Premier League. Zwycięstwa Arsenalu, City i Chelsea, porażka MU [ZAPIS MULTIRELACJI]

1 : 2
Terminarz

• środa, 01 stycznia 2014
  • 90. min. + 5

Premier League. Tottenham wygrał na Old Trafford

Po golach Emmanuela Adebayora i Christiana Eriksena Tottenham pokonał na Old Trafford Manchester United 2:1 i wskoczył na szóste miejsce w tabeli.

Koniec meczu! Po golach Adebayora i Eriksena Tottenham pokonuje na Old Trafford MU i wskakuje na szóste miejsce.

5 minut dolicza Howard Webb.

Kapitalna interwencja Llorisa - Rooney uderzył techcnicznie, tuż przy słupku, ale francuski bramkarz sparował piłkę na rzut rożny. Za chwilę wybija piłkę z linii bramkowej.

• 86. min.

I już pierwsza szansa Younga, który po straciu z Llorisem pada w polu karnym. Howard Webb jest nieugięty - karnego nie ma.

• 85. min.

Young zmienia Cleverleya.

• 83. min.

Lennon próbował zaskoczyć de Geę strzałem, ale ten nie wpuścił trzeciego gola. Świetny mecz pomocnika Spurs.

• 81. min.

Tottenham ostatkiem sił próbuje oddalić grę od własnego pola karnego. Przed chwilą strzelać próbował Dembele, ale został zablokowany.

• 77. min.

Ależ napór United - przed chwilą kapitalna akcja Januzaja, który pomknął prawą stroną, wpadł w pole karne i zagrał piłkę wzdłuż bramki. Wellbeck nie dał rady skończyć akcji strzałem.

• 72. min.

United łapią wiatr w żagle, pod pole karne gości suną kolejne ataki. Znowu pachnie bramką.

• 68. min.

Piękny techniczny strzał Januzaja sprzed pola karnego, piłka o centymetry minęła bramkę strzeżoną przez Llorisa.

• 66. min.

OPIS BRAMKI: Obrona Spurs kompletnie zaskoczona - Januzaj z boku boiska podał prostopadłą piłkę do Wellbecka, ten wyszedł sam na sam z Llorisem i technicznym strzałem dał swojemu zespołowi kontaktową bramkę. Jeszcze będzie się działo.

• GOOOOOOL

66. min.

I już odpowiedź United! Wellbeck strzela kontaktową bramkę!

• 64. min.

OPIS BRAMKI: Znowu fatalny błąd obrony United, Eriksen wyprzedza w polu karnym Valencię i pokonuję bezradnego de Geę.

• GOOOOOOL

64. min.

Tottenham prowadzi 2:0! Eriksen!

• 60. min.

Kagawa zmienia Smallinga, a Hernandez Carricka.

• 58. min.

Wellbeck pada w polu karnym, ale sędzia nie decyduje się na podyktowanie jedenastki. Jak pokazały powtórki, słusznie, Anglik chciał wymusić rzut karny.

• 54. min.

Manchester nie rzucił się do szaleńczych ataków, ale ma piłkę i spokojnie rozgrywa piłkę. Goście czekają na kontry

• 50. min.

Piękne podanie Carrica do Welbecka, który w akrobatyczny sposób próbował pokonać Llorisa. Nie starczyło mocy, bramkarz Spurs nie miał problemów.

Początek drugiej połowy.

• 45. min. + 2

Koniec pierwszej połowy. Po początkowej przewadze Manchesteru, Tottehamam zdołał się podnieść i po 45 minutach prowadzi po pięknym golu Adebayora. Wracamy po przerwie.

• 45. min.

Seria rzutów rożnych dla Tottenhamu. Sędzia dolicza do pierwszej połowy dwie minuty.

• 39. min.

Powinno być 2:0 - Lennon kapitalnie dośrodkował wzdłuż linii pola baramkowego, ale Soldado był mininalnie spóźniony i źle trafił w piłkę. Kolejna świetna akcja Tottenhamu.

• 34. min.

OPIS BRAMKI: Kapitalna akcja Spurs - z prawej strony boiska dośrodkował Eriksen, nieatakowany przez Smallinga w polu karnym Adebayor wyskoczył do piłki i nie dał szans de Gei. Kapitalna główka reprezentanta Togo i niezrozumiała bierność Smallinga.

• GOOOOOOL

34. min.

Tottenham prowadzi 1:0! Adebayor!

• 31. min.

Adebayor bez zastanowienia huknął w kierunku bramki MU. Bardzo mocno i wysoko nad bramką.

• 25. min.

Gorszy okres Manchesteru, gdy wydawało się, że ”Czerwone Diabły'' zaraz wyjdą na prowadzenie, tempo meczu spadło. Przed chwilą głupi faul Januzaja w środku pola.

• 18. min.

Kolejne ataki United suną w pole karne Llorisa, ale Tottenham jeszcze się broni. Pachnie bramką.

• 13. min.

Pierwsza świetna akcja Tottenhamu - Lennon wyszedł sam na sam z De Geą, ale bramkarz United wygrał ten pojedynek. Dobry, żywy mecz na Old Trafford.

• 10. min.

Rooney próbował z rzutu wolnego, ale nie udało mu się powtórzyć wyczynu Suareza z meczu z Hull. Wysoko nad bramką.

• 6. min.

Ależ akcja United - Valencia podał z pierwszej piłki do Smallinga, ten wpadł w pole karne i oddał mocny strzał. Lloris, dość szczęśliwie, paruje piłkę na rzut rożny.

• 5. min.

Pierwsza szansa United - Wellbeck był blisko wyjścia sam na sam, ale Lloris w ostatniej chwili interweniował. Czerwone Diabły od początku meczu w natarciu.

• Od środka boiska zaczyna Tottenham.

• Skład United: De Gea - Smalling, Evans, Vidić, Evra - Valencia, Carrick, Cleverley, Januzaj - Rooney, Welbeck

Skład Tottenhamu: Lloris - Walker, Chiriches, Dawson, Rose - Lennon, Capoue, Dembele, Eriksen - Adebayor, Soldado

• A takiego gola strzelił dziś Luis Suarez. To jego 20 trafienie w sezonie.

Premier League. Arsenal wymęczył zwycięstwo z Cardiff

Arsenal przez 88 minut męczył się z Cardiff, ale w ostatnich minutach strzelił dwie bramki i nadal jest liderem Premier League. Trzy punkty zgarnęła także Chelsea i Southampton.

• O 18.30 rozpocznie się ostatni dzisiejszy mecz - na Old Trafford Manchester United podejmuje Tottenham. Wracamy za 30 minut.

West Brom - Newcastle 1-0

Koniec meczu! Arsenal przez 88 minut nie potrafił strzelić bramki, ale ostatecznie wygrał z Cardiff 2:0. Kanonierzy nadal są liderem Premier League.

Świetna interwencja Szczęsnego, który w odpowiednium momencie wyszedł do piłki, skrócił kąt i uratował swój zespół przed stratą bramki.

• 90. min. + 2

Aż 5 minut doliczył sędzia.

OPIS BRAMKI: Wilshere świetnie uruchomił Walcotta, ten wyszedł sam na sam z Marshallem i ładnie podciął nad nim piłkę. Świetna końcówka ”'Kanonierów''.

• GOOOOOOL

90. min. + 2

2:0! Walcott!

• 88. min.

OPIS BRAMKI: Dośrodkowanie w pole karne, Sagna wygrywa pojedynek główkowy, Marshall paruje piłkę do boku, a Bendtner wbija ją do siatki z najbliższej odległości. Duńczyk ma jednak pecha - przy cieszynce doznał jakiegoś urazu i za chwilę wszedł za niego Vermaelen.

• GOOOOOOL

88. min.

Gol dla Arsenalu! Bendtner!

• 85. min.

West Bromwich tuż przed końcem meczu strzela gola Newcastle, które gra w dziesiątkę.

• 85. min.

Walcott ma dziś bardzo rozregulowany celownik. Znowu uderzył wysoko nad bramką.

• 81. min.

Gospodarze nadal walą głową w mur. Zostało im około 10 minut.

• 75. min.

Walcott miał szansę na strzał z rzutu wolnego z 20 metrów. Uderzył nad murem, ale piłka przeleciała kilka centymetrów nad poprzeczką.

• 72. min.

Pierwsza próba Bendtnera, który po dryblingu przed polem karnym zdecydował się na strzał. Za lekko, Marshal nie miał problemów ze złapaniem piłki.

• 70. min.

Fatalny strzał Wilshera z 25 metrów.

• 69. min.

Kanonierzy w natarciu - Mertesacker wygrał główkę po rzucie rożnym, ale piłka o centymetry minęła bramkę.

• 67. min.

Wenger wprowadza na boisko Bendtnera, na ławce siada Podolski.

• 60. min.

A na Emirates Rosicky zmienia Flaminiego.

• 60. min.

Chelsea prowadzi z Southampton! Przedziwna bramka - z lewej strony dośrodkowywał Oscar, piłka po rykoszecie przelobowała bramkarza i trafiła w słupek, po czym odbiła się prosto na głowę Torresa, który z bliska wpakował ją do siatki.

• 58. min.

Przenosimy się na boisko w Southampton, gdzie Chelsea powinna już prowadzić - nie prowadzi przez niezrozumiałe zachowanie Oscara, który w sytuacji sam na sam minął bramkarza i... przewrócił się. Sędzia dał mu żółtą kartkę za symulowanie.

• 56. min.

Mertesacker zawędrował w pole karne rywali, ale nawet on nie potrafil wygrać powietrznego pojedynku z obrońcami Cardiff.

• 55. min.

Żółta kartka dla Turnera za ostry faul, ucierpiał Walcott. Będzie rzut wolny dla Arsenalu z prawej strony boiska.

• 51. min.

Duże zamieszanie pod bramką Marshalla, ale piłka ostatecznie wychodzi za linię końcową.

• 49. min.

Od początku drugiej połowy ''Kanonierzy'' mają piłkę, wymieniają sporo podań w środku pola, ale ich akcje kończą się w okolicy szesnastki.

Początek drugiej połowy na Emirates Stadium, od środka zaczęli gospodarze. Grają także na innych stadionach.

West Brom - Newcastle 0-0

Pewna interwencja Szczęsnego na przedpolu, za chwilę sędzia kończy pierwszą połowę. Po 45 minutach Arsenal remisuje bezbramkowo z Cardiff.

• 44. min.

2 minuty dolicza sędzia, Arsenal w natarciu.

• 42. min.

Noone strzelał na bramkę Szczęsnego, wysoko nad poprzeczką.

• 40. min.

A na Emirates Arsenal nadal nie może sforsować obrony Cardiff. Goście w ostatnich minutach nieco się obudzili i częściej mają piłkę, ale Szczęsny nadal nie ma zbyt wiele pracy.

• 31. min.

Kolejna próba Wilshera, tym razem z 15 metrów. Znowu nie trafił w bramkę.

• 28. min.

Ryzykowne zagranie Mertesackera do Szczęsnego, Polak musiał ratować się wybiciem piłki na aut.

• 25. min.

Ciekawie jest także w Southampton, gdzie ''The Saints'' mierzą się z Chelsea. Obie strony miały już swoje sytuacje, ale nadal utrzymuje się wynik 0:0.

• 25. min.

Kolejna szansa Arsenalu - ładna akcja Artety w środku pola, piłkę w polu karnym dostał Walcott, który ograł jednego obrońcę i oddał strzał. Nad bramką.

• 20. min.

Za nami 20 minut na Emirates Stadium, gole nadal nie padły. Arsenal ma przewagę, goście polują na kontry.

• 16. min.

Cazorla próbował strzelać z 25 metrów. Bardzo daleko od bramki.

• 13. min.

Wilshere zamykał akcję z prawej strony pola karnego, próbował wślizgiem oddać strzał, ale nie trafił w bramkę.

• Szczęsny na razie bezrobotny, Arsenal przeważa, ale nic z tego nie wynika.

West Brom - Newcastle

• Rozpoczęło się spotkanie Arsenalu z Cardiff. To na nim będziemy skupiać się w naszej multirelacji.

• O godz. 16 rozpocznie się osiem meczów 20. kolejki Premier League: Arsenal - Cardiff, Crystal Palace - Norwich, Fulham - West Ham, Liverpool - Hull, Southampton - Chelsea, Stoke - Everton, Sunderland - Aston Villa, WBA - Newcastle. Na godz. 18.30 zaplanowano mecz Manchester United - Tottenham.

• 90. min. + 3

Koniec meczu. Swansea przegrywa z Manchesterem City 2:3.

Żółta kartka dla Milnera, który wykopał piłkę w trybuny, gdy ta opuściła już boisko.

• 90. min. + 1

2:3 - Wilfried Bony strzela niezwykle mocno i niezwykle precyzyjnie z 30 metrów. Piłka wpadła do bramki Harta tuż przy prawym słupku.

Mecz potrwa jeszcze trzy minuty.

• 89. min.

Zmiana w zespole gości. Rodwell wchodzi za Navasa.

• 85. min.

Żółta kartka dla Zabalety. Faulowany Javi Garcia.

• 80. min.

Gospodarze starają się coś zmienić, za Shelveya wchodzi Pozuelo.

• 74. min.

Milner, który w 70. minucie zmienił Nasriego, zaznaczył swą obecność mocnym strzałem. Tremmel obronił.

• 72. min.

Po wrzutce z rożnego Hart mija się z piłką, ta odbija się od nogi Williamsa i mija bramkę Manchesteru.

• 71. min.

Wilfried Bony strzela zza pola karnego, ale prosto w Harta - rzut rożny.

• 66. min.

Świetny strzał Aleksandara Kolarova zza pola karnego przybliża Manchester do wyjazdowego zwycięstwa. Obrońca gości ruszył z piłkę z własnej połowy, przed polem karnym ściął z lewego skrzydła do środka i pewnym uderzeniem pokonał Tremmela.

• 66. min.

1:3 - gola zdobywa Kolarov.

• 60. min.

Potężny strzał Williamsa z 16. metra, ale na drodze staje mu kolega z drużyny - piłka trafia w plecy Rangela.

• 58. min.

Wrzutkę Nasriego wypiąstkował bramkarz, w zamieszaniu w polu karnym piłkę przejął Zabaleta, a po chwili Yaya Toure, który uderzył w kierunku dalszego słupka. Piłka odbiła się jeszcze od stopy interweniującego Williamsa, co zmyliło Tremmela.

• 58. min.

1:2 - Yaya Toure.

• 55. min.

Z wolnego strzelił De Guzman - lekko i niecelnie.

• 54. min.

Fernandinho i Nastasic wspólnymi siłami powalili na murawę Wilfrieda Bony'ego - rzut wolny dla Swansea z 25 metrów od bramki Harta.

• 51. min.

Negredo przed szansą, ale uderzył nieczysto i bramkarz Swansea obronił.

Drugą połowę rozpoczęli goście.

• 45. min. + 3

Koniec pierwszej połowy.

1:1 - Tym razem Hart był bezradny. Wilfried Bony precyzyjną "główką" umieścił piłkę przy słupku bramki gości, nic nie robiąc sobie z asysty Zabalety. Inna sprawa, że błąd popełnili sędziowie, bo napastnik Swansea był na spalonym.

• 45. min. + 1

Wilfried Bony szykował się do strzału głową, ale Hart w ostatniej chwili go uprzedził i wypiąstkował piłkę.

• 44. min.

Wilfried Bony uderzył mocno w kierunku dalszego słupka bramki gości, ale piłka minęła słupek o pół metra.

• 42. min.

Dzeko znalazłby się sam na sam z Tremmelem, gdyby dobrze przyjął piłkę. Ale to odbiła mu się od uda i bramkarz Swansea łatwo interweniował.

• 37. min.

Żółte kartki dla Dzeko i Canasa.

• 36. min.

Chaotyczna akcja Swansea zakończona mocnym strzałem Williamsa, po którym piłka trafiła w rękę Kompany'ego. Gospodarze domagali się rzutu karnego. Niesłusznie.

• 30. min.

Po ładnej akcji Navasa piąty już w meczu rzut rożny dla City.

• 27. min.

De Guzman z wolnego w mur, a poprawka Canasa bardzo niecelna.

• 26. min.

Nasri fauluje Rangela. Żółta kartka dla Francuza i rzut wolny dla Swansea z ok. 25 metrów od bramki Harta.

• 24. min.

Dobra akcja Shelveya - minął dwóch obrońców City i strzelił tuż zza pola karnego. Niestety dla gospodarzy piłka podbiła się na nierówności tuż przed strzałem i zamiast w światło bramki poleciała w trybuny.

• 21. min.

Goście cały czas w ataku. Posiadanie piłki: 41-59 proc.

• 18. min.

Kolejny rzut rożny dla City, ale tym razem gospodarze opanowali sytuację.

• 14. min.

Po rzucie rożnym dla City piłka wybita przez obrońców Swansea spadła na 16. metr. Tam doskoczył do niej Fernandinho i płaskim, mocnym strzałem zdobył gola.

• 13. min.

0:1 - gola zdobywa Fernandinho

• 8. min.

Zmiana w Swansea - za kontuzjowanego Hernandeza wchodzi Lamah.

• 6. min.

W odpowiedzi strzelał Wilfried Bony, pod bramką City było groźnie.

• 3. min.

Pierwsza groźna akcja gości - z 15 metrów strzelał Dzeko - płasko, tuż przy słupku, ale niecelnie.

• 1. min.

Mecz Swansea - Manchester City rozpoczęty.

• Z ośmiu meczów zaplanowanych na godz. 16 najciekawiej zapowiada się spotkanie Southampton - Chelsea. Hit kolejki na koniec - o godz. 18 Manchester United zagra z Tottenhamem.

• Nowy Rok z Premier League rozpocznie się meczem Swansea - Manchester City. Po 19 kolejkach, a więc dokładnie po połowie rozgrywek, Swansea zajmuje 11. miejsce w tabeli. City są na drugiej pozycji. Do liderującego Arsenalu tracą jeden punkt.