Premier League. MU wygrywa z Sunderlandem

Terminarz
Od?wie?
31
Zobacz zwycięstwo Manchesteru na Zczuba.tv »

Mecz obfitował w sytuacje podbramkowe, jednak piłka w siatce znalazła się tylko raz. W 28. minucie meczu futbolówka trafiła w polu karnym do Naniego, który mocnym strzałem w długi róg pokonał Craiga Gordona.

Manchester mógł podwyższyć wynik, jednak kilku stuprocentowych sytuacji nie wykorzystał Dymitar Berbatow. Postawa Bułgara ostatecznie zirytowała Alexa Fergusona, który w 71. minucie wpuścił w jego miejsce Michaela Carricka.

Spotkanie toczone w szybkim tempie zakończyło się jednobramkowym prowadzeniem gości, co oznacza, że kwestia tytułu rozstrzygnie się dopiero w ostatniej kolejce. Manchester zagra u siebie ze Stoke, a mająca punkt przewagi Chelsea podejmie także na swoim stadionie Wigan.

Tak relacjonowaliśmy na żywo

93. min. Na boisku pojawił się jeszcze Owen Heargreaves. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie, co oznacza, że sprawa tytułu mistrzowskiego rozstrzygnie się dopiero w ostatniej kolejce

91. min. Sunderland ciśnie - wpierw wrzutka z lewego skrzydła, ale obrońcy wybijają na róg. Po jego wybiciu głową strzela Turner, jednak obok słupka

88. min. Manchester broni 1-bramkowego prowadzenia. Za Darrena Fletchera wchodzi stoper - Rio Ferdinand.

85. min. Żółta kartka dla Richardsona za faul na Nanim

78. min. Bardzo blisko drugiej bramki dla MU. Nani podaje do Carricka ten strzela na pustą bramkę, ale z linii bramkowej piłkę wybija obrońca gospodarzy Turner

73. min. Potężna bomba Wayne'a Rooney'a zza pola karnego. Piłka odbita wcześniej przez obrońcę trafia do reprezentanta Anglii, ale strzał niestety obok słupka

71. min. Zmiana w ekipie gości - nieskutecznego Berbatowa zastępuje Michael Carrick

63. min. Nani zaatakowany przez Cattermole'a. Piłkarz gości bardzo cierpiał i musiał opuścić boisko. Na szczęście dla MU był w stanie wrócić do gry

56. min. Kolejna zmarnowana sytuacja w wykonaniu Berbatowa, który niecelnie strzela głową. Bułgar jest naprawdę w bardzo słabej dyspozycji. Rzut rożny także bez efektu bramkowego.

55. min. Żenujące przedstawienie w wykonaniu Bardsleya. Piłkarz gospodarzy przewraca się w polu karnym, udając że był faulowany przez Giggsa. Walijczyk tymczasem nawet nie tknął Bardsleya, który dostaje od sędziego żółtą kartkę.

52. min. Znów szczęście uśmiechnęło się do bramkarza Sunderlandu. Z lewego skrzydła dogrywa wbiegający Rooney, akcję zamyka przy słupku Berbatow, jednak Bułgar znów strzela niecelnie. Z najbliższej odległości uderza przy słupku.

49. min. Wymarzona sytuacja Naniego, który dostaje podanie od Fletchera, jednak piłkarz MU nie zdołał pokonać Gordona

47. min. Rozpoczęła się już druga część spotkania. Goście mają rzut rożny, jednak bez widocznego efektu

II połowa

46. min. Aż 4 minuty doliczył sędzia do zakończonej już pierwszej połowy. Ta część spotkania mogła się podobać - gra była szybka, dużo akcji i zaangażowania z obu stron.

46. min. Rooney dogrywa do Berbatowa w polu karnym, ten jednak z najbliższej odległości strzela bardzo niecelnie.

41. min. Żółta kartka dla Vidicia za symulowanie faulu

37. min. Lee Cattermole zmienił kontuzjowanego Irlandczyka.

35. min. Na boisku leży pomocnik gospodarzy - David Meyler. Zawodnik jest znoszony na noszach.

28. min. Bramka dla Manchesteru!!!! Kombinacyjna akcja gości, w której było jednak trochę przypadku. Z lewego skrzydła dośrodkowuje Berbatow, w polu karnym piłkę wymieniają Rooney i Fletcher, aż ostatecznie trafia ona do Naniego. Ten z kolei mocnym strzałem w długi róg nie daje szans Gordonowi.

24. min. Mecz nabiera rumieńców!!! Z dystansu uderza Malbranque - piłka szybuje tuż pod poprzeczkę, ale na posterunku jest van der Sar. Holender fantastyczną interwencją ratuje swój zespół przed utratą gola

22. min. Evra fantastycznie podaje do Giggsa, ten wykonuje swój "firmowy" zwód i strzela mocno na bramkę. Piłka odbija się od spojenia i wychodzi za linię. Gdyby szła w okienko, to bramkarz byłby bez szans.

18. min. Obrońca gospodarzy - Mensah opuszcza boisko z powodu kontuzji. W jego miejsce wchodzi Kilgallon

13. min. Rzut rożny dla Sunderlandu - obrońcy gości słabo kryli i strzał głową zdołał oddać Mensah. Na szczęście dla Edwina van der Sara piłka przechodzi obok bramki

4. min. Dobra sytuacja dla MU, ale niestety napastnicy nie wykazali się skutecznością. Wpierw kapitalne uderzenie z dośrodkowania Wayne'a Rooney'a, ale dobrze broni Craig Gordon. Dobitka Ryana Giggsa niestety zablokowana przez obrońcę

2. min. Pierwszy gwizdek już za nami. Manchester spokojnie rozgrywa akcje, jednak długie podania do napastników jak na razie niecelne.

Przed meczem:

Manchester, który wciąż ma nadzieję na mistrzostwo Anglii, musi wygrać dzisiejsze spotkanie, gdyż zwycięstwo odnieśli ich jedyni rywale - Chelsea. "The Blues" wygrali szlagierowy mecz z Liverpoolem 2:0 i odskoczyli "Czerwonym Diabłom" na 4 punkty w tabeli. Sunderland zajmuje dopiero 10. miejsce, jednak na pewno nie zamierza "podarować" gościom 3 punktów.