Premier League. Tottenham wygrał z Liverpoolem

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
44
Tydzień temu Tottenhamowi nie oparł się Arsenal. W Lidze Mistrzów czwarty zespół poprzedniego sezonu pewnie pokonał Werder Brema. W niedzielne popołudnie nie było łatwo, ale kolejny raz Bale i spółka mogą dopisać do swojego konta 3 punkty.

Na White Hart Lane kibice byli świadkami dobrego, szybkiego meczu, obfitego zarówno w bramki, ostrą grę, jak i kontrowersje. Ostatecznie wszystko zakończyło się po myśli gospodarzy.

Pierwsza połowa to sytuacje po obu stronach boiska. Jako pierwszy na tablicy wyników zapisał się nie Torres czy Rodriguez, a Skrtel, który po rzucie wolnym dobrze odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym.

Po przerwie Defoe nie wykorzystał rzutu karnego i dopiero samobójcze trafienie Skrtela pozwoliło uwierzyć gospodarzom. Szaleńczych ataków nie potrafili jednak zamienić na bramkę numer dwa. Aż do 93. minuty, gdy zmęczonym już obrońcom uciekł Aaron Lennon i pewnie pokonał Reinę.

Liverpool również miał swoje szanse, ale Rodriguez, Torres i Kuyt nie umieścić piłki w siatce Gomesa. Tottenham ma 25 punktów i zajmuje 5 miejsce w tabeli. Liverpool jest 10.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

90. min. +6 Koniec meczu! 3 punkty zostają w Londynie.

90. min. +6 Kapitalna kontra Lennona! Nie ma jednak bramki, piłka przelatuje obok lewego słupka bramki Reiny.

90. min. +2 Gol dla Tottenhamu! 2:1! Lennon dostał świetne podanie ze środka pola, wygrał walkę z obrońcą i pewnie pokonał Reinę! Kapitalna końcówka gospodarzy.

89. min. Defoe strzela bramkę! Wydawało się, że odkupił tym samym wszystkie winy, ale sędzia podnosi chorągiewkę. Nie ma gola.

83. min. Meireles! Kapitalne uderzenie piłkarza Liverpoolu. Z całej siły, tuż obok spojenia bramki z poprzeczką. Gomes nie miałby żadnych szans.

82. min. Torres bardzo chce strzelić zwycięskiego gola. Jest jednak na spalonym.

80. min. Reina broni bardzo groźny strzał Bale'a.

75. min. Liverpool dobrze radzi sobie dzisiaj bez kontuzjowanego Gerrarda. Torres nadal próbuje, ma jeszcze 15 minut.

70. min. Kuyt znowu pada w polu karnym! Znowu piłkarze Liverpoolu protestują. Masa kontrowersji w niedzielnym meczu na White Hart Lane.

66. min. 1:1! Druga bramka... Skrtela. Słowak sam wpycha piłkę do bramki Reiny po kapitalnym rajdzie Modrica prawą stroną. Tottenham wraca do gry!

64. min. Kuyt pada w polu karnym. Nie ma rzutu karnego.

60. min. Defoe nie trafił w bramkę! Nadal prowadzi Liverpool!

59. min. Rzut karny dla Tottenhamu! N'Gog wyskakując w murze zasłonił twarz rękami, w które trafiła piłka. Kontrowersyjna jedenastka.

58. min. Caragher upominany przez sędziego. Jeśli obrońca The Reds otrzymałby żółty kartonik, musiałby opuścić boisko.

57. min. Crouch domaga się podyktowania rzutu wolnego. Przy piłce jednak nadal jest Liverpool.

51. min. Nieprawdopodobne! Drugi błąd Reiny w tym meczu i drugi raz obrońcy (tym razem Meireles) wybijają bardzo trudną piłkę z linii bramkowej! The Reds mają dużo szczęścia.

50. min. Defoe po rzucie rożnym nie zdołał dojść do piłki, która ląduje w rękach Reiny.

47. min. Torres z pełnym impetem wpadł w pole karne, ale zwlekał z oddaniem strzału. Został powstrzymany.

46. min. Zaczynamy drugą połowę.

Tak relacjonowaliśmy na żywo pierwszą połowę:

45. min. +2 Koniec ciekawej pierwszej połowy. Wracamy po przerwie.

45. min. +1 Próbował odpowiedzieć Bale, obrońcy The Reds wyjaśniają jednak sytuację. Zrodziła się z tego dobra kontra, jednak Torres nie zdołał oddać strzału.

45. min. +1 Kolejne kapitalne podanie Torresa, które ciężko opisać słowami. Gomes wygrywa jednak pojedynek sam na sam z Rodriguezem.

44. min. To dopiero piąta bramka zdobyta przez The Reds na wyjeździe w tym sezonie. Czy na Tottenham dzisiaj to wystarczy?

43. min. 1:0 dla Liverpoolu! Skrtel wspaniale odnalazł się w polu karnym po dużym zamieszaniu i strzałem po ziemi, między nogami obrońców umieścił piłkę w siatce. Zasłonięty Gomes nie miał szans.

41. min. Bardzo niewygodny strzał z kozłem Bale'a. Tuż obok bramki Reiny.

40. min. Bardzo szybka kontra Modrica powstrzymana nieprzepisowo przez Carghera. Żółta kartka dla kapitana Liverpoolu.

39. min. Meireles potężnie huknął z 25 metrów, ale Gomes z trudem broni strzał Argentyńczyka.

31. min. Wspaniała szansa Tottenhamu. Reina popełnił błąd, wybijając piłkę pod bogi Defoe, ten jednak będąc sam przed pustą bramką i Carragherem trafił właśnie w kapitana The Reds. Trochę wyżej i kibice na White Hart Lane oszaleliby ze szczęścia.

29. min. Bale trafia jednak w mur.

28. min. Kapitalny rajd Bale'a, który jest faulowany. Będzie dobra okazja dla Spurs.

23. min. Okres przewagi Liverpoolu. Próbował Torres, został zablokowany. Poprawił Kuyt, ale tylko rzut rożny dla The Reds.

18. min. Torres ładnie przedarł się przed polem karnym, oddał piłkę do lepiej ustawionego Rodrigueza, który strzela mocno przy słupku. Kapitalna interwencja Gomesa.

15. min. The Reds się rozkręcają, a pod bramką Gomesa pachnie golem. Rzut rożny.

12. min. Kontuzja Van der Vaarta. Na boisku musi pojawić się Defoe.

8. min. Druga szansa Rodrigueza! Czubkiem buta uderzał piłkarz The Reds, ale piłka minęła bramkę gospodarzy.

7. min. Kapitalne podanie, a w zasadzie dotknięcie piłki, Torresa, ale Maxi Rodriguez jest na spalonym. Szkoda, byłby to piękny gol. Liverpool pokazuje, że również jest groźny.

5. min. Piękna akcja Huttona i Lennona, zakończona strzałem w półwoleja Modrica. W środek bramki, więc Reina nie miał problemów.

4. min. Pierwsza groźna akcja Tottenhamu. Lennon przedarł się środkiem boiska, ale zamiast dograć do kolegów, zagubił się i nic z tego nie wyszło. Jęk zawodu na trybunach.

1. min. Czas start! Przy piłce Liverpool.

Zawodnicy Tottenhamu koncentrują i motywują się w kole. The Reds już gotowi do gry.

Piłkarze są już na boisko. Zwyczajowe przywitanie i rozpoczynamy relację z meczu.