Liverpool wygrywa z Chelsea w hicie Premier League. Kapitalny gol Mohameda Salaha [ZAPIS RELACJI]

2 : 0
Terminarz

• niedziela, 14 kwietnia 2019

Koniec meczu! Liverpool wygrywa 2:0 z Chelsea i odskakuje Manchesterowi City na 2 punkty. "Obywatele" mają jednak do rozegrania jedno zaległe spotkanie.

Chelsea jeszcze szuka kontaktowego gola. Strzał Kante głową, ale za słaby. Broni Alisson

• 87. min.

Końcówka meczu. Liverpool coraz bliżej trzech punktów. Jeśli wygra, odskoczy Manchesterowi City na dwa "oczka"

• 75. min.

Liverpool kontroluje ten mecz. Chelsea po zmarnowanych okazjach Hazarda nie znalazło sposobu na zagrożenie bramce Alissona. Wynik tego meczu już przesądzony?

• 63. min.

Salah strzela, ale jego strzał łatwo broni Kepa. Wciąż 2:0

• 63. min.

Druga połowa na Anfield dużo lepsza!

• 61. min.

Trwają szalone ataki Chelsea. Goście chcą wrócić do gry, ale brakuje im skuteczności

• 61. min.

Znów blisko Hazard! Broni Kepa

• 59. min.

Słupek Hazarda! Chelsea bliska kontaktowej bramki!

• 57. min.

Strzela Firmino, ale obok bramki! Mogło być 3:0

• 54. min.

Chelsea w trzy minuty traci dwie bramki. Goście jeszcze się podniosą?

• 54. min.

2:0 dla Liverpoolu! Kapitalna bramka Salaha z 20 metrów w samo okno!

• 54. min.

Mohamed Salah kapitalnie uderzył!

• 51. min.

GOOOOL!

• 51. min.

Liverpool ma w tym momencie 2 pkt przewagi nad City!

• 51. min.

Liverpool prowadzi 1:0!

• 51. min.

SADIO MANE!

• 51. min.

GOOOOL!

Liverpool znów dyktuje tempo gry. Padną w końcu jakieś bramki?

Wracamy do gry!

• 45. min. + 3

Koniec pierwszej połowy. Było trochę emocji i akcji, ale spodziewaliśmy się więcej. Oby po przerwie było ciekawiej. Na razie 0:0

• 45. min.

Sędzia doliczył 3 minuty

• 44. min.

Groźna akcja gospodarzy, broni Kepa, ale ostatecznie spalony.

• 43. min.

Liverpool jest lepszy, ale nie potrafi tego udokumentować golem. Chelsea bliska przetrwania pierwszej połowy

• 38. min.

Mane oddał bardzo groźny strzał po ładnej akcji Liverpoolu. Niewiele brakowało!

• 37. min.

Hazard sam na 5 zawodników Liverpoolu. Takie akcje nie zawsze będą mu wychodzić. Tym razem się nie udało.

• 36. min.

Ostatnie minuty rozczarowujące na Anfield. Niewiele dzieje się konkretnego na boisku

• 31. min.

Liverpool prowadzi grę, a Chelsea czeka na kontry. Teraz taką akcję zmarnował Willian, który pomknął szybko na bramkę gospodarzy, ale oddał bardzo niecelny strzał

• 26. min.

Henderson uderzył i piłka mogłaby wpaść do siatki, gdyby nie Luiz. Rzut rożny dla Liverpoolu

• 24. min.

Groźniejsze są ataki Liverpoolu, ale wciąż gospodarzom brakuje wykończenia.

• 19. min.

Hazard kiwnął dwóch zawodników, ale oddał za słaby strzał. Broni Alisson.

• 19. min.

Keita podawał w polu karnym, ale łapie Kepa. Obu drużynom brakuje dokładności w końcówce rozgrywania akcji

• 13. min.

Salah był faulowany w polu karnym? Powtórki pokazały, że był kopnięty, ale sędzia nie dał "jedenastki"

• 12. min.

Belg wraca do gry. Chelsea za sprawą Odoi stworzyła wreszcie groźną akcję. Jego strzał obronił Alisson.

• 9. min.

Hazard leży na boisku i zwija się z bólu. Kontuzja?

• 8. min.

Manchester City wygrał dziś 3:1 z Crystal Palace. Liverpool musi gonić "Obywateli"

• 7. min.

Dobry pressing gospodarzy. Chelsea łatwo traci piłkę

• 6. min.

Pierwszy strzał Salaha! Mane dośrodkowywał, Egipcjanin z woleja prosto w Kepę. Dobry początek Liverpoolu

• 5. min.

Liverpool prowadzi grę. Chelsea liczy na Hazarda, który jest ponoć coraz bliżej odejścia do Realu Madryt

• 3. min.

W tygodniu Chelsea pokonała w Pradze Slavię 1:0 w 1/4 Ligi Europy, a Liverpool Porto 2:0 w 1/4 Ligi Mistrzów

• 1. min.

Robertson dośrodkowuje i łapie Kepa. Liverpool na połowie Chelsea

• Zaczynamy hit na Anfield!

• Nadchodzący mecz rozgrywany jest w ramach 34. kolejki Premier League

• Piłkarz Chelsea w areszcie. Spowodował wypadek pod wpływem alkoholu

Piłkarz Chelsea w areszcie. Spowodował wypadek pod wpływem alkoholu

Piłkarz Chelsea Danny Drinkwater przebywa w policyjnym areszcie - donoszą brytyjskie media. Zawodnik spowodował wypadek samochodowy, będąc pod wpływem alkoholu.

• Trener Chelsea po raz pierwszy przyznaje, że Anglicy mogą stracić swoją największą gwiazdę

Hiszpańska "Marca" jest przekonana, że latem Eden Hazard zostanie piłkarzem Realu Madryt. Do tej pory odcinający się od prasowych spekulacji na temat przyszłości Belga szkoleniowiec Chelsea potwierdził, że londyńczycy mogą wkrótce stracić swoją największą gwiazdę.

• "Salah to zamachowiec samobójca". Afera w Anglii po meczu Ligi Europy

"Salah to zamachowiec samobójca". Afera w Anglii po meczu Ligi Europy

Trzech kibiców Chelsea nie zostało wpuszczonych na mecz ich klubu ze Slavią Praga w ćwierćfinale Ligi Europy. To skutek pojawienia się w sieci nagrania wideo, na którym fani śpiewają obraźliwą piosenkę o Egipcjaninie Mohamedzie Salahu.

• Początek meczu o 17:30.

• Liverpool ma 82 punkty, o jeden mniej niż City. Chelsea jako czwarta obecnie drużyna w Anglii ma 66 punktów - jeden mniej niż Tottenham i dwa więcej niż Manchester United.

• To bardzo ważne spotkanie ligowe dla obu drużyn. Liverpool jest drugi w Premier League i walczy z Manchesterem City o mistrzostwo. Chelsea z kolei walczy o ligowe podium i awans do Ligi Mistrzów.

• Dzień dobry! Zapraszamy na relację z meczu Liverpool - Chelsea Londyn!

Liverpool
Bramki: Mane (51.), Salah (53.) Skład: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson - Henderson (77. Milner), Fabinho, Keita (66. Wijnaldum) - Salah (90. Shaqiri), Firmino, Mane
Chelsea
Kartki: Azpilicueta - żółta Skład: Arrizabalaga - Azpilicueta, Ruediger (40. Christensen), Luiz, Emerson - Kante, Jorginho, Loftus-Cheek (75. Barkley) - Willian, Hazard, Hudson-Odoi (56. Higuain)