min. Gol dla Hannoveru!!!! Rzut rożny z prawej strony boiska, po którym piłkę głową wbija do siatki Haggui

84. min. Gagelmann ogląda żółtą kartkę za brutalny faul na Błaszczykowskim

83. min. Hannover przeprowadza kolejne ataki, jednak nie jest w stanie strzelić gola. Po strzale głową Hagguia piłka odbija się od poprzeczki. Ogromne szczęście Borussii

72. min. Błaszczykowski o krok od asysty - pięknie ucieka prawym skrzydłem i centruje płasko w pole karne. Piłka mija bramkarza, a Kevin Grosskreutz, który jest sam przed bramką nie zdołał skierować piłki do siatki przenosząc ją nad poprzeczką

66. min. Lewandowski na chwilę wrócił na boisko, jednak po 30 sekundach na nim, został zmieniony przez Kevina Grosskreutza

64. min. Gdy Polak oddawał piłkę Japończykowi, został uderzony w twarz przez rywala i musiał opuścić boisko, by mogła mu zostać udzielona pomoc medyczna

63. min. Gol dla Borussii i asysta Lewandowskiego!!! Polak ładnie zagrywa przed polem karnym do nadbiegającego Kagawy, a ten nie miał najmniejszych problemów ze skierowaniem piłki do siatki

62. min. Hannover o krok od strzelenia gola po uderzeniu Stoppelkampa, ale piłkę zmierzającą tuż pod poprzeczkę z trudem wybija Weidenfeller

61. min. Kagawa dryblował w polu karnym, okręcając wokół siebie obrońcę, jednak ten w ostatniej chwili wybija piłkę Japończykowi

56. min. Gundogan uderza z daleka, jednak bardzo niecelnie i przenosi piłkę daleko od bramki

51. min. Z praktycznie zerowego konta na bramkę Borussii strzela Pander, Weidenfeller broni, ale sędzia i tak odgwizduje spalonego

50. min. Kontuzjowany w starciu z rywalem jest Peter Gagelmann, piłkarz Hannoveru opuszcza boisko kulejąc

46. min. Rozpoczęła się już druga część spotkania. W ekipie gości jedna zmiana - Chris Lowe zastąpił Marcela Schmelzera

II połowa

46. min. Wolny tymczasem z drugiej strony boiska - strzela Silva, jednak przenosi piłkę nad poprzeczką. Chwilę później sędzia kończy pierwszą połowę spotkania

41. min. Rzut wolny dla Hannoveru z około 30 metrów. Pander strzela mocno podkręcając piłkę, ta jednak przelatuje tuż obok słupka.

30. min Dobra akcja Błaszczykowskiego. Kapitan reprezentacji Polski pokusił się o efektowny rajd, a po chwili dobrze odegrał piłkę na 18 metr do Gundogana. Ten strzela celnie na bramkę, ale znów na posterunku stał Zieler.

25. min. Tym razem Borussię ratuje Subotić, który blokuje strzał Stoppelkampa.

23. min. Niesamowita akcja Piszczka! Najpierw Łukasz zablokował mocne uderzenie jednego z rywali, a potem podał do Błaszczykowskiego i włączył się do ataku. Po chwili Kuba podał mu piłkę, a Piszczek idealnie wrzucił futbolówkę na woleja Perisicowi. Soczyste uderzenie Chorwata broni jednak Zieler.

20. min. Rajd Błaszczykowskiego, ale jego podanie na czwarty metr nie dotarło do żadnego z kolegów z zespołu.

18. min. Perisic uderza z rzutu wolnego obok muru, ale pewnie broni Zieler.

15. min. Lewandowski na spalonym. Na razie Polacy bardzo aktywni.

13. min. Lewandowski wychodzi sam na sam z Zielerem, ale w ostatniej chwili dobiega do niego i powstrzymuje go obrońca.

10. min. Faul Błaszczykowskiego i gospodarze mają rzut wolny. Na szczęście nic z niego nie wynikło.

6. min. Kolejna znakomita interwencja w obronie Piszczka. Polski prawy defensor Borussii na razie jest najlepszy na boisku. Szkoda tylko, że Jakub Błaszczykowski stracił podaną przez Piszczka piłkę.

4. min. Świetna interwencja Piszczka. Obrońca reprezentacji Polski powstrzymuje w polu karnym Larsa Stindla.

2. min. Pierwsza, dobra wymiana podań przy linii między Błaszczykowskim i Piszczkiem.

1. min. Początek meczu.

Przed meczem:

Szkoleniowiec Borussii Dortmund Juergen Klopp zdecydował się wystawić przeciwko Hannoverowi jedenastkę, w której znalazło się trzech reprezentantów Polski. Obok Łukasza Piszczka i Roberta Lewandowskiego od pierwszej minuty zagra, wchodzący ostatnio z ławki, Jakub Błaszczykowski.

Po pięciu spotkaniach Hannover, z ośmioma punktami na koncie, znajduje się na 10. pozycji w tabeli ligi niemieckiej. Borussia jest tuż za nim, z siedmioma "oczkami".