Manchester United pokonał Chelsea w meczu o Tarczę Wspólnoty 3:1

1 : 3
Komentarze
Od?wie?
54
Zobacz to na ZCzuba.tv! To był trzeci mecz otwierający sezon pomiędzy tymi dwiema drużynami w ostatnich czterech latach.

Gole Antonia Valencii z 41 min. i Javiera Hernandeza z 76 min. dały jego nowemu klubowi pewność, że Tarcza Dobroczynności w tym roku trafi do niego. Dimitar Berbatow, który zastąpił w przerwie Wayne'a Rooneya, dodał trzecią bramkę w doliczonym czasie gry.

Salomon Kalou dał Chelsea nadzieję w 83 min. Fantastycznie broniący w całym meczu Edwin Van der Sar zdołał tylko sparować strzał Daniela Sturridge'a, który wszedł na boisko na ostatnie pół godziny i był jednym z najlepszych graczy Chelsea, dzięki czemu Kalou mógł spokojnie dobić.

Pierwszą bramkę Valencia zdobył po podaniu od Rooneya, który dostał przepiękną piłkę od Scholesa. Potem Valencia asystował przy golu Hernandeza, który kopnął nogą, trafił sobie piłką w twarz i w ten sposób skierował piłkę do bramki.

Chelsea przegrała piąty przedsezonowy mecz z rzędu.

90. min. +3 Koniec meczu.

90. min. +2 GOL! 1:3! Berbatow! Piłkarze Manchesteru spokojnie rozgrywają piłkę. Uśpili obronę Chelsea, Hilario niepewnie i niepotrzbnie wyszedł z bramki i Berbatow przerzuca nad nim piłkę, trafiając z ponad 20 m do pustej bramki.

90. min. +1 Chelsea coraz bardziej bezsensownie wbija piłkę w pole karne, choć teraz akurat było bardzo niebezpiecznie. A właściwie mogłoby być, gdyby Smalling wcześniej zorientował się, że ma piłkę i wiedział, jak się uderza.

90. min. Sędzia dolicza trzy minuty.

89. min. Bardzo aktywny Sturridge ogrywa dwóch graczy, ale musi się wycofać. Zagrywa do Żirkowa, piłka wraca w pole karne Manchesteru, ale zostaje wybita na róg. Pewnie łapie ją Van der Sar.

86. min. Obrońcy Manchesteru się zagapili, zamieszanie w polu karnym, piłka trafia w końcu do stojącego na spalonym (czego nie zauważył sędzia) Drogby. To był jednak tak ostry kąt, że mógł tylko z całej siły przyłożyć w boczną siatkę.

83. min. GOL! 1:2! Kalou! Potężne uderzenie zza pola karnego, Van der Sar może tylko odbić piłkę przed siebie, błyskawicznie doskakuje do niej Kalou i bez problemu trafia.

82. min. Fenomenalna szansa dla Chelsea, ale niesamowicie broni Van der Sar.

80. min. Zmiany. Paulo Ferreirę zastąpił Jeffrey Bruma, a w drużynie "Czerwonych Diabłów" Michaela Carricka zastąpił Ryan Giggs a Paula Scholesa Darren Fletcher.

79. min. Zmiana w Chelsea. Jurij Żirkow za Cole'a.

78. min. Kolejna groźna akcja Manchesteru. Hernandez wyczerpał już chyba jednak limit szczęścia.

76. min. GOL! 0:2! Hernandez! Świetna długa piłka na skrzydło do Valencii, który przebiega parę metrów i wbija piłkę w pole karne. Javier Hernandez padając na ziemię uderza nogą, trafia sobie piłką w twarz, piłka odbija się i wpada do bramki.

75. min. Piłkarze Chelsea po raz kolejny próbują uderzenia sprzed pola karnego. Znowu dość mocno się pomylili.

74. min. Świetna akcja Manchesteru, piłka trafia w pole karne do Hernandeza, który próbuje strzelać, ale przewraca się na piłce.

73. min. Zmiana w Chelsea. Yossi Benayoun za Maloudę.

71. min. Czwarta zmiana w Manchesterze. Schodzi Fabio, za niego Chris Smalling.

70. min. Wrzutka w pole karne Manchesteru, fatalny błąd Van der Sara, który wyszedł do piłki, ale ta tylko musnęła jego rękawicę i trafił do Cole'a, którego uderzenie było jednak tak słabe, że Van der Sar spokojnie zdążył wrócić i bez problemu złapać piłkę.

69. min. Znakomita szansa Drogby, Van der Sar był jednak od niego odrobinę szybszy.

68. min. Znakomite uderzenie Essiena z 20 m. Gdyby piłka nie przeleciała milimetry obok słupka, Van der Sar nie miałby szans.