Premier League. Chelsea - Wigan 8:0. Chelsea mistrzem Anglii!

Od?wie?
56
Zobacz to na Zczuba.tv! »

Chelsea była drużyną wyraźnie lepszą, przeważała w każdym elemencie gry.

Pierwszy gol dla gospodarzy padł jednak po błędnej decyzji sędziego, który nie odgwizdał spalonego asystującego przy golu Maloudy.

Potem poszło już łatwo, zwłaszcza, że za głupią interwencję w polu karnym wyrzucony z boiska został defensor gości.

Drogba był zły, że karnego wykonywał Lampard, gdyż w tamtej chwili miał jeszcze 26 goli w klasyfikacji strzelców - potem zdobył jednak trzy bramki (w tym jedną z karnego) i triumfował też indywidualnie.

Manchester skończył sezon z 85 pkt. - jednym mniej niż nowi mistrzowie. W niedzielę pokonał 4:0 Stoke City.

Chelsea zdobyła w całym sezonie aż 103 bramki.

90. min. +3 Koniec meczu! Ogromna radość ekipy "The Blues"!

90. min. +2 Tottenham przegrywa z Burnley już 2:4.

90. min. +1 Smutni piłkarze Manchesteru opuszczają już murawę.

90. min. GOL! 8:0! Joe Cole przepychał się z jednym z obrońców w zapaśniczym stylu, ale sędzia pozwolił im na to. Cole w końcu wygrał i posłał piłkę na drugą stronę pola karnego, gdzie bardzo ładnie z woleja uderzył Ashley Cole.

89. min. N'Zogbia atakuje. Gospodarze chyba już świętują, bo całkowicie oddali pole rywalom.

87. min. Arsenal prowadzi 4:0 po golu Veli.

86. min. Moses przepięknie uderza z ogromnej odległości. Efektownie broni Cech.

83. min. "Czerwone Diabły" prowadzą 4:0. Park strzela głową.

81. min. Ostatnia zmiana meczu. Moses za Rodallegę.

80. min. GOL! 7:0! Joe Cole uderzał, ale Pollitt fantastycznie obronił. Nie mógł jednak tego złapać. Dobił Drogba, kompletując hat-tricka. Po czym zagrał na chorągiewce jak na gitarze.

78. min. Drogba miał świetną okazję, ale kompletnie nie trafił w piłkę.

77. min. Ambitnie Matic. Strzał z niesamowitej odległości, całkiem ładny, choć niecelny.

75. min. Tottenham sobie nie radzi. Prowadził 2:0, a przegrywa 2:3. I tak zagra jednak w eliminacjach LM - o awans bezpośredni nie walczy, bo Arsenal wysoko prowadzi.

72. min. Scharner za Diame.

70. min. Ostatnia zmiana Ancelottiego. Majtic za Ballacka.

68. min. GOL! 6:0! Tym razem do piłki podchodzi Drogba. Strzela piekielnie mocno, piłka odbija się jeszcze od słupka.

67. min. Kolejny rzut karny dla gospodarzy! Faulował Melchiot, poszkodowany Ashley Cole.

63. min. GOL! 5:0! Drogba pięknie uderza przewrotką, ale Pollitt wyśmienicie broni. Lampard przejmuje jednak wybitą piłkę i wrzuca na długi róg, gdzie od razu znalazł się Drgoba, który głową strzelił 27. gola w lidze, dzięki czemu wyprzedził w klasyfikacji strzelców Wayne'a Rooneya! W końcu jest zadowolony, bo miał wcześniej pretensje o to, że to Lampard wykonywał karnego, być może uniemożliwiając mu zwycięstwo w klasyfikacji indywidualnej.

62. min. Zmiana u gości: Thomas za Watsona.

61. min. Kolejna świetna okazja. Joe Cole podaje do Drogby, którego strzał mija bramkę Wigan.

59. min. Joe Cole za Kalou, Belletti za Ivanovica.

56. min. GOL! 4:0! Anelka dostaje świetną wrzutkę od Ivanovica i uderza z woleja, odbijając jeszcze piłkę od ziemi. Bardzo ładna bramka.

54. min. GOL! 3:0! Chelsea udowadnia bezsilność United kolejnym golem. "The Blues" kompletnie rozklepali defensywę Wigan, a do siatki uderzył Kalou. Dostał żółtą kartkę za zdjęcie koszulki z radości.

53. min. Manchester prowadzi 3:0! Ale choćby strzelił 300, nic mu to nie pomoże, jeśli Chelsea wygra. Samobój Higginbothama.

51. min. Sędzia chyba ma dziś kłopoty ze swoimi decyzjami. Malouda ewidentnie przyjmuje piłkę ręką i rusza z kontratakiem.

49. min. Zółta kartka dla N'Zogbii.

47. min. Lampard uderza w ekwilibrystyczny sposób, ale bramkarz pięknie odbija piłkę na poprzeczkę. Arbiter gwiżdże jeszcze spalonego, ale sie myli.

46. min. Początek ostatnich 45 min. angielskiej Premier League w tym sezonie.

45. min. +3 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 W międzyczasie podwyższył też Tottenham, ale jeszcze przed przerwą Burnley zdobyło bramkę kontaktową.

45. min. Arbiter pomny tego, jak skrzyczał go Ballack za odgwizdanie mu faulu, woli już tego nie robić.

42. min. W ostatnich minutach pierwszej połowy to wciąż szybki i ładny mecz.

38. min. Manchester również podwyższa! Ale to mu w niczym nie pomoże. Dobra akcja i absolutnie paskudna interwencja Begovica przy strzale Giggsa w środek bramki. Dzięki samobójczemu trafieniu już 3:0 prowadzi też Arsenal.

36. min. N'Zogbia popisuje się dziś ładnymi dryblingami. Znowu efektownie zwodzi obrońców gości. Nic z tego jednak nie wyszło.

32. min. GOL! 2:0! Lampard pewnie wykonuje rzut karny.

31. min. Można powiedzieć, że reakcja natychmiastowa. Lampard wpada w pole karne i wychodzi na pozycję sam na sam, ale zostaje złapany za koszulkę i w zapaśniczy sposób ściągnięty na murawę przez Caldwella. Czerwona kartka!

30. min. Manchester także na prowadzeniu! Po niewiarygodnym zamieszaniu w polu karnym Fletcher wpcyha piłkę do bramki. Prawdziwy fliper!

29. min. Arsenal dość szybko podwyższył. Tym razem van Persie.

28. min. Podanie Maloudy w pole karne było tak mocne, że żaden z jego kolegów nie zdołał uderzyć piłki. A mogło być 2:0.

26. min. Sytuacja Drogby, który także jest dziś niebezpieczny. Skończyło się na mało efektywnym rzucie rożnym.

23. min. Bramki padają też na innych boiskach. Arszawin daje Arsenalowi prowadzenie z Fulham, Tottenham od 3 min. prowadzi na wyjeździe z Burnley.

21. min. Rodallega znalazł się sam na sam z Cechem, ale porządnie spudłował, a poza tym był na spalonym.

19. min. Niezła piłka między obrońców do Kalou, ale chyba nie miał szans dojść do niej przed Pollittem.

16. min. Szansa dla "The Blues". Koniec końców Terry był jednak bliższy kopnięcia kogoś w głowę, niż zdobycia bramki.

15. min. Przez chwilę było ciekawie pod bramką Chelsea, ale niebezpieczeństwo zażegnane.

14. min. Wigan wcale się nie boi. Piękna akcja, w której bawili się z defensorami gospodarzy i rozrzucali ich po całym placu gry. Ballack zatrzymał w końcu całość faulem i długo krzyczał na sędziego, który odgwizdał przewinienie. Został przywołany do porządku, ale kartki nie zobaczył.

13. min. Kolejny znakomity rajd Kalou w pole karne. Tylko ostatnie podanie odrobinę niecelne.

11. min. Groźna akcja pod bramką "The Blues". Ballack wybija dośrodkowanie tak niefortunnie, że piłka leci w stronę bramki. Na jego szczęście odbija się jednak od słupka i wypada na róg.

9. min. W spotkaniu Manchesteru wciąż jest 0:0.

6. min. GOL! 1:0! Drogba uderzał z wolnego, ale jego strzał został zablokowany. Po chwili piłka została jednak ponownie wbita w pole karne, gdzie stojący na spalonym Malouda zgrał klatką piersiową do Anelki. Francuz strzelił gola, ale nie powinien on zostać uznany.

5. min. Gospodarze pozwalają przeciwnikom na ataki. Ale w wyśmienitej formie jest wciąż Kalou, który przeprowadza świetną akcję i jest faulowany tuż przed polem karnym.

4. min. Oba zespoły dość spokojnie zaczęły mecz. Chyba przynajmniej początek spotkania będzie właśnie taki.

1. min. Mecz zaczyna się niemal punktualnie. Chelsea cofa do Cecha.

16:55 Chelsea podejmuje Wigan, które nie gra już o nic. Zaledwie jedno oczko za liderem znajduje się Manchester United, który liczy na potknięcie rywala, także grając z nieliczącym się już w walce o cokolwiek Stoke'iem.