Premier League. Manchester City - Manchester United 0:1

Terminarz
Od?wie?
42
Zobacz bramkę Paula Scholesa w doliczonym czasie gry »

Przed meczem chyba nikt nie pomyślałby, że to spotkanie może zakończyć się wynikiem bezbramkowym. Z każdą kolejną minutą wiara w to mogła jednak maleć.

Obie strony miały w pierwszej połowie swoje szanse. Lepiej prezentowali się gospodarze, ale oni także nie zdołali wpakować piłki do siatki.

Druga połowa, choć pełna walki, mogła jednak zawieść oczekiwania kibiców. Z każdą chwilą sensownych akcji i szans bramkowych było coraz mniej.

City było bliskie strzelenia bramki pięć minut przed końcem meczu, kiedy van der Sar popełnił błąd przy wrzutce i kilku zawodników gospodarzy próbowało wepchnąć piłkę do bramki strzeżonej przez połowę piłkarzy gości. Nie udało się.

Karą była ostatnia doliczona minuta gry. W 93 min. Evra dośrodkował piłkę z lewej strony, a niepilnowany Scholes strzelił dokładnie przy słupku.

W zeszłym roku na Old Trafford derby też miały być przedłużone o trzy minuty, ale ostatecznie było ich aż siedem. W 96 min. zwycięskiego gola dla drużyny Alexa Fergusona strzelił wtedy Michael Owen. Spotkanie prowadził ten sam arbiter, co dzisiaj - Martin Atkinson, co wywołało zresztą żywe protesty włodarzy City.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu United zachowuje szansę na tytuł mistrzowski. O godz. 18:30 prowadząca w tabeli Chelsea zmierzy się z Tottenhamem.

90. min. +5 Koniec meczu. Triumfujący goście niemal tańczą na murawie.

90. min. +4 Załamani piłkarze gospodarzy nie mogą uwierzyć. Klęczą na boisku.

90. min. +3 Gol dla Manchesteru! Tym razem zmieścili się w czasie. Niekryty w polu karnym Scholes dokładnie uderza głową przy słupku po dośrodkowaniu Evry.

90. min. Będą trzy doliczone minuty. Być może trzy, to nie oznacza siedem.

86. min. Jak oni tego nie strzelili? Van der Sar myli się przy interwencji i leży na murawie, podczas gdy piłkę mają gracze City. Nie potrafią jednak wkopać jej do bramki, w której ustawiło się pół drużyny gości. W końcu za którymś razem udaje się ostatecznie zażegnać zagrożenie.

82. min. Berbatow strzela głową tuż obok słupka. Nie wiadomo czy Given zdążyłby, gdyby piłka leciała w stronę siatki.

80. min. Festiwalu zmian ciąg dalszy. Obertan za Valencię.

79. min. Stephen Ireland za de Jonga.

77. min. Brutalny faul i słuszna żółta kartka dla Evry.

75. min. Berbatow za Rooneya, a Wright-Phillips za Adebayora.

74. min. Giggs był sam na sam z Givenem, ale golkiper City totalnie go ośmieszył.

73. min. Gareth Barry dostał znakomitą piłkę między obrońców, ale nie zdołał oddać strzału będąc sam na sam z bramkarzem. Był jednak lekko zahaczany przez Neville'a.

72. min. Nani uderzał wślizgiem w polu karnym, ale piłka przeleciała obok słupka.

69. min. Piłkarzom obu drużyn brakuje dziś też trochę precyzji, co znacznie utrudnia walkę o zdobycie bramki.

65. min. Patrick Vieira wchodzi za Adama Johnsona.

63. min. Czwarty rzut rożny dla gości i jest remis. W wyniku też, ale tu akurat bezbramkowy.

59. min. Nani zastępuje na boisku Gibsona.

57. min. Żółtka kartka także dla Adama Johnsona. Za faul na Valencii.

55. min. Kompany zasłużył na żółtą kartkę za faul na Rooneyu. Powracający po kontuzji napastnik zwijał się z bólu na murawie, ale po dłuższej chwili momentalnie podniósł się i wrócił do gry.

53. min. Bellamy w sprytny i widowiskowy sposób powstrzymał atak, ale sędzia nie dał się nabrać i podyktował rzut wolny.

52. min. Błąd obrony gospodarzy mógł ich kosztować utratę bramki. Udało się jednak wybić piłkę.

48. min. Adam Johnson dwukrotnie zwiódł Evrę, ale nie udało mu się poprawnie dośrodkować.

45. min. +2 Rooney wściekły na arbitra, który powinien podyktować rzut wolny przed polem karnym, a zamiast tego zakończył pierwszą połowę.

45. min. Dobry kontratak Manchesteru, Giggs dostał znakomitą piłkę w pole karne i właściwie znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale jego strzał był bardzo słaby.

39. min. Vidić świetnie w ostatniej chwili wybił piłkę Tevezowi. Argentyńczyk i tak nie miał chyba jednak pomysłu, jak oddać ten strzał.

38. min. Bellamy cały czas bardzo aktywny, przeciwnicy nie mają z nim szans w pojedynkach biegowych. Mimo wszystko nadal bez goli.

33. min. Gospodarze od dłuższego czasu utrzymują się przy piłce i nie pozwalają rywalom opuścić własnej połowy. Nic jednak z tego nie wynika.

27. min. Bardzo szybkie rajdy lewym skrzydłem urządza sobie Craig Bellamy, ale na razie bez rezultatu.

26. min. Ni to wrzutka, ni to strzał, ale Shay Given mógł przez chwilę się bać.

25. min. Dość osobliwie poczynaja sobie Wayne Bridge. Najpierw przyjmowałem piłkę w polu karnym tak, że przeciwnicy dopatrywali się zagrania ręką, a potem już poza polem karnym zbił ręką piłkę z głowy rywala. Sędzia nie dopatrzył się niczego złego w tych zagraniach.

21. min. Kilka minut bez większych emocji. Na razie nic nie zapowiada bramki.

17. min. Brzydki faul Rooney'a na de Jongu, ale sędzia nie ukarał napastnika MU żółtą kartką

15. min. Prawą stroną przedzierał się Rooney, ale w polu karnym zbyt długo zwlekał z podaniem do środka i obrońcy City wybili piłkę.

9. min. A z rzutu wolnego świetnie uderzał Tevez. Piłka leciała w okienko, ale strzał nie był zbyt mocny, więc van der Sar zdołał złapać piłkę.

8. min. Nieporadność obrońców United przewyższała chwilami nawet nieporadność napastników City. Zakończyło się na faulu.

4. min. Fantastyczne, potężne uderzenie Fletchera sprzed pola karnego. Tuż obok słupka.

3. min. Dość przypadkowa akcja mogła spowodować zagrożenie pod bramką City, ale równie przypadkowo piłka opuściła pole karne.

1. min. Mecz rozpoczął się z trzyminutowym opóźnieniem. Pierwsi piłki dotknęli piłkarze gospodarzy.

13:45 Sędziował będzie Martin Atkinson, który miał pierwotnie poprowadzić spotkanie Stoke z Boltonem. Arbiter we wrześniu ubiegłego roku doliczył do rozgrywanych na Old Trafford derbów cztery minuty, ale pozwolił piłkarzom grać przez siedem. W 96 min. zwycięskiego gola dla drużyny Fergusona strzelił Michael Owen. City jest z tego powodu wściekłe, domaga się nawet oficjalnych wyjaśnień. Sobotni mecz miał być sędziowany przez Steve'a Bennetta, ale sędzia przebywał na kursie UEFA w Rumunii, gdzie uziemiła go erupcja islandzkiego wulkanu, która sparaliżował ruch powietrzny w całej Europie.

13:40 Zespół Fergusona ma do prowadzącej Chelsea cztery punkty straty. Porażka zakończy jego nadzieję na czwarty z rzędu tytuł mistrzowski. City zajmuje czwarte miejsce w lidze i liczy na grę w Lidze Mistrzów.