Komentarze
Terminarz
Od?wie?
50
Dla polskiego bramkarza był to debiut w rozgrywkach Premier League w tym sezonie. Kuszczak od razu musiał stawić czoła trudnemu zadaniu. West Bromwich nie przestraszyło się "Czerwonych Diabłów" i nie zamierzało tanio sprzedać skóry. Piłkarze w białych strojach mieli masę okazji, ale zwykle nie trafiali w bramkę.

Dla Manchesteru piłkarski rok zaczął się wspaniale. Już w 3. minucie po świetnym dośrodkowaniu Evry do siatki trafił Wayne Rooney. Goście z prowadzenia cieszyli tylko 11 minut. Wyrównał kapitalnym strzałem zza linii pola karnego Morrison. Polski bramkarz nie miał żadnych szans na reakcję.

Drugą połowę rozpoczęły ataki gospodarzy, ale brakowało dokładności. Nawet z jedenastego metra. W 63. minucie Rio Ferdinand powalił w polu karnym przeciwnika, a sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Odemwingie i fatalnie przestrzelił.

Że niewykorzystane sytuację się mszczą udowodnili gospodarzom Rooney z Hernandezem. Ten pierwszy dośrodkował z rzutu rożnego, drugi dostawił tylko głowę i Manchester znowu był na prowadzeniu. W tej sytuacja nie popisała obrona WBA.

West Bromwich próbowało, ale nie potrafiło doprowadzić do wyrównania. Manchester dolicza do swojego konta kolejne 3 punkty i pozostanie liderem tabeli Premier League.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

90. min. +5 Koniec meczu! Manchester United wygrywa bardzo trudny mecz z West Bromwich i po 21 nadal będzie liderem Premier League.

90. min. +5 Morrison z woleja z 30 metrów. W pierwszej połowie pokazał, że potrafi, teraz również był bardzo blisko. Jednak obok bramki.

90. min. +1 Sędzia dolicza aż 5 minut.

90. min. +1 Oblężenie bramki Kuszczaka trwa, żadna piłka jednak nie dolatuje do jego bramki. Dobre bloki obrońców i szansa na kontrę. Osamotniony Gibson jednak nie potrafił przebić się w polu karnym.

87. min. Brunt fauluje Rooneya, za co dostaje żółtą kartę. Napastnik ManU z trudem opuszcza boisko.

87. min. Kuszczak wychodzi z bramki, minął się z piłką, ale West Bromwich nie potrafi tego wykorzystać.

83. min. Gospodarze naciskają, ale ich największym problemem dzisiaj jest to, że nie trafiają w bramkę. Kuszczak ma dużo szczęścia.

80. min. Teraz dobre szanse WBA. Najpierw Ferdinand dobrze zaasekurował Kuszczaka, potem z dystansu próbował Brunt. Znowu niecelnie.

76. min. Rooney chce trzeciej bramki. Przebiegł z piłką 30 metrów, wymienił się z nią z Fletcherem, ale szans na oddanie celnego strzału nie było.

75. min. GOOOOOOL dla Manchesteru! Hernandez był zupełnie niepilnowany w polu karnym, a Rooney dokładnie dośrodkował na jego głowę. Tym razem z pokonaniem bramkarza nie było kłopotów. Fatalny błąd obrony.

Carrick potężnie huknął, ale Carson broni. Tylko rzut rożny.

72. min. Z boiska schodzi Gary Neville. To nie był najlepszy mecz w wykonaniu tego doświadczonego piłkarza.

69. min. Dobre podanie Gibsona, ale Hernandez nie sięgnął piłki. Ma ją Carson.

68. min. Dośrodkowanie wybijają obrońcy.

67. min. Gibson rozprowadził akcję na prawą stronę. Rooney próbował wcisnąć się między dwóch rywali. Sędzia dyktuje rzut wolny blisko pola karnego.

65. min. Swoją szansę miał Rooney, Carson ratuje jednak sytuację.

65. min. Zanim polski bramkarz przeżył chwile grozy Ferguson przeprowadził podwójną zmianę. Hernandez wszedł za Berbatowa, a Gibson za Obertana.

63. min. Nie ma gola! Odemwingie nie trafił w bramkę! Kuszczak rzucił się w przeciwną stroną.

62. min. Karny dla WBA! Fauluje Ferdinand! Kuszczak będzie miał szanse się wykazać.

58. min. Manchester ma problemy i w ataku i w obronie. Akcje ofensywne gospodarzy wyglądają groźniej.

54. min. Ładna kombinacyjna akcja ManU, zakończona prostopadłym podaniem do Berbatowa. Bułgar jest jednak na spolonym.

53. min. Scharner wygrał pojedynek główkowy po rzucie rożnym i znowu piłka mija o centymetry bramkę Polaka...

48. min. Pablo bardzo ryzykownie. Rooney jednak nie zorientował się i nie przejął piłki.

47. min. Brunt znowu chciał sprawdzić Kuszczaka. Bardzo mocno, ale tuż obok prawego słupka bramki.

46. min. Zaczynamy drugą połowę. Przy piłce ManU.

45. min. +3 Koniec pierwszej, nerwowej dla Tomasza Kuszczaka połowy. Obie drużyny udowadniają, że potrafią grać ofensywnie, więc w drugiej połowie spodziewamy się więcej bramek. Np takich jak ta Morrisona. Wracamy po przerwie.

45. min. +2 Sędzia dyktuje jeszcze rzut wolny, który wykonuje Brunt. Piłka odbija się rykoszetem i wychodzi za linię końcową. Znowu było groźnie.

45. min. Odemwingie kapitalnym prostopadłym podaniem uruchomił Dorransa, ten wpada w pole karne, strzela... tylko boczna siatka. Odetchnęliśmy z ulgą, polski bramkarz znowu nie miałby nic do powiedzenia.

40. min. Manchester atakuje niemrawo, co powoli zaczyna denerwować sir Alexa.

36. min. Thomas ładnie przebił się środkiem pola, odegrał piłkę na lewą stroną do Brunta, ten jednak za głęboko dośrodkował.

32. min. Kuszczak musi być ciągle skoncentrowany, w jego pole karne raz po raz wlatują kolejne dośrodkowanie. Teraz ładne zgranie Nevilla.

28. min. Anderson urwał się obrońcom, zagrał do Obertana, jednak Rooney, który ostatni dotknął piłkę jest na spalonym. Ładna akcja ManU.

26. min. Kolejny bardzo groźny strzał mija o centymetry bramkę Kuszczaka. Znowu nie miałby żadnych szans. Gra obronna Manchesteru pozostawia wiele do życzenia.

25. min. Znowu zagotowało się pod bramką Polaka. Kapitalne podanie dostał Thomas, dobrym przyjęciem znalazł się tuż przed Kuszczakiem, ale Gary Neville wytrącił go z biegu. Powinien być rzut karny.

23. min. Kuszczak wyłapuje łatwy strzał, który dotoczył się do jego bramki.

22. min. Momentalnie przenosimy pod druga bramkę. Obertan wpadł w pole karne z lewej strony, był już blisko bramki, ale przeszarżował i obrońca zablokował jego podanie.

21. min. Kuszczak dobrze ocenia sytuację i nie popełnia błędu. Na razie Polak gra bardzo pewnie na przedpolu.

17. min. Gospodarze chcą pójść za ciosem. Ataki na bramkę Kuszczaka trwają. Cech strzela jednak bardzo niecelnie.

14. min. GOOOOOOOL dla West Bromwich! Kapitalne uderzenie Morrisona, Kuszczak nie miał żadnych szans. Pomocnik gospodarzy huknął pod poprzeczkę niemal z linii pola karnego. Stadiony świata.

10. min. West Bromwich nie rezygnuje, ale Manchester groźnie kontruje. Tym razem bez efektu. Z drugiej strony boiska Tomasz Kuszczak pewnie wyłapuje dośrodkowanie.

7. min. Gospodarze od początku meczu nie zamierzają składać broni. Bramka ich nie załamała. Kuszczak może mieć w tym meczu sporo pracy.

6. min. Szansa West Bromwich! Thomson przypadkowo przebił się w polu karnym gości, ale strzału nie zdołał oddać. Kuszak nie musiał nawet interweniować.

3. min. GOOOOOOL dla Manchesteru! Wayne Rooney! Świetnie dośrodkowanie Evry z lewej strony boiska prosto na głowę Anglika, który bardzo precyzyjnym strzałem tuż przy słupku nie dał szans bramkarzowi. Tak zaczyna się nowy rok dla Manchesteru United.

1. min. Od razu pierwsza szansa gospodarzy! Strzał jednak nie był zbyt mocny i Kuszczak nie ma żadnych problemów.

1. min. Pierwszy gwizdek arbitra! Przy piłce gospodarze.

13:40: Piłkarze są już na boisku. Za chwilę rozpoczynamy relację.

Mecz rozpocznie się o 13.45. Pierwszy raz w tym sezonie Premier League w bramce Manchesteru stanie Tomasz Kuszczak.

Przed meczem: Czołówka Premier League wygląda bardzo interesująco. ManU prowadzi, ale ma tyle samo punktów co lokalny rywali - City. Piłkarze Fergusona rozegrali jednak dwa mecze mniej. Za obiema Manchesterami czai się Arsenal, który ostatnio nie wykorzystał szansy by zrównać się punktami z przeciwnikami.