Liga angielska. Łatwe zwycięstwo Arsenalu, dobry Fabiański

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
37
Pierwsza połowa zadowoliłaby najbardziej wymagającego kibica. Birmingham nie zamierzało sprzedać tanio skóry i na akcje Arsenalu odpowiadało próbami równie groźnymi.

Pierwszego gola gospodarze stracili w 13. minucie po strzale z rzutu wolnego Robina van Persiego, któremu pomogło szczęście, bowiem piłka odbiła się po drodze od muru i zmyliła Fostera. Pięć minut później w podobnej sytuacji świetnie zachował się Fabiański - wyciągnął się jak struna i wybił na rzut rożny strzał Larssona z wolnego z około 20 metrów. To była bardzo ważna interwencja Polaka.

Kocówka połowy toczyła się w wysokim tempie, obie drużyny miała po kilka sytuacji, ale zazwyczaj fatalnie pudłowały. Wydawało się, że od początku drugiej części spotkania gospodarze rzucą się do odrabiania strat. Tak się jednak nie stało, ponieważ Arsenal dość szybko, po kapitalnej akcji Nasriego, podwyższył na 2:0. I to był koniec emocji. Z Birmingham zeszło powietrze, a mecz przerodził się w trening Arsenalu. Podopieczni Wengera grali ładnie, pomysłowo, z gracją biegali między zrezygnowanymi rywalami, byli jednak nieskuteczni na tyle, że dopiero Johnson - strzelając samobója - podwyższył na 3:0.

W drugiej połowie Birmingham rzadko atakowało na bramkę Fabiańskiego. Strzałów celnych nie było prawie wcale, a z dośrodkowaniami Polak radził sobie dobrze. W ostatniej minucie meczu w zachowaniu czystego konta pomogła Fabiańskiemu poprzeczka.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +4 Koniec meczu - spokojne zwycięstwo Arsenalu.

90. min. +3 Poprzeczka ratuje Fabiańskiego!

90. min. Powinno być 4:0, powinien być drugi gol Robina van Persiego. Dośrodkowanie wprost na głowę Holendra, który uderzył z trzech metrów tak lekko, że Foster bez najmniejszych problemów złapał piłkę.

85. min. Rywalizacja jest rozstrzygnięta i gospodarze o tym wiedzą. Niby próbują atakować, ale werwy w tym nie ma.

80. min. Foster ratuje Birmingham przed utratą czwartej bramki - wybił strzał w krótki róg autorstwa Arszawina.

76. min. Wreszcie jakaś próba Birmingham, ale Fabiański na posterunku.

70. min. Arsenal po prostu się bawi. To już nie mecz, to trening. Ale dość przyjemnie ogląda się poczynania podopiecznych Wengera. Chyba, że jest się kibicem Birmingham.

65. min. GOL dla Arsenalu! Kapitalna akcja Arsenalu! Niczym na treningu wymienili kilkanaście podań, rywale stali jak zaczarowani. Jak zaczarowany stał przede wszystkim Johnson, gdy kierował do własnej siatki piłkę odbitą przez Fostera pod strzale Fabregasa.

62. min. Z piłkarzy Birmingham zeszło trochę powietrze.

58. min. GOL dla Arsenalu! Nasri rozegrał piłkę z klepki z Fabregasem, wreszcie na 16 metrze zdecydował się na strzał i trafił idealnie przy słupku bramki Fostera. 2:0!

55. min. Nasri przebiegł pół boiska, wyszedł sam na sam, ale bardzo czujny w bramce Foster nie dał się nabrać na podcinkę. Kolejna wyśmienita sytuacja Arsenalu.

53. min. Wilshere przestrzelił w wyśmienitej sytuacji fatalnie spudłował.

50. min. Dobra akcja Arsenalu, ale dośrodkowanie Walcotta ląduje w nogach obrońców.

48. min. Czeka nas dużo walki, co widać już po pierwszych trzech minutach drugiej połowy. Birmingham na pewno się nie podda, będzie dążyło do wyrównania. W trzech z ostatnich czterech meczów z Arsenalem gospodarze strzelali gola w końcówce i odbierali utytułowanemu rywalowi punkty.

46. min. Grają!

Pierwsza połowa:

45. min. +2 Koniec pierwszej, ciekawej, szybkiej i emocjonującej połowy.

45. min. Sędzia dolicza dwie minuty.

42. min. Dobre wyjście Fabiańskiego do dośrodkowania. Sporo było w ostatnich spotkaniach zastrzeżeń do jego gry na przedpolu.

38. min. Johnson przestrzelił z czterech metrów! Fabiański nie miałby szans. Spotkanie się ożywiło, suną akcja za akcją.

36. min. Van Persie zmarnował stuprocentową sytuację. Był sam na sam z Fosterem, ale próbował technicznej sztuczki z lobowaniem i w rezultacie podał piłkę bramkarzowi rywali. Chwilę wcześniej Holender zagrywał piłkę ręką we własnym polu karnym, ale sędzia nie dojrzał przewinienia.

33. min. Kontratak Birmingham - Jerome nieprzepisowo powstrzymywany, ale sędzia uznał, że napastnik nie wchodził na czystą pozycję i dlatego faulujący Djourou obejrzał tylko żółty kartonik.

30. min. Arsenal wreszcie otrząsnął się po okresie przewagi gospodarzy. Groźnie było po rzucie wolnym Van Persiego, groźnie było także po akcji Walcotta.

25. min. Zamieszanie pod bramką Arsenalu - rozpaczliwa, ale skuteczna obrona gości.

23. min. Od dobrych kilku minut Arsenal nie potrafi zagrozić bramce rywali.

21. min. Gospodarze nabierają wiatru w żagle. Kolejna akcja, dośrodkowanie z prawej strony, ale Fabiański dobrze czyta grę i ubiega napastnika.

18. min. Teraz doskonała szansa dla gospodarzy! Rzut wolny z 20 metrów, strzał Larsson w prawy róg bramki Fabiańskiego. Polak wyciąga się jak struna i wybija piłkę na rzut rożny! Brawo Łukasz!

13. min. GOL dla Arsenalu! Van Persie strzela z wolnego z około 20 metrów. Strzela... tak sobie, ale piłka odbija się od muru i wpada, mimo rozpaczliwiej interwencji Fostera, przy lewym słupku bramki.

12. min. Rzut wolny dla Arsenalu - odległość niebezpiecznie bliska.

9. min. Groźna kontra Birmingham, ale Jerome na spalonym.

6. min. Początek meczu zdecydowanie dla Arsenalu. Łatwo jednak sforsować defensywy gospodarzy nie będzie - to jedna z najszczelniejszych w lidze.

3. min. Szybkość Theo Walcotta pozwoliła mu wyjść na dogodną pozycję, jednak strzał z narożnika pola karnego kompletnie nieudany.

1. min. Zaczęli!

Przed meczem:

W tabeli ligi angielskiej Arsenal (miejsce trzecie) traci da prowadzącego Manchesteru United pięć punktów. Nie może więc, jeśli marzy o mistrzostwie, pozwolić sobie na jakąkolwiek stratę w meczu z walczącym o utrzymanie Birmingham. Gospodarze zajmują w lidze 18. miejsce, dotychczas w 18 meczach zgromadzili 19 punktów.