Premier League: Chelsea Londyn - Manchester City 2:4. Chelsea znokautowana

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
27
Po pierwszych 45 minutach ciężko było się spodziewać takiego obrotu spraw. Gracze Chelsea zdecydowanie dominowali, częściej zagrażali bramce Givena. Gola zdobyli w 42 minucie po strzale Lamparda i wydawało się, że dość łatwo wygrają z City.

Tuż przed przerwą fatalny błąd popełnili obrońcy Chelsea. Piłkę przejął Carlos Tevez, przebiegł pół boiska i pokonał Hilario. Po zmianie stron City poszło za ciosem. Już w 51. minucie na 2:1 podwyższył Bellamy i Chelsea była w opałach.

Od 76. minuty gospodarze grali w 10. po czerwonej kartce za faul w polu dla Bellettiego. Jedenastkę na bramkę zamienił Tevez, a trzy minuty przed końcem meczu na 4:1 podwyższył Bellamy. W doliczonym czasie gry drugiego gola dla Chelsea strzelił Lampard (z karnego).

Spotkanie Chelsea z Manchesterem City elektryzowało nie tylo piłkarską Anglię, a to wszystko przez skandal obyczajowy, którego bohaterami byli dawni przyjaciele John Terry i Wayne Bridge. Zgodnie z zapowiedziami Bridge podczas przedmeczowego powitania nie podał obrońcy Chelsea ręki, ale obyło się bez poważniejszych incydentów.

90. min. +5 Sędzia kończy spotkanie. Manchester City zasłużenie pokonuje Chelsea Londyn 4:2

90. min. Gol dla Chelsea Barry fauluje w polu karnym, a jedenastkę na bramkę zamienia Frank Lampard.

87. min. Gol 4:1. Zespołowa akcja City, piłkę idealnie wyłożoną przed bramkę od Wright-Phillipsa dostał Bellamy, dołożył tylko nogę i po raz drugi pokonał Hilario. Nokaut Chelsea.

81. min. Chelsea będzie kończyć mecz w dziewiątkę. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartę otrzymał Michael Ballack. Tylko katastrofa może odebrać City zwycięstwo nad Chelsea.

76. min. Gol Tevez pewnie strzela przy lewym słupku. Hilario nie wyczuł, w którą stronę będzie strzelał Argentyńczyk. Manchester City prowadzi już 3:1.

75. min. Karny! Belletti wylatuje z boiska za faul w polu karnym na Bellamy'm.

73. min. Trwa oblężenie bramki Manchesteru City. Goście mają problem by wyjść za swoje pole karne. Chelsea nie potrafi jednak swojej przewagi przełożyć na bramki.

67. min. Chelsea szuka możliwości na doprowadzenie do remisu. Próbował Givena strzałem zaskoczyć Anelka, ale chybił.

60. min. Do tej pory Chelsea przegrała tylko raz na własnym stadionie. Manchester City ma jeszcze 30 minut, by utrzymać prowadzenie i być drugą drużyną, która wygrana na Stamford Bridge. na razie goście przeważają, aktywny jest strzelec drugiej bramki - Bellamy, ale brakuje skuteczności.

51. min. GOOOL!!! Świetna akcja lewym skrzydłem Bellamy'ego, który popędził jak torpeda, wpadł w pole karne i z ostrego kąta strzelił w długi róg bramki Chelsea. Hilario nie miał nic do powiedzenia.

46. min. Rozpoczeła się druga połowa. Na razie bez zmian w składach.

PRZERWA Chelsea dominowała od poczatku meczu, ale swojej przewagi nie potrafiła przełożyć na bramki. W 42. minucie udało się to dopiero Lampardowi. Gospodarze długo z prowadzenia się nie cieszyli. Już trzy minuty później wyrównał Tevez.

45. min. +4 Sędzia kończy pierwszą połowę. Chwilę wcześniej gola zdobyć mógł Lescott, ale po strzale głową piłka minęła słupek bramki Hilario.

45. min. Tevez wyrównuje Bridge wybija piłkę daleko spod własnego pola karnego. Mylą się obrońcy Chelsea. Piłkę przejął Carlos Teves i pomknął w kierunku bramki. Minął starajacego się go zatrzymać Ricardo Carvalho i strzelił niezbyt silnie, ale skutecznie i doprowadził do remisu.

42. min. Gol dla Chelsea! Lampard naprawia błąd sprzed dwóch minut. Świetne prostopadłe podanie od Cole'a do Lamparda, a ten mocny, płaskim strzałem tuż przy lewym słupku pokonuje Givena.

40. min. Frank Lampard ratuje City przed utratą bramki. Świetną akcje przeprowadził Nicolas Anelka, uderzył potężnie zza pola karnego, ale trafił w stojącego na linii strzału Franka Lamparda. Gdyby nie pomocnik Chelsea, City przegrywałoby już 0:1

36. min. Znów gorąco pod bramką Givena. Lampard strzelał, dobijał jeszcze Drogba, ale znów chybił.

31. min. Drogba coraz aktywniejszy w okolicach szesnastki City. Na razie nieskuteczny. Najpierw minął Kompany'ego i strzelił milimetry nad poprzeczką, po chwili walczył o piłkę przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale minął się z piłką

25. min. Dobra akcja Ivanovica prawym skrzydłem, odgrywał w polu karnym do Cole'a, ale ten niespodziewanie zwolnił i Chelsea straciła piłkę.

18. min. Chelsea na razie dominuje. Gospodarze kontrolują grę w środku boiska, częściej atakują, ale na razie dobrze w bramce City spisuje się Given.

12. min. Szybka odpowiedź Chelsea. Cole podawał do Maloudy, ale ten minimalnie się pomylił.

11. min. Pierwsza groźniejsza akcja City. Piłkarze z Manchseteru mili rzut wolny około 35 metrów przed bramką Chelsea, ale dośrodkowanie do dobrze wychodzącego na pozycję Kompany'ego nie doszło.

5. min. Gra toczy się w środku pola. Na razie dominują gracze Chelsea, ale nie potrafią zbliżyć się na mniej niż 30 metrów do bramki City.

1. min. Gramy!

13:44 Piłkarze są już na boisku. Zgodnie z przedmeczową zapowiedzią Bridge Terry'emu ręki podczas powitania zespołów nie podał.

Przed meczem:

Od kilku tygodni brytyjskie media piszą i mówią o romansie Terry'ego (Chelsea) z Vanessą Perroncel, życiową partnerką i matką dziecka Bridge'a. Pikanterii całej aferze dodaje fakt, że obaj piłkarze byli dobrymi przyjaciółmi. Wprawdzie Bridge rozstał się już ze swoją partnerką, ale sprawa wciąż wzbudza ogromne emocje.
Po ujawnieniu afery trener reprezentacji Anglii Fabio Capello odebrał Terry'emu opaskę kapitana, natomiast Bridge w miniony czwartek w ogóle zrezygnował z gry w kadrze.
Angielscy dziennikarze zastanawiallisię, czy Bridge poda Terry'emu rękę (tradycyjny gest zawodników dwóch drużyn przed rozpoczęciem spotkania).